Фан Клуб: ФК Борец 1919

D

dobramuzika

Гостин
пред малку бев да трчам на стадион, имаше двајца од кореа, јапонија... којзнае, знае некој нешто повеќе?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Само на проба. Кореецот инаку замина во Работнички
Уште нешто да те прашам: Тони Мирчевски што играше за вас минатата сезона, што позиција играше? Напаѓач или десен бек?
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Мустафа и Георгиевски се први 2 голмани а трет изгледа е Миленков. Против Работнички овие 3 настапија мислам.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk[DOUBLEPOST=1562588472][/DOUBLEPOST]
Фала на одговорот.
Иловски целосно се откажува од фудбал (или само нема да игра за Борец)?
Иловски 99% нема веќе да игра, замина странство на печалба
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Емил Абаз потпишал за Борец или само на проба е/тренира со вас за сега? Исто и Стефан Лазаревиќ гледам е во составот но за двајцава нема никакво инфо да потпишале...?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Составот на википедија би требало да е актуелен.

Него како од еднаш ви кидна Филип Стојановски (оти нели као потпишал за вас и беше со вас на подготовки, за сеа пред два дена од еднаш за Шкупи да потпише)? Заеднички решиле со Борец да го раскинат договорот или уште немал потпишано туку само као бил договорен па на крај си фатил магла и ве извисил?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.655

Сериозно оваа статистика ја имало детево лани кај вас? 16 гола на 12 утакмици? o_O
Ако е така, многу ми е мило за него. Беше еден од најталентирани во негова генерација заедно со Чурлинов од Келн, со страшни физички предиспозиции, знам дека проба да се пробие во Германија исто како него али не успеа и се врати тука во екипи од општинска лига, не го ни гледав да го повикуваат за младински репрезентации и мислев дека тотално пропаднал. Вчера прочитав за трансферов и статистиката и се надевам дека ќе се снајде и успее и во појака лига.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219

Сериозно оваа статистика ја имало детево лани кај вас? 16 гола на 12 утакмици? o_O
Ако е така, многу ми е мило за него. Беше еден од најталентирани во негова генерација заедно со Чурлинов од Келн, со страшни физички предиспозиции, знам дека проба да се пробие во Германија исто како него али не успеа и се врати тука во екипи од општинска лига, не го ни гледав да го повикуваат за младински репрезентации и мислев дека тотално пропаднал. Вчера прочитав за трансферов и статистиката и се надевам дека ќе се снајде и успее и во појака лига.
Марче беше прв напаѓач на Борец. Пред да дојде во Борец играше во регион во ССК во Трета север
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481

Сериозно оваа статистика ја имало детево лани кај вас? 16 гола на 12 утакмици? o_O
Ако е така, многу ми е мило за него. Беше еден од најталентирани во негова генерација заедно со Чурлинов од Келн, со страшни физички предиспозиции, знам дека проба да се пробие во Германија исто како него али не успеа и се врати тука во екипи од општинска лига, не го ни гледав да го повикуваат за младински репрезентации и мислев дека тотално пропаднал. Вчера прочитав за трансферов и статистиката и се надевам дека ќе се снајде и успее и во појака лига.
postojano bese del od mladinskite reprezentacii, posledno U18 i U19. sega zaradi vozrasta samo za U21 moze da igra, no tamu na centarforskata pozicija gi ima milan ristovski i mario krstovski pred sebe, a dodatna konkurencija mu se na primer kolevski i ibishi od vardar.

inace on i negoviot tatko ne razmisluvaat sekogas bas najpametno, samite se krivi sto do sega ne odese se spored planot. i ovoj transfer ne znam dali e najpameten poteg. srpskata liga sekako e odlicna odskokna daska, no mozda ke bese popametno da odigra prvin edna sezona vo 1. MFL za borec, ovaka prasanje e kolku golema minutaza ke ima vo srbija so ogled na toa sto najvisok dosegasen level mu e 2. makedonska liga.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154

Сериозен е или пак блефира циганот

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Најголем дел од тоа шо кажа е така, е сеа дали ова му е изговор за да се откаже од финасирање на клубот тоа не знам.
И ова со данокот не знам колку е точно као податок.
@nsan може повеќе знаеш нешто за ова.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Најголем дел од тоа шо кажа е така, е сеа дали ова му е изговор за да се откаже од финасирање на клубот тоа не знам.
И ова со данокот не знам колку е точно као податок.
@nsan може повеќе знаеш нешто за ова.
nemam namera da go gledam celoto intervju, no toa demek sudiite bile protiv borec e glupost. nema nitu eden klub vo makedonija koj ne se buni, koj togas dobiva pomos od sudiite? sudenjeto ne e dobro vo makedonija, ima mnogu greski, no cesto greskite se izednacuvaat vo tek na sezonata.

toa sto e fakt e deka borec ima eden od najmalite budgeti vo 1. MFL. da frla koco mnogu povise posle neka se buni ako nema rezultati, no mizerno e da si skrzav i posle da ja baras vinata kaj sudiite/FFM. ete marjan ristovski koj im bese najdobar poedinec im izbega sred sezona zaradi mizernite uslovi i toa potpisa za rabotnicki, zar sudiite se krivi za toa? neka go otvori novcanikot i ke ima poveke uspeh, najvise e do toa. shkendija i shkupi momentalno gi imaat najvisokite plati vo makedonija i toa e glavnata pricina sto se na vrvot. ne moze koco da ocekuva nekoj koj igra za 600€ da ima ist kvalitet kako nekoj sto dobiva 3.000€ mesecno. kako biznismen valjda bi trebal da znae kako toa funkcionira.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
nemam namera da go gledam celoto intervju, no toa demek sudiite bile protiv borec e glupost. nema nitu eden klub vo makedonija koj ne se buni, koj togas dobiva pomos od sudiite? sudenjeto ne e dobro vo makedonija, ima mnogu greski, no cesto greskite se izednacuvaat vo tek na sezonata.

toa sto e fakt e deka borec ima eden od najmalite budgeti vo 1. MFL. da frla koco mnogu povise posle neka se buni ako nema rezultati, no mizerno e da si skrzav i posle da ja baras vinata kaj sudiite/FFM. ete marjan ristovski koj im bese najdobar poedinec im izbega sred sezona zaradi mizernite uslovi i toa potpisa za rabotnicki, zar sudiite se krivi za toa? neka go otvori novcanikot i ke ima poveke uspeh, najvise e do toa. shkendija i shkupi momentalno gi imaat najvisokite plati vo makedonija i toa e glavnata pricina sto se na vrvot. ne moze koco da ocekuva nekoj koj igra za 600€ da ima ist kvalitet kako nekoj sto dobiva 3.000€ mesecno. kako biznismen valjda bi trebal da znae kako toa funkcionira.
Си тоа се согласувам но дека судиите свиреа за Слога, дека најаверојатно Омер Буњаку влегува кај судиите на полувреме и се задржува 15 минути и тоа е точно. Е сеа тоа за жал секадр го има во фудбалот, Кочо малку глуми жртва а тоа дека он е главен конкурент за европа тоа е само лажна надеж, овој успех е благодарение на тренерот.

Кочо е во право само затоа што во Велес, град кој е паднат на секое поле, па и во спортско и Борец е единствена светла точка, некој пробуе да му прави сопки. За делегатите исто, Лаки Ракиџиев си одбира негови луѓе за делагати за да му донесе гласови на Мети, човек од Велес а работи против Блрец за негов интерес, плус почнаа да го напаѓаат и останатите затоа што не можат да му крадат лари од клубот.
А може и сето ова го користи за да има алиби при откажување. Јас те прашав конкретно за враќањето на данок, он вика дека за 5 сезони од коа го зема клубот, потрошил 1 милион евра, а добил од повраток само 60.000е. Како оди таа работа дали си запознат?
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Си тоа се согласувам но дека судиите свиреа за Слога, дека најаверојатно Омер Буњаку влегува кај судиите на полувреме и се задржува 15 минути и тоа е точно. Е сеа тоа за жал секадр го има во фудбалот, Кочо малку глуми жртва а тоа дека он е главен конкурент за европа тоа е само лажна надеж, овој успех е благодарение на тренерот.

Кочо е во право само затоа што во Велес, град кој е паднат на секое поле, па и во спортско и Борец е единствена светла точка, некој пробуе да му прави сопки. За делегатите исто, Лаки Ракиџиев си одбира негови луѓе за делагати за да му донесе гласови на Мети, човек од Велес а работи против Блрец за негов интерес, плус почнаа да го напаѓаат и останатите затоа што не можат да му крадат лари од клубот.
А може и сето ова го користи за да има алиби при откажување. Јас те прашав конкретно за враќањето на данок, он вика дека за 5 сезони од коа го зема клубот, потрошил 1 милион евра, а добил од повраток само 60.000е. Како оди таа работа дали си запознат?
ne sum tocno zapoznaen, no vo sekoj slucaj e ista prikazna odnosno isti se uslovite za site, taka sto ako mu smeta zakonot neka se buni kaj zajko, dobro go poznava. destani do sega ima 15+ milioni potroseno za shkendija, pa nego ne go slusam da se buni za toa kolku danok mu se vratil.

inace ne se soglasuvam deka nekoj mu pravi sopki. shkupi vo posledno vreme ima podrska od razni strani, toa e fakt, ama toa ne znaci deka nekoj mu pravi sopki bas na koco/borec bidejki i site drugi go imaat istiot problem. da favoriziraat 8-9 od 12 kluba i borec da e megu 3-4 koi se vo zian aj ke pomine kritikata, no realnosta e deka za pogolemiot del od klubovite slicni se uslovite i vo edna sezona ima maks. 1-3 kluba koi dobivaat znacitelna podrska. momentalno shkupi e takov klub, no borec gi ima istite uslovi kako mnozinstvoto na klubovite

na strana toa pak ke se vratam na mojot prethoden argument:
da ne glumi ludilo bidejki ima smesen budget so koj moze da bide sreken ako opstanat vo 1. MFL. po individualniot kvalitet borec e megu poslabite prvoligasi, isto so platite e megu poslabite. koco toa go znae, taka sto bukvalno gluposti tresi koga kazuva demek borec bil ambiciozen klub i zaradi nepravda ne moze da gi ostvari ambiciite. ambicijata so takov budget moze da mu bide opstanok, ako saka povise treba da vlozi godisno barem 200.000€ povise. smesno e da se sporeduva so shkupi koga nivniot budget za fudbalerite e od prilika dvojno pogolem. toa e ko so magare da se trkas protiv konj i posle da ja baras vinata kaj nekoj tret deka konjot bil pobrz.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.821
Поени од реакции
7.115
Vo pravo si za vlozuvanjeto i toa deka e osteten ili nekoj ima pomos od ffm mu e cista glupost, mo za drugoto e vo pravo stramota e pevoligas da nema clen delegat vo sobranieto i da resavaat nekoj drugi samo podobni clenovi za fudbalot vo Makedonija

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom