Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да беше друг клуб да видевте колку ќе земеа од Рафа, а не таков играч даваме за 8 милиони. Срамота!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Значи какви играчи упропастивте последниве 2 години...ги купувате ко злато а ги продавате ко најголемо гомно...

Не му личи тоа на името на Реал
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Само да слушнам изјава/оправдување од Перез или Валдано дека Вдв сам си отишол....тоа очекувам.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
нека му е со срека на ван дер ваарт во новиот клуб,ееех што убава управа иаме ич да не се ценат играчите :) човекот беше лојален на клубот,велеше дека нeма да си оди,и нема крај ова му го прават,а и он нема друга опција,на клупа не му се седи,а и ке се бореше пак за неговото место .)
Навикнати сме да плукаме по управата, а и самите знаете кој е крив за се што се случи во овој трансфер-период.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
не го обвинувам перез јас, тој парите ги дава,валдано тоа и овој мигуел пердеза...
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Значи какви играчи упропастивте последниве 2 години...ги купувате ко злато а ги продавате ко најголемо гомно...

Не му личи тоа на името на Реал
Тоа е Реал. Играчите доаѓаат на голема врата, а си одат на мала.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.403
Поени од реакции
13.719
не го обвинувам перез јас, тој парите ги дава,валдано тоа и овој мигуел пердеза...
Тие па немаат ама баш никаква врска со трансферите. Ако му беше потребен на Мурињо ќе си останеше.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.670
Скапо купувам, ефтино продавам.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
А ние за колку го зедовме? Ај размислете малку :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не е важно колку сме го зеле, финтата е што не смееше да го дадеме за 8 милиони (иако 8 мил. фунти беше ми се чини). Кога ние можеме да лупаме пари за играчи, нека лупнат и они. Ако им треба нека дадат пари, ако им е скапо нема и крај. Ама ние сме добродушни многу, кој стигна ни го пика а ние им пуштаме, немале пари...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Само да слушнам изјава/оправдување од Перез или Валдано дека Вдв сам си отишол....тоа очекувам.
Не си отиде сам, ја земал и Силви :( копиле

Вишок беше не кењајте по овој, на место е и цената ако се знае дека го продадовме у краен рок, не е дека се истепаа за него тимовите, јебига да се заинтересираа Сити може ќе извадевме едно 20 МЕ ама ништо.

Озил го земавме 15, очигледно Мурињо го смета турчинов за подобра опција па апсурдно ќе беше Рафа да оди по повисока цена од 11-12 МЕ. Никој нема да даде повеќе на 31 август.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom