Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
26 август 2021
Мислења
28
Поени од реакции
10
Дали може да ми пратите пример како треба да изгледаат CV, mail и писмо по предметот професионални вештини?
На courses има прикачено повеќе примери и на интернет има доста примери.
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Дали тежината на сп задачите на колоквиум е иста со оние од labs?
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Дали имате слики од колоквиумски од 2020 , 2019 ,2018 по сп? Ако имате би ве замолила да ми пратите :)
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
5
Дали домашната задача по Администрација на системи е задолжителна??
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Дали може да ми пратите пример како треба да изгледаат CV, mail и писмо по предметот професионални вештини?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки.
Ако некој може да ми ги прати лабс. вежби по предметот Компјутерски Мрежи и Безбедност ?
Во буквално било каков формат, не ми е битно. Ми требаат само за споредба.
 

Attachments

Член од
6 октомври 2019
Мислења
38
Поени од реакции
62
Ако некој чува распоред на втори колоквиуми и јануарска испитна сесија од претходната година да ве замолам да ми пратите.
 
Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Ако некој чува распоред на втори колоквиуми и јануарска испитна сесија од претходната година да ве замолам да ми пратите.
 

Attachments

Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Глеам по КМиБ дека за повисока оцена ќе можело да се прави и проектна. (што дава +15 поени)
Дали ова ќе биде само тие со повисока оцена или за сите важи ?
И претежно за што е проектната ? (дали се бира тема или...)
 

Attachments

Член од
7 ноември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
21
Здраво дечки.
Глеам по КМиБ дека за повисока оцена ќе можело да се прави и проектна. (што дава +15 поени)
Дали ова ќе биде само тие со повисока оцена или за сите важи ?
И претежно за што е проектната ? (дали се бира тема или...)
Не се бира тема ќе ви биди отворен тест на courses кои можеш да го отвараш-затвараш колку пати сакаш и има рок 2-3 недели можеш еден ден 5 прашања да одговориш следен 5 итн. Има 40-50 прашања. Прашањата се од стилот "Која команда се користи за добивање информации за мрежните адаптери на вашиот компјутер?", "Направи copy/paste на излезот од командата која дава информации за мрежните адаптери на вашиот компјутер?", се се решава со ipconfig, netstat, ARP, ping, nslookup и уште некој не ги памтам. Ама е прилично едноставно и за сите важи
 
Член од
3 декември 2021
Мислења
14
Поени од реакции
4
Дали ќе биде тешко ако се запишам на финки , а математиката не ми е добра страна сега сум 3та година па имам уште една година за размислување може некој совет што е запишан во моментов или завршил па да ми даде некое искуство , Ви благодарам однапред..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom