Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Znae li nekoj sto treba da sodrzi proektot za kompanija po biznis i menadzment vo prv semestar
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Testov za labs kmib kakov bi mozelo da bidi dali ima nekoja baza na prasanja ili nesto?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Дискретна математика втор колоквиум дали се доволни аудиториските вежби?
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
57
Поени од реакции
25
Секако дека да, тие што викаат не, немаат разбрано доволно.
Уживај имам разбрано доволно, на колоквиуми го положив, ниеден таков предмет не може да се извежба доволно само со неколкуте задачи што ги има на аудиториски вежби, можеби едвај за 6ка
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Уживај имам разбрано доволно, на колоквиуми го положив, ниеден таков предмет не може да се извежба доволно само со неколкуте задачи што ги има на аудиториски вежби, можеби едвај за 6ка
Да, дефинитивно само од аудиториски вежби тешко да се положи. Ја увек идам у комбинација аудиториски + решавање на колоквиумски/испитни од минатите години и тоа е веќе доволно.
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Да, дефинитивно само од аудиториски вежби тешко да се положи. Ја увек идам у комбинација аудиториски + решавање на колоквиумски/испитни од минатите години и тоа е веќе доволно.
Некој примери каде би можело да се најдат?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Колеги ве молам некој ако е запознаен со паѓањето од државна во приватна квота. Од летен семестар немам положено 50% од предметите но рачунав за во јануарскава да ги положам и ги имам спремано, ама денеска кога отворив на iknow за да ги пријавам предметите ми дојде известување дека поради неисполнување на условот за ЕКТС мора да преминам во Кофинансирање.Може некој да ми објасни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom