Теорија на Шуплива VS Рамна Земја

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Добро си искочил на последната фотка :smirce: туку што е тоа што треба да го прочитаме меѓу редови? I don't get it.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Коперник и Њутн да ги читаат бисериве на вувузелава, ќе се обесеа на некоја крива врба.

А да не го отварам видеово ич, да не го збрлавам алгоритмот на гугл и тие сироти во NSA што ме следат...
Кажи сам во кратки црти и зборови кој тоа "забранува" посета на Антарктик?
Светска Влада ли се? Масони? Нацисти од IV-от Рајх? Ротшилд, Сорос?
Кој тоа би имал интерес ете мене како шетан човек до Врање и назад да ми забрани посета на Антарктик?!
Абе остави го, глупости се тоа. Знам за мисии на Антарктикот, за истражување фосили и надгледување на пингвини на најсеверниот (најтоплиот дел) на континентот. Имав и колега кој беше во таа првата. И како што кажа некој погоре, дел од експедицииве одат од Аргентина натаму.
А мислам и џабе се расправаш со него. Тој си фура негова агенда, па и да е најнеточна (иако нервираат тие неточни измислици и глупости кои ги тресе). Исто како онаа приказната со магарето и тигарот кога се карале која боја е тревата, па отишле кај лавот. Магарето кажувало како тревата е сина боја, а тигарот му кажувал дека е зелена. Лавот на крај го казнил тигарот, кажувајќи му дека сите знаат дека тревата е зелена, ама бидејќи тигарот трошел залудно и драгоцено време да се објаснува со магаре за нешто што сите знаат дека е така, испадна казнет. А магарето и натаму си викало дека тревата е сина боја - веројатно само себе си се убедило дека е така. :icon_lol:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Vinson Massif () is a large mountain massif that is 21 km (13 mi) long and 13 km (8.1 mi) wide and lies within the Sentinel Range of the Ellsworth Mountains. It overlooks the Ronne Ice Shelf near the base of the Antarctic Peninsula...
Организирана одредена контролирана дестинација како планинарење е различно од истражување на територија. И она не планинарела сама туку со тим. Планинскиот масиф е само 21км долг и 13км широк... Јужниот пол е голема територија а не е само еден планински масиф...

Одредени места на Антарктика се заштитени а пл. Винсон не е една од нив...

Винсон и блиската околина
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2012
Мислења
801
Поени од реакции
835
Vinson Massif () is a large mountain massif that is 21 km (13 mi) long and 13 km (8.1 mi) wide and lies within the Sentinel Range of the Ellsworth Mountains. It overlooks the Ronne Ice Shelf near the base of the Antarctic Peninsula...
Организирана одредена контролирана дестинација како планинарење е различно од истражување на територија. И она не планинарела сама туку со тим. Планинскиот масиф е само 21км долг и 13км широк... Јужниот пол е голема територија а не е само еден планински масиф...

Одредени места на Антарктика се заштитени а пл. Винсон не е една од нив...

Винсон и блиската околина
И Винсон е заштитен. Се што си однел таму,си враќаш со себе. Не оставаш ништо позади себе.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom