Сушара за до 200 евра (нова)

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.419
Поени од реакции
461
Здраво луѓенца :)

Ми треба помош да се одлучам за некоја сушара до 200 евра. Нај тешко ми е да се одлучам кој бренд. Оние кои ми фатија око се следните:

Индесит:

Мидеа:

Фаворит:

И некоја на Candy"

Сите три имаат по 5 години гаранција (односно 2 фулл + 3 само делови), а Кенди има 2.
Дома имам машина Whirpool и е топ (и Самсунг) али сушарите од овие брендови се мноогу поскапи, многу се вон буџет.

Ви благодарам на секое мислење!
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Сите на ист начин работат ги сушат алиштата на принцип на греачите во самите сушари. Автоматски потрошувачката ти е повисока (B класа), за разлика од поскапите односно тие шо ти се со топлотна пумпа (А класа). Фаворитот и Индеситот се солидни и не ти се лоша опција (нормално за цената), лесни се за работа дури мислам на Индеситов нема програми, работи на подесување степени врз основа колку килажа ставаш, а Фаворитот си е класика ко машина за перење имаш програма бираш и тоа е тоа (дури и фаворитов има можност програма за против гужвање али не сум сигурен.). Се надевам помогнав колку толку, у секој случај луѓево од маркетиве ќе ти објаснат ко шо треба сигурно. :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Здраво луѓенца :)

Ми треба помош да се одлучам за некоја сушара до 200 евра. Нај тешко ми е да се одлучам кој бренд. Оние кои ми фатија око се следните:

Сите три имаат по 5 години гаранција (односно 2 фулл + 3 само делови), а Кенди има 2.
Дома имам машина Whirpool и е топ (и Самсунг) али сушарите од овие брендови се мноогу поскапи, многу се вон буџет.

Ви благодарам на секое мислење!
Мој најдобронамерен совет е да си зголемиш малку буџетот и да си купиш сушара со топлинска пумпа. Парите ќе ги вратиш преку заштеди, бидејќи се А класа, за разлика од овие со обичен греач.

Кога си веќе кај Фаворит еве модел на попуст: https://tehnomarket.com.mk/product/29389477/favorit-w-82hp-a-sushara
Имаш и вакво нешто: https://hamachi.mk/Сушара-KONCAR-SR7VTP2-ТОПЛОТНА-ПУМПА-p279825884

Инаку сушара од искуство вреди за сите пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom