Светско првенство на МРТ - Мундофорија

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Океј озбилно, што е со фетишов на Тони и Драган со удирање шамари?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Za nashi standardi, sosema okej.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Ебати стандардите тогаш.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Вчера на Франција - Уругвај Драган се однесуваше како Жиру да му е втор братучед. Се нешто коментираше „ич не го играат Жиру“, па „нели е време да се разбуди Жиру“, па на крај дури „Ајде сега кога се е решено нека играат преку Жиру“. Може имал уплатено Жиру да даде гол.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Вчера на Франција - Уругвај Драган се однесуваше како Жиру да му е втор братучед. Се нешто коментираше „ич не го играат Жиру“, па „нели е време да се разбуди Жиру“, па на крај дури „Ајде сега кога се е решено нека играат преку Жиру“. Може имал уплатено Жиру да даде гол.
И при крајот изглеа сфати дека нема да даде, и вика "Се изнаигра Жиру, огромна минутажа, а тој пустиот во шанса не влезе на ниту еден меч"
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Значи ниту еден од коментаторите нема појма од фудбал, глава ставам дека ниту еден никогаш не стапнал на терен, нема врска од изведување на заклучок според тоа што го гледа на терен.
Мене лично ми се поинтересни дури коментираат за нефудбалски работи, факти некои глупи што ги прочитале на нет може да донесат ведрина во текот на преносот и да ја надминат досадата што често ја нуди утакмицата. Ќе ве замолам, сигурно читате овде поарно да не се бавите со фудбал а и доста лоши самопоргласени стручњаци викате во тоа студиото. Одлично ми звучи што горе долу сите имаат карактеристични гласови и колку толку сакам да слушам литературен јазик, меѓутоа тоа не е доволно за да задоволи фудбалска утакмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom