Помош: Барам еден филм!

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Проблемот е што не се тоа клучните зборови, а и серијава не е сигурно многу популарна.

Мене ми има останато во сеќавање една серија, мислам дека беше француска, деца на летување во некое село одеа, инструкторот што им беше уште првиот ден го повикаа, на мајка му не било добро и децава останаа сами и најдоа некои тунели. Барав неколку пати, ама ништо. И се откажав од барање...
И тогаш ти реков, и сега пак ќе ти речам - МИСЛАМ ДЕКА ИСТАТА ЈА БАРАМЕ. :D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
И тогаш ти реков, и сега пак ќе ти речам - МИСЛАМ ДЕКА ИСТАТА ЈА БАРАМЕ. :D
Ама оваа што јас ја барам одеше некаде периодот 2002-2005, не деведесетите, затоа не знам дали е истата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ама оваа што јас ја барам одеше некаде периодот 2002-2005, не деведесетите, затоа не знам дали е истата.
Можеби е и тој период, не се сеќавам баш најдобро. Ама јас сум 100% сигурен дека не беше француска, зашто јас француски јазик учев уште од петто одделение, ќе го бев препознал јазикот. А се сеќавам дека ми беше непознат. Не знам зошто, ама мислата ми оди натаму дека беше унгарска серија, ама ништо чудно и некоја скандинавска да е - данска или шведска. Важно, на англиски или француски јазик не зборуваа, тоа е дефинитивно.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
baram film so vo fimo se rasprava za bracen par kade kukata im gi isponuva site zebli nov e filmov
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Таа е двоен агент во ЦИА а тој иако ја сака мора да ја спречи по секоја цена.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Дечки барам филм ( имам причина не се смејте) што е бајаџи старичок.
Го имав на касета ( кажав дека е стар), на касетата ми пишуеше дека се вика "Невидљиви непријатељ", и пробав со различни варијанти на англиски на гугл invisible enemy, enemy unseen, итн итн и не успеав.

Иначе се работа за богаташ еден најмува група платеници бивши војници да го најдат син му ( или ќерка му не се сеќаам) у Африка. Грабнат од афричко племе кое обожува крокодили.

Фала унапред, многу ми е битно да го најдем филмов, и ќе ве замолим без глупи коментари. Тенкју
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.179
Дечки барам филм ( имам причина не се смејте) што е бајаџи старичок.
Го имав на касета ( кажав дека е стар), на касетата ми пишуеше дека се вика "Невидљиви непријатељ", и пробав со различни варијанти на англиски на гугл invisible enemy, enemy unseen, итн итн и не успеав.

Иначе се работа за богаташ еден најмува група платеници бивши војници да го најдат син му ( или ќерка му не се сеќаам) у Африка. Грабнат од афричко племе кое обожува крокодили.

Фала унапред, многу ми е битно да го најдем филмов, и ќе ве замолим без глупи коментари. Тенкју
The Emerald Forest?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.421
Поени од реакции
20.125
Дечки барам филм ( имам причина не се смејте) што е бајаџи старичок.
Го имав на касета ( кажав дека е стар), на касетата ми пишуеше дека се вика "Невидљиви непријатељ", и пробав со различни варијанти на англиски на гугл invisible enemy, enemy unseen, итн итн и не успеав.

Иначе се работа за богаташ еден најмува група платеници бивши војници да го најдат син му ( или ќерка му не се сеќаам) у Африка. Грабнат од афричко племе кое обожува крокодили.

Фала унапред, многу ми е битно да го најдем филмов, и ќе ве замолим без глупи коментари. Тенкју
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Дечки барам филм ( имам причина не се смејте) што е бајаџи старичок.
Го имав на касета ( кажав дека е стар), на касетата ми пишуеше дека се вика "Невидљиви непријатељ", и пробав со различни варијанти на англиски на гугл invisible enemy, enemy unseen, итн итн и не успеав.

Иначе се работа за богаташ еден најмува група платеници бивши војници да го најдат син му ( или ќерка му не се сеќаам) у Африка. Грабнат од афричко племе кое обожува крокодили.

Фала унапред, многу ми е битно да го најдем филмов, и ќе ве замолим без глупи коментари. Тенкју
Овој да не е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom