Пиво Фест Прилеп 2019

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да ја бојкотираш Цеца дека е србинка, а не дека е сељанка не ти е баш некое големо патриотско достигнуење...вака, другарски....
Боље иди зјапај ја по копаните и силиконите...

Што се тиче мене, Прилеп може да биде многу cool град за живеење, ама се самоугушуе у сопствениот измет, ко Скопје, Охрид и други "покушаи за град". На онакво културно наследство и природа, ти да му се наебуеш со ваква малограѓанштина, треба грам мозок да немаш у тиквата, а не дека не си патриот.
Да се кладиме дека Охрид нема да остане покус и веднаш ќе одговори со мега-спектакл-аца-лукас за големиот христијански и маЌедонски празник - 2 август.
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Да ја бојкотираш Цеца дека е србинка, а не дека е сељанка не ти е баш некое големо патриотско достигнуење...вака, другарски....
Боље иди зјапај ја по копаните и силиконите...
Немам ништо против Србите имам против пејачите, што ги носат кај нас секој ебан ПивоФест или Цеца или Аца.. пред некое време првата програма за пивофест беше сосема различна од оваа сега што е без Цеци,Аца,Тамари,Шабани али ПАМЕТНИТЕ организатори ја сменија .. после се чудиме оти IQ83 е
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.783
Поени од реакции
6.966
Немам ништо против Србите имам против пејачите, што ги носат кај нас секој ебан ПивоФест или Цеца или Аца.. пред некое време првата програма за пивофест беше сосема различна од оваа сега што е без Цеци,Аца,Тамари,Шабани али ПАМЕТНИТЕ организатори ја сменија .. после се чудиме оти IQ83 е
Не ја сменија, таа програма беше фејк.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Сум пишал на ваква тема дека Пиво фестивал не треба да биде во прв план фестивал на музика на стејџ и пиво туку би требало да има и некој разно разни други зезанции кој си одговараат со она главното пивото, нека има игри beer pong, караоке може да се направи и слични други забавни работи .
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Напротив јас сум етнички македонец кој се залага за трета политичка опција која ќе биде прва македонска партија после осамостојувањето од 1991 управувана од етнички македонци и која ќе превземе доколку е неминовно најрадикални мерки во борбата против влашката мафија која ја доведе државата до оваа катастрофа и која ги управува сите досегашни партии кои се декларирани како македонски а уствари власи се на чело на сите тие партии.Оформувањето на ваква партија ќе предизвика коалиција помеѓу сите регистрирани македонски партии односно влашки и албанските против единствената македонска.
Која влашка мафија бе,од нашите си патиме.Па Тоше беше влав,ама како никој досега ја промовира македонската песна и култура.Значи сум бил сведок на расправа меѓу турчин и шаренолик во врска со промена на името.Пази турчинов од петни жили се противеше на промена на името,а нашиов шаренолик во стилот шо има врска бе,ак не оди за 200 евра работи.И пак ќе се повторам,од нашите партиски полтрони страдаме,од никој друг!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.029
Поени од реакции
4.515
Која влашка мафија бе,од нашите си патиме.Па Тоше беше влав,ама како никој досега ја промовира македонската песна и култура.Значи сум бил сведок на расправа меѓу турчин и шаренолик во врска со промена на името.Пази турчинов од петни жили се противеше на промена на името,а нашиов шаренолик во стилот шо има врска бе,ак не оди за 200 евра работи.И пак ќе се повторам,од нашите партиски полтрони страдаме,од никој друг!
Сите држави во светот имаат свои мафии само влашката мафија кај нас има своја држава.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Започна Пиво фест. Најголеми промотори се тие кои до пред некоја година го критикуваа.
Ама од ко ја лапнаа општинската цицка му се променија видиците
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
ауууу , кај сте бе пиво_пијци? прпа ? а? не смеете да спомнете Пиво Фест Прилеп 2019?



... организаторот ќе добие 2,5 милиони денари од општинскиот буџет, демек! :sneaky:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom