Најдобри филмски пресврти

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Мене shutter island ми остај онака јака импресија на пресврт...пизду матер филмиште lol
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Не е најдобар, ама е пресврт. Presumed innocent.
 
M

marko 1996

Гостин
The Machanic не е нешто посебно пресвртот ама јак е филмот :)
 
Член од
7 јуни 2010
Мислења
70
Поени од реакции
17
gi imam dobar del od poznative filmovi sto ste gi pisale gledano... vcera go gledav the identity i ne mozev da sfatam sto e forata tocno :D tie sto pisaa deka go gledale ako ne gi mrzi kratko i jasno da go objasnat. Tipot ispagja deka poradi bolesta( sindrom na poveke lica) koga go udiraat pomracuvanja vlaga u svoj film i sozdava likovi koi gi ubiva i vo realno vreme samo sto ne e svesen ili e ?! haha
ajde umni glavi pomognete :)))))))
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
gi imam dobar del od poznative filmovi sto ste gi pisale gledano... vcera go gledav the identity i ne mozev da sfatam sto e forata tocno :D tie sto pisaa deka go gledale ako ne gi mrzi kratko i jasno da go objasnat. Tipot ispagja deka poradi bolesta( sindrom na poveke lica) koga go udiraat pomracuvanja vlaga u svoj film i sozdava likovi koi gi ubiva i vo realno vreme samo sto ne e svesen ili e ?! haha
ajde umni glavi pomognete :)))))))
Типот има нешто како multipersonality disorder и уствари цел фим со Џон Кјусак, во хотелот, се дешавал кај него во глава. Во неговото тело живееле 10 личности и една од нив е убиец, поради што човекот е и затворен. Финтата беше што детективите/адвокатите/појма немам кои, одамна го гледав, му збореа цело време дека треба да умрат девет од тие карактери за да може да функционира како нормален човек. Али ко за беља, баш убиецот (детето) остана.
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Наслови што никој не ги спомна:
Dogville I was like "WTF?" Како крајот да беше од сосема друг филм..
Seven Pounds Саат време не можев да се соберам после филмот.
Cloverfield Иако пресвртот е некаде на почетокот и има ефект само ако претходно не знаеш ништо за филмот, како во мојот случај.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
The Village
The Six Sense
Old Boy - не-ве-ро-ја-тно! :)
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
The longest yard.

Цело време губат овие и на крај ќе тепаат.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
  1. SAW
  2. The Prestige
  3. The Sixth Sense
  4. Identity
  5. The Thirteenth floor
  6. Butterfly On A Wheel
  7. Deja Vu
  8. Inside Man
  9. Fallen
  10. Fight Club
  11. Vanilla Sky
  12. ........

Сите овие се MUST SEE!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom