Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Lele kakov lik..Uste se raspravam so tebe. Ne go vrti muabetov kon drugo. Nit mislam da te ubeduvam nit me zabole sto razmisluvas. Jas kazuvam toa sto e moj stav. Eve ako ne veruvas prasaj gi barem deckite od Nerezi. Ti treba Mi11vall da go sledis. Realen momak.
Jas go vrtam muabetot kon drugo a ti ne sakas da zastanuvas veke so toj nerezi :ROFLMAO: Nikoj ne te prasuva covece smirise kako so gledam edinstveno togas si imal sudir so nekoj zatoa go spomnuvas nonstop da se pofalis eve jas bojka od pakosevo koga udiram lugevo letat od most hahahaha
komedija si zimi oci treba da te nagradime so zlaten kuP za nova godina :icon_mrgr:
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
hahahhahahah ne be kupot za vasite neslavni akcii neka odi:) Lele kakov kreten koj sega bukvalno gi sveduva rabotite i demek e pameten.Hahahahah komedija se vasite akcii kaj Rekord,Vodovod i red drugi za koi zborevme.A za Nerezi ti zborev bisejki si rekov aj barem edna neka priznae. Sho da ti praam koga mislis deka si junak od Strip izlezen.Tolku.Aj pozdrav.Me zbole da trosam vreme na tebe.Komedijo!
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Додека вие си ги вадите очите за безврска работи кои биле пред 10 и поќе години и кои имаат репрезентирано нејасна фактичка слика,другите работат и помагаат за оние на кои им е најпотребно во ова време невреме.Секоја чест и за останатите групи кои организираа хуманитарни акции.
На љочките слабо му текнува за овие работи,оти тие влечат гени од животни за кои нормално зборот хуманост не постои.

Во целост го превземам статусот од чкембарската подгрупа Нова Битола:

Чкембари Нова Битола:

Хуманост е кога се дејствува спонтано.Хуманост е кога човек не бира ни луѓе,ни време.
Хуманоста е таа која се појавува неочекувано и владее со ситуацијата и тогаш кога најмалку се очекувa.
Таквата човечка димензија ги достигнува небесите.Тоа е човечноста.

А човечноста овие изминати денови ја покажаа голем број хумани луѓе на нашиот град Битола,членови
на групата и подгрупата,нашите браќа од далечната Америка и пекара Булевар кои донираа потребни прехрамбени производи
за најзагрозените.Тоа се луѓе кои без обзир на тешката ситуација која владее изминатиов период,сепак
беа повеќе од доблесни и донираа онаму каде што беше најпотребно.

Од вкупно собраните средства беа набавени 30 новогодишни пакетчиња кои беа подарени во Домот за доенчиња
во Битола,исто така беа набавени два телевизиори од кои,едниот беше дониран во детското одделение на
Хирургија при клиничка болница Битола,а другиот телевизор беше подарен на социјално загрозено семејство,
каде што исто така беа донирани прехрамбени производи и пакетчиња за децата.

Се надеваме дека овај хуманитарен настан кој го организира НОВА БИТОЛА ќе прерасне во традиција каде што
ќе ни се приклучат и останати граѓани,па со заеднички сили ќе предизвикуваме нови насмевки и трошка надеж.
Денешниот хуманитарен акт исто така е порака и до сите оние медиумски и партиски оцрнувачи на Чкембари,
ние не сме хулигани,наркомани или уличари,ЧКЕМБАРИ биле и ќе бидат бедем на општеството.
НАШАТА САТИСФАКЦИЈА Е НИВНАТА НАСМЕВКА!!!

FB_IMG_1609378916107.jpg FB_IMG_1609378914117.jpg FB_IMG_1609378909538.jpg FB_IMG_1609378903882.jpg
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Изгледа нема да куртулиме од вакви муабети.Инаку не дека Комити не го сработија своето. Само на вакви стрип јунаци ни отиде животот...повелете
Крводарителска акција и стотина пакетчиња за деца!
Polish_20201231_095341161.jpg
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Реков секоја чест за останатите групи кои организираа хуманитарна акција меѓукои спаѓате и вие,не треба да прецизирам и да ги спомнувам сите,не се пали ко млад мајмун.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Респект за сите, респект и за Војводи Тетово кои донираа 1000е за земјотресот во Хрватска.
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Реков секоја чест за останатите групи кои организираа хуманитарна акција меѓукои спаѓате и вие,не треба да прецизирам и да ги спомнувам сите,не се пали ко млад мајмун.
Друже,смирено.Не беше за тебе коментарот.Секоја чест за акцијата.Коментарот беше за други.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Има интересантан статус на фб на чентовци, оградуев се од постови на офиц. комити групу..
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Има интересантан статус на фб на чентовци, оградуев се од постови на офиц. комити групу..
Не се само Чентовци, исто направија и Екипа Пиво, Лојал Фанс...
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Да да апсолутно. Подобро нема да постоиме него ли да не поврзуваат со Партија. Пример сме за тоа како една група треба да се однесува. Ја разбирате ли сега поентата за која трубев? Не е битна бројката и акциите ако зад нив стои партијата и врските во Полицијата. Младината на Комити не дозволува ни во најтешките времиња сега да се вратат старите лоши духови!
АНТИ ПОЛИТИКА ВАРДАР Е ЉУБОВТА!!!
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Да да апсолутно. Подобро нема да постоиме него ли да не поврзуваат со Партија. Пример сме за тоа како една група треба да се однесува. Ја разбирате ли сега поентата за која трубев? Не е битна бројката и акциите ако зад нив стои партијата и врските во Полицијата. Младината на Комити не дозволува ни во најтешките времиња сега да се вратат старите лоши духови!
АНТИ ПОЛИТИКА ВАРДАР Е ЉУБОВТА!!!
Моменталната екипа на Комити(младината) не е ни блиску до тоа што бевте до 2014/15. То е мое мислење без навреда.
 

Casual87

жжж
Член од
10 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
87
Моменталната екипа на Комити(младината) не е ни блиску до тоа што бевте до 2014/15. То е мое мислење без навреда.
Нема што да се навредам друже.Реалноста е таа.Ама стави се на наше место.Чим знаеш какви сме биле тогаш знаеш и зошто сме денес тука каде што сме. Многу војни имаше групата.Ривалите,управата,БОРБАТА ЗА ИМЕТО и внатрешната поделба која ни ја направија баш тогаш која кулминираше на утакмицата со Стеауа. Далеку сме од бројката али организациски и идеолошки сме исти. Не попуштаме.Нема Комити веќе никогаш повеќе да имаат врска со партија. Подобро ич нема да постоиме.Ретко некоја група вака кај нас да стане против постарите членови во групата и да ги избрка.Комити го направија тоа. За поздрав е и тоа што го направија Чкембари со Пискач (ако е вистина,не сакам да зборам за сигурно.Имаме слушнато) Јас затоа на Шверцери им зборев.Они се прават наудрени.Еве Контра банда,420 и остали екипи нека се спротистават на Омер,Артан и луѓето кои они ги поставија да ја контролираат групата. Тогаш може да правиме муабет.Најлесно е да ми пишат "Не ме интересира таа работа". Ама ако си навивач и имаш кодекс на прво место тоа треба да ти е.Доста е веќе со такви ствари.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
На љочките слабо му текнува за овие работи,оти тие влечат гени од животни за кои нормално зборот хуманост не постои.
Albanskite NG kolku sobrale samo za zemjotresot vo Albanija, vie site zaedno od osnovanje do den denes ne ste sobrale tolku.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom