Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
@LP1519 За едно не се сложувам со тебе. Какви се тие навивачи што нешто може да ги спречи да го пратат тимот, а ги опишуваш како многу поедуцирани од други? Господ да се симне на земјава не може да ме спречи да навивам за Вардар, иако можеби некогаш ќе ја променам трибината (имам различни гледишта со повеќето од трибината, не се согласувам многу со потезите на групата, но засега тоа не е причина да сменам трибина), но нема да сфатам како некои "наједуцирани навивачи" квачат дома дека некој им ги "навредил чувствата". Навивачите постојат за тимовите, ако нешто не ти се допаѓа на трибина оди на обична, не постојат ради навивачката група. Затоа кај нас се случува да некои познати фаци во навивачкиот свет да ги поминат сите можни трибини.

За утакмицава со Косово мислам дека некои работи треба да ви се јасни. Ако ДУИ не сака да има инциденти, нема да ги има. Шверцери се ДУИ, ако им кажат нема одење на стадион, нема да одат. Нема различно мислење таму, како му каже ДУИ на Омер, така тој ќе пренесе и то је то. Инциденти веројатно ќе има низ градот, затоа што ќе сакаат да се покажат со украдени реквизити, но тоа ќе биде индивидуалнп со напади на залутани поединци. Јас не очекувам инциденти, но тоа што има толкава тензија ќе предизвика контра ефект кај нашиве фудбалери. Јас одамна репрезентацијата не ја чувствувам за своја, не поради националноста на играчите, не поради тоа што не ја пееле химната, не поради тоа што сменивме име, туку поради долгогодишните срања кои ги правеше ФФМ кои предизвикаа да нема никаква хемија меѓу играчите и навивачите. Играчите се однесуваат како марионети на федерацијата, никогаш не излегле да зборуваат за очигледните проблеми.
Нормално ова е шанса што не смее да се пропушти и сите сме напалени, но според мене не треба да има организирано навивање под нккакви услово. Самите фудбалери подобро ќе одиграат ако немаат притисок од тензично навивање (особено што пола селекција ни се шошони во кои навистина се сомневам како ќе одиграат).
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.280
Честа на Скопје и Македонија ќе се брани на улиците,на трибини нека идат оние кои ја поддржуваат северна и нека навиваат.Ќе има инциденти,тензија,казни,прекини тоа е сигурно,но моја нога на репрезентација не стапнува па и нека биде цел стадион полн со племето.Многу подобро ќе биде од секоја група да се испратат во Скопје неколку момци и да се напаѓаат индијанците секаде,ова важи и за тие што не се од Скопје зашто нема да ја браните честа на градот туку на Македонија а Скопје е само местото каде што се игра утакмицата.Не сакам да испадне дека молам некого или правам иницијатива туку ова е само единствено решение за оваа утакмица и како би постапиле во сите други држави во ваква ситуација.Нема да имаме никаков ќар ако се собереме на трибина и се дереме 90 минути против шипптарите.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
@Colt Willcox Ја не кажа дека некој седи дома сс наведнату главу и га фаќа нпсталгија за нешто. Само кажа дека не е активан. Едуцирани мислеше на ултра потковани, сс ултра свест. Еве кратко а верују дека ке се сложиш. Политика у клуб, немав контролу над групу, сс 'рију вршив репресију на групу, затварав се људи и малтретирав без причину. Улаза се на трибину и тепа и празни трибина исто под изговор "багабонти има" снимав се људи кои протестирав за Мартин Н. и се ставља у кош цела група и затвара преко ноќ. У саму станицу ти кажуев дека треба да се слуша клуб, (управа) да се биде фер и да сс плати казна за искидано грчко знаме??? за ударени 'ријаши?? и да се вратив капе њини кои су им паднале од бесну акцију и су исчезнале при чистење на трибину па ке кажу без причину и на неколко навичаја су скршени руке (од пендрак), сс цифре незамисливи. Да се прашуев људи и да се терав да вадив книшке (партиски). Исто такој да ти стигне казна и тужба зашто некој од твоју групу акцијаја "браќа" и да се тражив реквизити у станицу да се вратив. Епа драг мој Колд уништуев га Македонско у тебе такозвани Македонци. И да да не улазам у местење на утакмице (провидно) и правење паре од клуб што га сакаш, да доведуев играчи кои су по чашу и кеш... ако ги нападнеш да ти се прети сс затвор и парично. Е такви су, а верују дека сличан случај е и куде вас, знам добри момци кои не идев на трибину куде вас него споредна. Ја за ККК ке навивам док постоју а послушник на никога никад, како и голем дел од мои другари.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Само да им кажам на овие 15% дека овие 2ца подобро се тепаат од цела ваша посрана група.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Само да им кажам на овие 15% дека овие 2ца подобро се тепаат од цела ваша посрана група.
ova e pred 2 godini , inace eve vaka jadete kotek po vasi ulici sekoj den , da ne bese snimkata sigurno 15 dusi ke bea :vozbud: :vozbud:
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.648
Честа на Скопје и Македонија ќе се брани на улиците,на трибини нека идат оние кои ја поддржуваат северна и нека навиваат.Ќе има инциденти,тензија,казни,прекини тоа е сигурно,но моја нога на репрезентација не стапнува па и нека биде цел стадион полн со племето.Многу подобро ќе биде од секоја група да се испратат во Скопје неколку момци и да се напаѓаат индијанците секаде,ова важи и за тие што не се од Скопје зашто нема да ја браните честа на градот туку на Македонија а Скопје е само местото каде што се игра утакмицата.Не сакам да испадне дека молам некого или правам иницијатива туку ова е само единствено решение за оваа утакмица и како би постапиле во сите други држави во ваква ситуација.Нема да имаме никаков ќар ако се собереме на трибина и се дереме 90 минути против шипптарите.
Според ова шо го пишиш ти треба да се иселиме од државата. Кој ја поддржва северна нека остани да живеј тука.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Seriozen si so vojnicka sara ima znaminja kocki kolku ti dusa saka sekade niz svetot ovie zele vasa ideja bog da cuva so ne ke vidi coek na forumot

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
ti normalen li si be hahahahaha , zs ste tolku ljubomorni ne svakam ? ne e samo vojnickata sara , tekstot e ist be mrsnak glej ubavo pred da jades gomna mn dobro sum ti raskazal gore Ushtaret = Soldiers , pa i fontot e ist
Прегледај го приврзокот 226175

Слушам муабети и за ЦСКА сте биле големи идоли :ljubove:
ti imas problemi so gledanjeto bi te poracal da ides u ocna klinika :tapp:
 
Последно уредено:

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
navivacite na Besiktas ukradoa idea copy paste od transparentot na Shvercerat. Ushtaret = Soldiers
For someone idols , for others nightmare:gjavol:Прегледај го приврзокот 226169
Последен пат реплицирам на глупи луѓе ;) Нешто од 2011 година, па кој од кого копира ?
На видеото 0:13 сите што мислат дека измислиле топла вода можат да воочат дека подгрупата на ФА - Герила има војничко знаме. И сега !?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 226175

Слушам муабети и за ЦСКА сте биле големи идоли :ljubove:
Ако помниш исто Балисти нели имаат еден транс каде што пишува TE 1992 SH, исто тоа е копирано но овој пат од Кумани. Еве видео постаро од нивниот транс.
0:44 Куманово-МЗТ
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
35.141
Последен пат реплицирам на глупи луѓе ;) Нешто од 2011 година, па кој од кого копира ?
На видеото 0:13 сите што мислат дека измислиле топла вода можат да воочат дека подгрупата на ФА - Герила има војничко знаме. И сега !?
Имаат и ФА такво знаме со војничка шара да, a овој сака да каже дека и фонтот е ист како тој на Бешикташ, па демек се некаков фактор во навивачкиот свет каде што вакви групи се огледуваат на нив. Delusion 100

Иначе бев на утакмицата од крајот од видеото, на 4 ноем. 2011 што ја спомнуваат. Прва од четири утакмици што се играше во Борис Трајковски мислам.
Од двете страни ЦПБ и ФА, а позади кош 20тина Комити, и циганот од Автокоманда што јадеше ќотек.
Легендарна утакмица. :D
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Имаат и ФА такво знаме со војничка шара да, a овој сака да каже дека и фонтот е ист како тој на Бешикташ, па демек се некаков фактор во навивачкиот свет каде што вакви групи се огледуваат на нив. Delusion 100

Иначе бев на утакмицата од крајот од видеото, на 4 ноем. 2011 што ја спомнуваат. Прва од четири утакмици што се играше во Борис Трајковски мислам.
Од двете страни ЦПБ и ФА, а позади кош 20тина Комити, и циганот од Автокоманда што јадеше ќотек.
Легендарна утакмица. :D
Кутрите дојдени од Кавказ па сега мислат дека се Алфа и Омега. Батали едноставно ... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom