Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
Точно за тој тапан беше приказната погоре. Кола, чекање 2 деца да искочат со тапанот, после бегање и вадење пиштол. Цела група криење позади полиција од другата страна на Борис. Внатре влегоа 5 души и јадеа напад преку цела трибина и терен.
1 - tie se vasi greski 2 deca 3 deca nema tamu pricini ostajgi ovie prikazni vi otide kurban tapanot ,
2 - zatoa sto vikas se krievme pozadi policia lazes kurvo ,imase kordon na policia a vie izgubivte tapan i ni ne napraivte akcija da go vratite tapanot ni nisto , samo go gledavte tapanot od daleku so izgorena dusa :vozbud:
3 - a vnatre vlegoa 5 dusi i cela tribina gi napadivte i kurot im izedovte neli taka e ?5 dusi protiv site i nisto nemozevte ima i sliki kako ve mavat so stolcinja
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
1 - tie se vasi greski 2 deca 3 deca nema tamu pricini ostajgi ovie prikazni vi otide kurban tapanot ,
2 - zatoa sto vikas se krievme pozadi policia lazes kurvo ,imase kordon na policia a vie izgubivte tapan i ni ne napraivte akcija da go vratite tapanot ni nisto , samo go gledavte tapanot od daleku so izgorena dusa :vozbud:
3 - a vnatre vlegoa 5 dusi i cela tribina gi napadivte i kurot im izedovte neli taka e ?5 dusi protiv site i nisto nemozevte ima i sliki kako ve mavat so stolcinja
1. На ФА е грешка што 2 деца го носеа тапанот.
2. Го земавте со кола и бегавте кога ве бркаа 20 души, притоа и пиштол извадивте. Тие позади сала седеа како глувци се криеа позади полиција.
3. Во сала влегоа 5 души како неутрални, не влеговте вие како група. Беа препознаени и нападнати преку цела трибина и терен, со еден куп џандари. Да мавнаа со столче од трибина, браво. Пред тоа јадеа и боксови горе на трибина.
 
Последно уредено:
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Комити ке навивале од западна на Македонија-Косово?
Колку што се сеќавам имавте барања до ффм кога стапивте во бојкот да навивате за репрезентација. Ви ги исполнија?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Комити ке навивале од западна на Македонија-Косово?
Колку што се сеќавам имавте барања до ффм кога стапивте во бојкот да навивате за репрезентација. Ви ги исполнија?
Не пишувам неколку недели на оваа тема зошто бев прозван од неколку членови дека не треба да коментирам работи кои не ми се познати,зошто не сум член на Комити и еве кажувам и сега не знам дали условите се исполнети и не целам кон тој одгвор туку искажувам мој став како член на форумот.

Зарем на ваков натпревар е важно дали пред неколку години се стапило во бојкот?
Ова е натпревар на кој треба да присуствуваат сите навивачки групи и сите "ратни" секири да се закопаат за момент.
Ова е повеќе од натпревар за секој Македонец и навивач и мислам дека сега треба да се обединиме како никогаш порано.

Должни сме за тоа на паднатите борци од 2001,на полицајците од Диво Насеље,на убиените македонски деца од Радишани на Велики Четврток.Сите овие луѓе го загубија животот од таканаречената држава со која ќе играме на 26 Март.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.282
Поени од реакции
78.934
можда не треба да коментираш на повеќе теми
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Комити ке навивале од западна на Македонија-Косово?
Колку што се сеќавам имавте барања до ффм кога стапивте во бојкот да навивате за репрезентација. Ви ги исполнија?
Од кај ти е информацијава? На официјалнава страна гледам нема ништо.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Другар боље и да не коментираш, потроши си 30сек. од свое драгоцено време да прочитам глуп пост.
Македонија како фудбалска репрезентација у голем број натпревари има посетеност колко има.. слабо! Људи отидев ако е противник интересан чисто да гледав, фудбалска федерација е убица за фудбал у државу а претходно (читај претходно) су бирани играчи на основу на врске, (с'г незнам ама не мислу дека е различно) што верују дека не е случај и другде ама куде нас су "уништени" много таленти. Успех никакв, клубови у државу исто.. општество се сведуе на ило си плав или црвен, независни групе на никога не требав јер су опасни за овија други и кога уствари га боли кур да навива чуј навива за репрезентацију која не е допринела ништо за никој клуб и сс тој што само едн саглам стадион имамо у државу? Тој ти што напиша све е причина за протести и бунт у државу а не на некакв си фудбалски натпревар куде што челници кои га тој организирав су македонци кои гледав да им е пун џеб и ги боли кур дали некој ке се дере од трибине "зига зага македонија оле" или како и да е.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Дека е најважен натпревар во историјата е ама дека мора да се навива организирано не мора само глупо беше шо на фб ставија анкета тоа треба да си го решат таму во групата а после може да се договорат сите нг со заеднички став, а за крај како учесник во 2001г на овај натпревар не гледам никаква допирна точка со тоа што се случуваше тогаш и после тоа оти сите што починаа беа за Македонија и нејзина одбрана а не да се вика и скандира против клетите Албанци на некој фудбалски натпревар (на деуго место се покажува сила) мислам доволно е да ги споменувате и ставите цвеќе на нивните гробови и споменици ако не му се помогнало на нивните фамилии

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Другар боље и да не коментираш, потроши си 30сек. од свое драгоцено време да прочитам глуп пост.
Македонија како фудбалска репрезентација у голем број натпревари има посетеност колко има.. слабо! Људи отидев ако е противник интересан чисто да гледав, фудбалска федерација е убица за фудбал у државу а претходно (читај претходно) су бирани играчи на основу на врске, (с'г незнам ама не мислу дека е различно) што верују дека не е случај и другде ама куде нас су "уништени" много таленти. Успех никакв, клубови у државу исто.. општество се сведуе на ило си плав или црвен, независни групе на никога не требав јер су опасни за овија други и кога уствари га боли кур да навива чуј навива за репрезентацију која не е допринела ништо за никој клуб и сс тој што само едн саглам стадион имамо у државу? Тој ти што напиша све е причина за протести и бунт у државу а не на некакв си фудбалски натпревар куде што челници кои га тој организирав су македонци кои гледав да им е пун џеб и ги боли кур дали некој ке се дере од трибине "зига зага македонија оле" или како и да е.
Нема никаква врса ова ни со црвени ни плави,секој пост ти е идентичен и не мора да значи ако ти размислуваш така дека не треба да се отиде тој ден на градски.

Ако на овој натпревар не дојде до обединување на навивачките групи ќе доживееме пораз на улиците.
Да се играше во Струмица се ќе беше по различно ама сега се игра во Скопје и до нас зависи дали ќе дозволиме да бидеме гости или домаќини и дали ќе ја одбраниме честа на самите себеси.

И не мешај такви работи за овој натпревар,јас сум секогаш против горе споменатите работи ама на оваа утакмица не ме интересира ништо од тоа како што не ги интересира ни нив,па и резултатот не ми е толку битен како што е битно да се одбрани главниот град на нашата Македонија.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Колко године имаш? Дали некад си добија пендрак у главу? Дали знаеш што значи бранење на идентитет у овој општество? Дали си видеја протести? Што ти збориш уопште ми изгледа на симпатизер на мкд кој мисли дека ако вика повише е победија у "битку" за бодрење на репрезентацију? У различан свет живиш, не те окривују само ти посочују да се размислиш.
Има на форум момци кои живив навијачки фазон на живот и од тој нема искачање! Е исти тија много повише ги боли што у овј случај ке дојдев некои си фанови од измислену државу и ке пљукав по Македонију, Македонију нашу, Александарову. Исти тија ги болеше и кд Срби извадисва Грчко знаме ама болеше ги и кд Македонски албанци ги провоцирасва срби сс што дадесва на знаење дека су туј и се представисва како домаќини. Е тија исти Македонци ги боли што политика ги уништи њини клубови, репресија од плави им ги ослабна групе, што им беше скратено основно граѓанско право а тој е право на движење. Видиш.. у едн србски филм (име: Ивкова Слава) глумац Никола Којо вика: "има цигани, цигани и цигани.. а он није од наши" а куде нас има Македонци, и македонци. Е исто е ама не е исто.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
Сега од кога се изгласа анкетата за заедничко навивање , да се напрај и анкета за кој да го води навивањето :toe:
п.с. На иста трибина сите навивачки групи 100% ќе има инциденти и според мене нема шанса да се случи.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Колко године имаш? Дали некад си добија пендрак у главу? Дали знаеш што значи бранење на идентитет у овој општество? Дали си видеја протести? Што ти збориш уопште ми изгледа на симпатизер на мкд кој мисли дека ако вика повише е победија у "битку" за бодрење на репрезентацију? У различан свет живиш, не те окривују само ти посочују да се размислиш.
Има на форум момци кои живив навијачки фазон на живот и од тој нема искачање! Е исти тија много повише ги боли што у овј случај ке дојдев некои си фанови од измислену државу и ке пљукав по Македонију, Македонију нашу, Александарову. Исти тија ги болеше и кд Срби извадисва Грчко знаме ама болеше ги и кд Македонски албанци ги провоцирасва срби сс што дадесва на знаење дека су туј и се представисва како домаќини. Е тија исти Македонци ги боли што политика ги уништи њини клубови, репресија од плави им ги ослабна групе, што им беше скратено основно граѓанско право а тој е право на движење. Видиш.. у едн србски филм (име: Ивкова Слава) глумац Никола Којо вика: "има цигани, цигани и цигани.. а он није од наши" а куде нас има Македонци, и македонци. Е исто е ама не е исто.
Јас сум дел од првите,Македонци а не македонци.
Иако живеам во источна Македонија и не сум ги осетил репресиите како останатие Македонци од севернозападниот дел секогаш сум сочуствувал со нив.
Познати ми се многу работи за кои голем дел од тие вторите македонци ниту слушнале ниту некогаш ги интересирало.
Сум сочуствувал со сите настани до Смилковско,со Ангел од Ѓорче,со секој посериозен напад на македонски деца од Стајковци,Бутел итн.
Сум изразувал револт во настаните на Кале,протестите против Талат,со убиството на Саздо и секој избоден Македонец од страна на племето.
Од стрикно навивачки аспект сум изразувал револт и секогаш сум се трудел вистината да се прикаже со настаните за Турчин,со нападот и на твојата група кој се случи на финалето со МЗТ.

Јасно ми е што сакаш да кажеш и те разбирам и ти камав погоре секогаш сум бил против тие работи,но на 26 Март ништо од тоа нема да е важно зошто оние ид спротивната страна имаат само една работа за цел,а мислам дека тоа ти е јасно и на тебе.

Иако политичарите ги предадоа Комитите на Кале,иако политичарите ги предадоа Кумани за некои настани во Куманово кои Кумани ги организираа од патриотски причини и одбрана на македонско Куманово,не смееме да дозволиме да подклекнеме тој ден а истото нема да се случи ако сега се обединиме,најправо навивачките групи,за останатиот народ не знам,како што кажа и ти има Македоници и македонци.


Тој натпревар за мене има значење како никој до сега,јас ќе дојдам да го гледам иако не живеам во Македонија,и повеќе од натпревар е,за мене е тоа класична одбрана на македонштината која сум ја бранел секогаш низ цел мој живот и пред секого без разлика дали се работи за кажан збор или направено дело.

Биде поздравен и се надевам дека на 26 Март ќе бидеме на иста трибина и иако нема да знаеме,заедно ќе ја пееме Абре Македонче и Македонија на Македонците.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас сум дел од првите,Македонци а не македонци.
Иако живеам во источна Македонија и не сум ги осетил репресиите како останатие Македонци од севернозападниот дел секогаш сум сочуствувал со нив.
Познати ми се многу работи за кои голем дел од тие вторите македонци ниту слушнале ниту некогаш ги интересирало.
Сум сочуствувал со сите настани до Смилковско,со Ангел од Ѓорче,со секој посериозен напад на македонски деца од Стајковци,Бутел итн.
Сум изразувал револт во настаните на Кале,протестите против Талат,со убиството на Саздо и секој избоден Македонец од страна на племето.
Од стрикно навивачки аспект сум изразувал револт и секогаш сум се трудел вистината да се прикаже со настаните за Турчин,со нападот и на твојата група кој се случи на финалето со МЗТ.

Јасно ми е што сакаш да кажеш и те разбирам и ти камав погоре секогаш сум бил против тие работи,но на 26 Март ништо од тоа нема да е важно зошто оние ид спротивната страна имаат само една работа за цел,а мислам дека тоа ти е јасно и на тебе.

Иако политичарите ги предадоа Комитите на Кале,иако политичарите ги предадоа Кумани за некои настани во Куманово кои Кумани ги организираа од патриотски причини и одбрана на македонско Куманово,не смееме да дозволиме да подклекнеме тој ден а истото нема да се случи ако сега се обединиме,најправо навивачките групи,за останатиот народ не знам,како што кажа и ти има Македоници и македонци.


Тој натпревар за мене има значење како никој до сега,јас ќе дојдам да го гледам иако не живеам во Македонија,и повеќе од натпревар е,за мене е тоа класична одбрана на македонштината која сум ја бранел секогаш низ цел мој живот и пред секого без разлика дали се работи за кажан збор или направено дело.

Биде поздравен и се надевам дека на 26 Март ќе бидеме на иста трибина и иако нема да знаеме,заедно ќе ја пееме Абре Македонче и Македонија на Македонците.
Се гледа дека си дете и дека си патриот и дека ја сакаш Македонија како и ние сите останати се додека не ни се разјаснија некои работи. А тоа е дека се е интерес и пари. Чисто сумњам дека покрај поканата за навивачките групи од тако званиот претседател, понудено им е и нешто друго за да дојде до ова, поточно да се навива на тој натпревар. Но правите навивачки знаат дека ова е све фарса, дека ова е само искористување на навивачот за туѓи интереси. Нека биде цел стадион со орли подобро, отколку да бидеме продадени пак од своите. До некои подобри времиња кога ке имаме искрени политичари кои им значи државава барем 30% колку што ни значи нас.
Автоматски споено мислење:

За мене тој натпревар е само еден меч, гордоста се брани секој ден на улица.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.717
Се гледа дека си дете и дека си патриот и дека ја сакаш Македонија како и ние сите останати се додека не ни се разјаснија некои работи. А тоа е дека се е интерес и пари. Чисто сумњам дека покрај поканата за навивачките групи од тако званиот претседател, понудено им е и нешто друго за да дојде до ова, поточно да се навива на тој натпревар. Но правите навивачки знаат дека ова е све фарса, дека ова е само искористување на навивачот за туѓи интереси. Нека биде цел стадион со орли подобро, отколку да бидеме продадени пак од своите. До некои подобри времиња кога ке имаме искрени политичари кои им значи државава барем 30% колку што ни значи нас.
Автоматски споено мислење:

За мене тој натпревар е само еден меч, гордоста се брани секој ден на улица.
Како ќе бидеме предадени ако застанеме сите на една трибина?

Остави ја поканата на Стево на страна тоа он го прави со друга цел,сака да избегне инциденти кои не можеа да се избегнеаа ако се играше во Струмица,но со самото тоа што ќе се игра во Скопје се гледа дека шипатароот од ФФМ го имал последниот збор.


Сега сме ставени на предизвик и останува да се види дали ќе го одбраниме Скопје и градски или ќе дозволиме падне без борба.
Според мене сите оние кои не се за обединување грешат и тоа многу.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Како ќе бидеме предадени ако застанеме сите на една трибина?

Остави ја поканата на Стево на страна тоа он го прави со друга цел,сака да избегне инциденти кои не можеа да се избегнеаа ако се играше во Струмица,но со самото тоа што ќе се игра во Скопје се гледа дека шипатароот од ФФМ го имал последниот збор.


Сега сме ставени на предизвик и останува да се види дали ќе го одбраниме Скопје и градски или ќе дозволиме падне без борба.
Според мене сите оние кои не се за обединување грешат и тоа многу.
Што ако застанеш на трибина? Ке ти пуштат еден дрон од мвр предавничка подржан од власта и уште толку ке те понижат. Разбери дека ова е се продадено и дека све се прави со умисла што повеќе да не повредат и дотолчат да бидеме без чувства, без самоидентификација.
Автоматски споено мислење:

Ако нема никој на стадион нема кого да понижат. Таман сега почнаа да застануваат на нозе групите и целта мислам дека им е да се направи инцидент и пак да се врати 3 години назад состојбата. Пола репрезентација химната не ја пее, пола репрезентација повеќе сака Косово да победи отколку они само лично. 90% од "браќата" наши сакаат Косово да победи отколку Македонија. И на крај од денот за Северна ке навивате?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom