Навивачки групи во Македонија!

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
hahahahahahaha ne lazi be mrsnak ni eden stari sliki se ovie sekogas so ovie sliki se falite znam deka nemate drugi :Dvcera nit ne ste izleguvale od doma a kamu vie da napravite nekoja akcija koga nie imame nekoj natprevar ,smesno mi e so slikava so maickava na contrabanda ste go nasle kaj nasite negde ovaa slika pa vie ste go osvoile :vozbud: ostajgi ovie prikazni , a za centovci pozdravigi od contrabanda znaat tie sto im se slucilo vo zeleznicka i znaat deka imame eden kup rekviziti nivni sto im sme gi zemele pred svoji kuki
SITE ZNAETE SAMO NE PRIZNAVATE SHVERCERAT SHKUP VE UNISTELE OD VREME NA VOJNA DO 2019 I SEUSTE PRODOLZUVA
maxresdefault.jpg

:pos::pos::pos:
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
hahahahahahaha ne lazi be mrsnak ni eden stari sliki se ovie sekogas so ovie sliki se falite znam deka nemate drugi :Dvcera nit ne ste izleguvale od doma a kamu vie da napravite nekoja akcija koga nie imame nekoj natprevar ,smesno mi e so slikava so maickava na contrabanda ste go nasle kaj nasite negde ovaa slika pa vie ste go osvoile :vozbud: ostajgi ovie prikazni , a za centovci pozdravigi od contrabanda znaat tie sto im se slucilo vo zeleznicka i znaat deka imame eden kup rekviziti nivni sto im sme gi zemele pred svoji kuki
SITE ZNAETE SAMO NE PRIZNAVATE SHVERCERAT SHKUP VE UNISTELE OD VREME NA VOJNA DO 2019 I SEUSTE PRODOLZUVA
Абе гнасо сечена еве ти слики па види ти кога се паднати.Никој и ништо сте тоа е факт,напаѓате само 10 на 1 и глумите хулигани,најголем успех ви е што сте удриле играч на Вардар со камен и толку.Збореше за некоја тепачка 5 пати ти пишав не ми врати,нема што да зборам со тебе повеќе
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
28
hahahahahahaha ne lazi be mrsnak ni eden stari sliki se ovie sekogas so ovie sliki se falite znam deka nemate drugi :Dvcera nit ne ste izleguvale od doma a kamu vie da napravite nekoja akcija koga nie imame nekoj natprevar ,smesno mi e so slikava so maickava na contrabanda ste go nasle kaj nasite negde ovaa slika pa vie ste go osvoile :vozbud: ostajgi ovie prikazni , a za centovci pozdravigi od contrabanda znaat tie sto im se slucilo vo zeleznicka i znaat deka imame eden kup rekviziti nivni sto im sme gi zemele pred svoji kuki
SITE ZNAETE SAMO NE PRIZNAVATE SHVERCERAT SHKUP VE UNISTELE OD VREME NA VOJNA DO 2019 I SEUSTE PRODOLZUVA
Другар до кај си бе со клипот да не го монтираш
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
hahahahahahaha ne lazi be mrsnak ni eden stari sliki se ovie sekogas so ovie sliki se falite znam deka nemate drugi :Dvcera nit ne ste izleguvale od doma a kamu vie da napravite nekoja akcija koga nie imame nekoj natprevar ,smesno mi e so slikava so maickava na contrabanda ste go nasle kaj nasite negde ovaa slika pa vie ste go osvoile :vozbud: ostajgi ovie prikazni , a za centovci pozdravigi od contrabanda znaat tie sto im se slucilo vo zeleznicka i znaat deka imame eden kup rekviziti nivni sto im sme gi zemele pred svoji kuki
SITE ZNAETE SAMO NE PRIZNAVATE SHVERCERAT SHKUP VE UNISTELE OD VREME NA VOJNA DO 2019 I SEUSTE PRODOLZUVA
Зошто секогаш се силите кога се побројни или 10 на 1?
Страв ви е 1 на 1?

Не знам што им се силите на Комити, кога секогаш ќотек сте јаделе од нив. Ако сте им заплениле 2 пара нинџаки не значи дека сте посилни.

Само кукавиците се тепаат 10 на 1. Отвори на јутјуб и види како се договараат и како се тепаат Руските навивачки групи.
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
28
Зошто секогаш се силите кога се побројни или 10 на 1?
Страв ви е 1 на 1?

Не знам што им се силите на Комити, кога секогаш ќотек сте јаделе од нив. Ако сте им заплениле 2 пара нинџаки не значи дека сте посилни.

Само кукавиците се тепаат 10 на 1. Отвори на јутјуб и види како се договараат и како се тепаат Руските навивачки групи.
Џабе ќе гледаат кога пак нема да научат и ќе си тераат по нивното у групи јаки а сами ќутат како пички
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
144
Поени од реакции
259
C8B2EB1D-E170-473B-B1F8-E26B06B0541A.png
20.02.2017 vi se sekava gomnojadci?
ni 5 protiv eden ni 10 protiv eden no 50 protiv 50 i toa pred vas stadion pa eden ne ostane be mame mu ebam site izbegavte pa da ni se sluci vakvo nesto od vasa strana pred nas stadion ke ginevme od sram .Dzabe jadete gomna sum vi kazal i ve potsetuvam site znaete samo ne priznavate Shvercerat Shkup se glavnite .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прегледај го приврзокот 212851
20.02.2017 vi se sekava gomnojadci?
ni 5 protiv eden ni 10 protiv eden no 50 protiv 50 i toa pred vas stadion pa eden ne ostane be mame mu ebam site izbegavte pa da ni se sluci vakvo nesto od vasa strana pred nas stadion ke ginevme od sram .Dzabe jadete gomna sum vi kazal i ve potsetuvam site znaete samo ne priznavate Shvercerat Shkup se glavnite .
Каде се главни?
Во косово и метохија?
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Само низ Чаир,надвор од него за да излезат им треба група од 10 души,10 ножа и обавезно шипки и никакви реквизити од нивната
смешна група
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Хахахаха, главни сте бе, ама во светот на бајките. Едино сте број 1 кога станува збор за интернет пропаганда. Теши си се дека се само овие реквизити, има многу повеќе отколку што си мислиш, а богами и ќе има уште повеќе наскоро.
За клипот џабе се пувате и кревате џева за тој случај, дошле 2-ца од Комити по 20 години у Чаршија, сте им сте се ставиле 10 души од кои 3-ца јаделе нокаут. Ви се тепале и тоа е тоа, плус на видеото се гледа дечкото што го зборите како ви се шири.
 
Член од
13 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
28
Прегледај го приврзокот 212851
20.02.2017 vi se sekava gomnojadci?
ni 5 protiv eden ni 10 protiv eden no 50 protiv 50 i toa pred vas stadion pa eden ne ostane be mame mu ebam site izbegavte pa da ni se sluci vakvo nesto od vasa strana pred nas stadion ke ginevme od sram .Dzabe jadete gomna sum vi kazal i ve potsetuvam site znaete samo ne priznavate Shvercerat Shkup se glavnite .
Другар незнам кој те лаже ама секад сте бегале од нас и тоа поголема бројка сте доаѓале па пак сте бегале и вие ако се нарекувате "Ултраси" или "Хулигани" ни У од ултраси немате ниту пак Х од хулигани вие секад ќе останете пички у душа со ножевите у рака и ќе видите дека ви се собираат да ве газат гледате да влезете у автобус или џандари да видите да им плачете како мали деца.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Вечна слава Саздо.
Една година болка кај секој навивач и искрен и чесен Македонец
Никогаш нема да бидеш заборавен и вечно ќе се слави името твое насекаде каде што има Македонци.

Нека продолжат сите навивачки групи да го скандираат неговото име а не само Комити.
Да не биде неговата смрт залудна и безначајна нека биде симбол кој ќе не обединува за сите работи во иднина за кој ќе треба да сме заедно и сложни а нема да најдеме начин и вистинска смисла за тоа.
Тој нека биде искрата за секоја успешна приказна за обединување на навивачите кај нас како и што беше за настанот на 2 Август лани.

Ќе живееш вечно Саздо
:cujte:
ПРАВДА ЗА САЗДО
:oeoeoe:
Све ОК, али болдот....
да не претеруваме
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Све ОК, али болдот....
да не претеруваме
Што е претерано?
Кога велам дека треба да го славиме не мислам да се слави како некој историски јунак од некое востание туку како млад човек кој не потклекнал пред неговите убијци како многу други луѓе во државава а знаејќи колку опасно може тоа да биде.Доволно е да се скандира и извикува неговото име на запад на секоја утакмица а повремено и на сите останати за да не се заборави неговото име никогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom