НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.827
@Stefan-kobe ти реков брат тоа ХОХОХХООХ делува обратно, намерно не го пишувам сега.
1-1 хехехехехххххххххххххххххххххехехехе
ама мене ме нервира фактот што почнува у факинг 2-30, ќе завршам со работа до 1 и после ќе изглеам серија нешто 1 саат и заспивам, бар у 1 да ја стаат.. ај викендов мора една да е од 9-10 саат. Јас искрено се надевам дека ќе им вратат за финалето пред 2 год, каде што Бем го залепи Тејтум, а и гледам у гејм 1 пак го залепил.. сега кошмари има Џеј Ти од него.
Ама огромна разлика у гејм 2, играле Смарт ( и тоа изгазил 24 поени гледам) а и оу ги то Хорфорд.
ГСВ осваја прике мој. :cool:
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
ај бе нека се лечат, пак у 2-30 ќе е и гејм 3.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
Мислам дека сите утакмици против Хит се закажани во тој термин без разлика кој е домаќин.
Иначе Мајами на овој меч сега веројатно и без Такер, така да ќе го примат со се јаја :pusigo:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ко првпат да глеате плејоф, сигурно нема у Европски прајмтајм да ги закажат, иако ова е веројатно најгледан плејоф у Европа години уназад ради бејби гоат.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.147
Поени од реакции
3.098
Абе бар во недела можеа 21:30 по наше време да играат, како што беше случај и претходно .. Уста да ги ебем нек се носа..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.990
За она илз е во право, ај што каснат 10-15 минути, ама и реклами имаат после секоја одиграна минута. Разбирам дека НБА и клубовите од тоа живеат, ама без везе е да седиш и гледаш утакмица до 6 сабајле.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Ne e problem sto igraat vo 2:30, problem e toa sto na sekoi 2-3 minuti vikaat tajmaut, vo prosek 6-7 tajmauti vo edna cetvrtina. Mene od toa mi e preku kurot i epten me nervira.
Е да си жив и здрав, се слагам со ова од збор до збор.
имам неколку пати заспано на тајм аут..
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Dobro reklami treba da ima i tajmauti, ama vo normalna mera ova e Epten preterizam edna ekipa ke vrzi 2 trojki i odma vikaat tajmaut. Epten umrena rabota.
Posebno iritiracki e koga se gleda na stream preku telefon pa na sekoe ukluci iskluci strimot. Nemam zivci povekje za ovaa rabota.
Vo posledno praktikuvam utakmicite da ne gi gledam do poluvreme, pustam Highlights na youtube koga ke zavrsi prvo poluvreme gledam toa pa potoa pustam stream da gi gledam utakmicite od treta cetvrtina do kraj. Pola od makite gi skratuvam na toj nacin.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
На крај не игра Роберт Вилијамс 3ти.
Бем Адебајо личи на Хаким Олајџувон :) Има 10 од 24 поени на Хит, Селтикс цел тим 10 поени.
Не им се пишува арно на Селтикс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom