Матура

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Да бе да најдете се сите ми е гајле ! ја ќе си фурам општа медицина у штип. сам!!!!!!!!
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Ај едно прашање...значи вака,нели имаше еден ПЛАВ тест,еден ЦРВЕН и бројаникот или како и да се вика,кај што ги префрлаш одговорите точни од заокружување...е сега,по Македонски и Англиски не чуваше иста професорка,и не ни кажа да го препишеме бар кодот на црвениот тест.Јас ја прашав,рече не треба,не мора.Но,денес на филозофија не чуваше друга,и ни кажа да го препишеме баркодот,и и кажав дека не ни кажала другата и се побунивме 5-6 деца,и вика епа не знам,со среќа нека ви е.

Мада размислив логички,значи баркодот си стоеше на тоа кај што не смееш да ги згрешиш заокружувањата,само го немавме на црвениот тест...и тоа листот со точните одговори го стававме нели во црвениот тест.
 
Член од
9 јуни 2015
Мислења
95
Поени од реакции
123
Ај едно прашање...значи вака,нели имаше еден ПЛАВ тест,еден ЦРВЕН и бројаникот или како и да се вика,кај што ги префрлаш одговорите точни од заокружување...е сега,по Македонски и Англиски не чуваше иста професорка,и не ни кажа да го препишеме бар кодот на црвениот тест.Јас ја прашав,рече не треба,не мора.Но,денес на филозофија не чуваше друга,и ни кажа да го препишеме баркодот,и и кажав дека не ни кажала другата и се побунивме 5-6 деца,и вика епа не знам,со среќа нека ви е.

Мада размислив логички,значи баркодот си стоеше на тоа кај што не смееш да ги згрешиш заокружувањата,само го немавме на црвениот тест...и тоа листот со точните одговори го стававме нели во црвениот тест.
Исто и кај нас беше,професорот не ни рече да го напишеме ама јас го напишав (поучен од предходните 2 полагања ) :angel:[DOUBLEPOST=1434807762][/DOUBLEPOST]Туку дајте кажете дали полага некој очна оптика .
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
А ја знаете барем основата во програмирањето? Јас си неам појма а ќе се запишувам. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
А ја знаете барем основата во програмирањето? Јас си неам појма а ќе се запишувам. :D
Не е стрaшнo. Прoгрaмирaње се учи oд 0 нa ФИНКИ. Секaкo дoбрo е дa имaш oснoвa, нo не е неoпхoднo.
Сaмo пoсветенoст и редoвнo учење/вежбaње :)
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Увек има по некоја лоша колешка... што ќе правиш, судбина :(
И некој колега што врска нема од музика... што ќе праиш, судбина. :свиркам:

Некој што полагаше филозофија... Дали вторите одговори беа заокружени нешто као цик-цак?
Оти мене така ми дојде.
И оноа 30тото прашање како го одговоривте? Ја Ниче го стаив... некако по звучно ми беше. :D Башка и под г.) сакав да заокружам.
Го жалам професорот што ќе ми го чита есејот. Не си го прочитав по вторпат, зошто само додека го пишував се пукнав од смеење. :ROFLMAO:
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
И некој колега што врска нема од музика... што ќе праиш, судбина. :свиркам:

Некој што полагаше филозофија... Дали вторите одговори беа заокружени нешто као цик-цак?
Оти мене така ми дојде.
И оноа 30тото прашање како го одговоривте? Ја Ниче го стаив... некако по звучно ми беше. :D Башка и под г.) сакав да заокружам.
Го жалам професорот што ќе ми го чита есејот. Не си го прочитав по вторпат, зошто само додека го пишував се пукнав од смеење. :ROFLMAO:
И јас така препишав :D ваљда така треба....цик-цак доаѓаше,и едно куре хахаха,така испадна..
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Не е стрaшнo. Прoгрaмирaње се учи oд 0 нa ФИНКИ. Секaкo дoбрo е дa имaш oснoвa, нo не е неoпхoднo.
Сaмo пoсветенoст и редoвнo учење/вежбaње :)
http://tutoriali.org/C_plus_plus_za_apsolutne_pocetnike.html
Ај ако може да видиш дали е добра книгава за да ја прочитам летово и да се запознам колку толку со програмирањето.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
http://tutoriali.org/C_plus_plus_za_apsolutne_pocetnike.html
Ај ако може да видиш дали е добра книгава за да ја прочитам летово и да се запознам колку толку со програмирањето.
Би ти препорачал
http://www.iups.org/media/meeting_minutes/C.pdf

Посети го и сајтот. Поставени се предавањата и аудиторисите вежби.
http://finki.weebly.com/
Овие се од пред некоја година, но од поголемиот дел се предава и сега.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
225
Поени од реакции
104
Дали некој од овде планира да се запише на Апостол Павле, факултет за информатички науки и технологии во Охрид?
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
А ја знаете барем основата во програмирањето? Јас си неам појма а ќе се запишувам. :D
Не се замарај до толку.. ќе научиш. Ја горе доле го знам C++
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Фала ти многу!
Јас би ти препорачал, еве летово секој ден по малце, разгледај си по 30ти минути. Неморат да форсираш, лабаво само, сигурно ќе најш 30 мин слободни во денот... После ќе ти е многу полесно и полесно ќе ги совладаш потешките задачи. Ќе си имаш основа колку толку ;)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Јас би ти препорачал, еве летово секој ден по малце, разгледај си по 30ти минути. Неморат да форсираш, лабаво само, сигурно ќе најш 30 мин слободни во денот... После ќе ти е многу полесно и полесно ќе ги совладаш потешките задачи. Ќе си имаш основа колку толку ;)
Какви 30 мин, цел ден се досадувам. Најмалку по 2 часа планирам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom