Македонци во Германија

Член од
22 мај 2014
Мислења
88
Поени од реакции
146
Јас сум со бг пасош, така да не сум имал искуство со визи. Можеби некој друг од темава ќе може да ти помогне, ама најубаво да си прочиташ на сајтот на амбасадата или некој друг германски владин сајт.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.885
Дечки кој лета за Мемингем освен Визаир?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Дечки кој лета за Мемингем освен Визаир?
Од скопје никој, Визер е единствена нискобуџетна од кај нас. Иначе мислам имаш директ до Минхен со Катар Ервејс ама сигурно е изгор картата. Други опции ти се Приштина, Софија и Солун да видиш :)


Едино до Нирнберг или Фридрихсхафен да видиш, зависи кај ти е крајната дестинација :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
ефтини летови до германија каде има ?
Отвори сајтот на wizz,одбери земја Германија и ти ги пишува сите,не мора германски да знаеш на македонски и англиски ги пишува
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Овие се по 4000-5000, а кај ги има тие по дваесетина евра, или до дестинацијата е тоа ?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Овие се по 4000-5000, а кај ги има тие по дваесетина евра, или до дестинацијата е тоа ?
Дестинацијата, за кој период ја купуваш и колку порано ја купуваш. Можеш да најдеш и за 20 евра, можеш и за 200. Само треба да побараш, и тоа многу. Јас 5 пати во два правци имам одено со wizz, најскапата повратна ми била 45 евра, со приорити :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
Дестинацијата, за кој период ја купуваш и колку порано ја купуваш. Можеш да најдеш и за 20 евра, можеш и за 200. Само треба да побараш, и тоа многу. Јас 5 пати во два правци имам одено со wizz, најскапата повратна ми била 45 евра, со приорити :)
супер, да барам однапред значи
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
до колку кг е вториот куфер на виз ?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
58
Nekoj od skoro iskustvo zastanat od policija so istecen period na zamena na vozacka ...
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
14
Nekoj sto ceka termin za viza, podneseno barajne za termin mart 2019? Cisto onaka dokolku se gori zaedno da se gori
Автоматски споено мислење:

Nekoj makedonce vo Saksonija, Plauen ili Zwickau ( Istocna Germanija )
Dali nekoj bara stan vo Riechenbach 330evra mesecno 50 kvadrati, ima rabota vo mestoto.
Kako e istocna Germanija? Jas cekam termin za viza okolu nova godina, firmava mi se najduva limbach oberfrohna blizu Chemnitz pa planiram zdravje i semejstvoto da go povlekuvam nataki.
Najde li makedonce za tursko ili mene che me cekas?
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Може ли некој да ми каже кој се процедурите за вадење работна виза(САМ, без агенции)? Студент сум и сакам да одам 3 месеци во Германија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Може ли некој да ми каже кој се процедурите за вадење работна виза(САМ, без агенции)? Студент сум и сакам да одам 3 месеци во Германија.
Дозволен ти е престојот од 3 месеци, кој мислиш дека ќе ти даде работна дозвола за во Мекдоналдс итн сезонски работи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom