Македонски филмови

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Почнува да се снима новиот филм на Игор Иванов Изи. Насловен е Хомо.
http://www.cooltura.mk/kulturni_nastani/startuva-snimaneto-na-makedonskiot-film-homo/
Разочаран сум од актерската екипа. Повторно Игор Ангелов, зошто го форсират со комедиите, како кретен се понаша. Со вакви глумци да не му испадне како нискобуџетен филм.
Кои глумци според тебе треба да играат, за да му испадне како високобуџетен?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Втора шанса/Жртва, дебито на Џиџева, ќе го отвори Скопски филмски фестивал.
Се надевам по фестивалот ќе го пуштат и во кино.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Имаше мислам едно време овде еден тракер за симнување мак филмови? Ај ако сака тој шо објави нека ми прати пп.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Имаше мислам едно време овде еден тракер за симнување мак филмови? Ај ако сака тој шо објави нека ми прати пп.
trackermk.com но моментално таму е суша нема скоро ништо ново бидејќи и сеуште ништо не се нашло пиратско од нови македонски филмови а тоа што има ставено не верувам дека сеуште го држат на Seed. Чекаме некоја наша телевизија да емитува некој македонски филм или некој да се потруди да најде од некаде па да стави на тракерот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
trackermk.com но моментално таму е суша нема скоро ништо ново бидејќи и сеуште ништо не се нашло пиратско од нови македонски филмови а тоа што има ставено не верувам дека сеуште го држат на Seed. Чекаме некоја наша телевизија да емитува некој македонски филм или некој да се потруди да најде од некаде па да стави на тракерот.
Ми требаше за овие постарите мак филмови, фросина, мак свадба итн. Најдов торенти, е сега дали ќе има доволни сидери да се симнат ќе видиме.
Фала.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Ми требаше за овие постарите мак филмови, фросина, мак свадба итн. Најдов торенти, е сега дали ќе има доволни сидери да се симнат ќе видиме.
Фала.
Teшко дека ќе најдеш сидери. Побарај и на некој од балканските торент тракер страни да не се најде некој да ги има ќе ги стави.

Еве постои и еден тракер сајт Bosanska raja се вика таму има многу работи од филмови и серии балкански а се наоѓа и по нешто македонско.
 
Последно уредено:
D

Deleted member 107909

Гостин
Го има ли негде онлајн пиратизиран да се гледа 'господ постои името и е петунија' или само у кино може моментално да се гледа?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Гледам на сајтов https://cinesquare.net има некој македонски кратки филмови и некој документарци. Ако може некој нека извади некој да стави на Тrackermk.com
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Нек се лечат овие од продукција на Смол мувс заедно со Марија Џиџева. Си го пуштиле филмот од 30-ти во Синеплекс, без никаква најава по интернет и денес е последен ден од киноприкажувањето. :eek:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom