Македонски филмови

Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79

Трејлер за Господ, постои името и е Петрунија

Од виденето на трејлерот имам лош прв впечаток за актерите. Посебно Илија Волчевски со актерите и статистите кои се фрлаат по крстот. Ќе почекаме до март или кога и да е премиерата ама не сум воодушевен.
Актерите не се бирани тие се обични луѓе со кои се познавам на некој начин но и они гледаат како и колку време ја правам машината па затоа се и скептични околу нејзиното функционирање.Но јас немам никаква забелешка околу нивното сопствено размислување .Или јас не барам човек кој ќе рече ДА ТАКАЕ И МАШИНАТА МОЖЕ ДА РАБОТИ или таков не постои бидејки и Науката ја негира како не остварлива или по нивно не постои движење без влес на надворешна Енергија.Но јас сум од спротивната страна и машината конечно ја пуштам на пролет оваа година.А спрема сценариото на филмот нема да се примаат позитивни изјави за машината бидејки веќе сигурно ќе дознаат дека машината е веќе пуштена. https://forum.kajgana.com/threads/Перпетуум-Мобиле-во-Македонија.47441/reply?quote=8594700[DOUBLEPOST=1549728235][/DOUBLEPOST]
Многу лошо на прво гледање.
Ако ти е забелешката за филмот може да разговараш со режисерите на истиот а за машината со мене.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Актерите не се бирани тие се обични луѓе со кои се познавам на некој начин но и они гледаат како и колку време ја правам машината па затоа се и скептични околу нејзиното функционирање.Но јас немам никаква забелешка околу нивното сопствено размислување .Или јас не барам човек кој ќе рече ДА ТАКАЕ И МАШИНАТА МОЖЕ ДА РАБОТИ или таков не постои бидејки и Науката ја негира како не остварлива или по нивно не постои движење без влес на надворешна Енергија.Но јас сум од спротивната страна и машината конечно ја пуштам на пролет оваа година.А спрема сценариото на филмот нема да се примаат позитивни изјави за машината бидејки веќе сигурно ќе дознаат дека машината е веќе пуштена. https://forum.kajgana.com/threads/Перпетуум-Мобиле-во-Македонија.47441/reply?quote=8594700[DOUBLEPOST=1549728235][/DOUBLEPOST]
Ако ти е забелешката за филмот може да разговараш со режисерите на истиот а за машината со мене.
Чика Војо не коментираме за твојот филм, туку за трејлерот за „Петрунија“ што е поставен од самиот јузер кој си го цитирал.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Актерите не се бирани тие се обични луѓе со кои се познавам на некој начин но и они гледаат како и колку време ја правам машината па затоа се и скептични околу нејзиното функционирање.Но јас немам никаква забелешка околу нивното сопствено размислување .Или јас не барам човек кој ќе рече ДА ТАКАЕ И МАШИНАТА МОЖЕ ДА РАБОТИ или таков не постои бидејки и Науката ја негира како не остварлива или по нивно не постои движење без влес на надворешна Енергија.Но јас сум од спротивната страна и машината конечно ја пуштам на пролет оваа година.А спрема сценариото на филмот нема да се примаат позитивни изјави за машината бидејки веќе сигурно ќе дознаат дека машината е веќе пуштена. https://forum.kajgana.com/threads/Перпетуум-Мобиле-во-Македонија.47441/reply?quote=8594700[DOUBLEPOST=1549728235][/DOUBLEPOST]
Ако ти е забелешката за филмот може да разговараш со режисерите на истиот а за машината со мене.
Господине јас тој филм кој го споменувате воопшто не сум го гледал, ниту ќе го гледам. Коментирам за Господ постои името и е Петрунија
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Чика Војо не коментираме за твојот филм, туку за трејлерот за „Петрунија“ што е поставен од самиот јузер кој си го цитирал.
Добро - околу трејлерот не се мешам како е изработен и дали е добар но дечките се вредни ,млади и имаат голема воља за оваа работа[DOUBLEPOST=1549736440][/DOUBLEPOST]
Господине јас тој филм кој го споменувате воопшто не сум го гледал, ниту ќе го гледам. Коментирам за Господ постои името и е Петрунија
По мое сакаш нешто да кажеш и без нервоза препрочитај си ја пораката па оформи по добро било какво мислење .И нее фер да ги напаѓате режисерите а сигурно се и знаете а јас ниту ги знам ниту ги познавам самите ми пријдоа на саемот и ме прашаа културно дали може да снимаат филм за мене и моите иновации.А јас им реков -може но несе знае дали машината ќе работи и тие ми рекоа тоа нас не не интересира дали ќе работи или не.Но јас го земав најголемиот товар врз мене и си реков сам на себе дека требе да се вложам повеќе околу машината и да успеам да ја пуштам да работи да има филмот по голема содржина.Така и испадна.Значи ако темата е голема во сценариото на филмот тој како и да се снима ќе биде добар и интересен бидејќи во живо на дело и први ги имаат снимките од градбата и пуштањето на оваа машина.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Чекај, чекај? Каква машина бе? Во која тема сум?
Во оваа тема на Форумот не се разговара за никаква машина но некаде е спомната како пишан текст бидејки се објаснува во трејлерот од филмот што се снима.Но критиките што сакате да ги упатите требе да бидат јасно искажани а не во завиена форма .Дозволени се забелешки и критики но требе јасно да се каже што и зошто се критикува .Режисерот и продуцентот се со име и презиме во трејлерот а и јас авторот или иноваторот на машината што ја правам и објаснувам во трејлерот сум јас ВОЈО УШЕВСКИ па за тоа искажувајте се јасно на забелешките да можеме да разговараме по достоинствено.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Во оваа тема на Форумот не се разговара за никаква машина но некаде е спомната како пишан текст бидејки се објаснува во трејлерот од филмот што се снима.Но критиките што сакате да ги упатите требе да бидат јасно искажани а не во завиена форма .Дозволени се забелешки и критики но требе јасно да се каже што и зошто се критикува .Режисерот и продуцентот се со име и презиме во трејлерот а и јас авторот или иноваторот на машината што ја правам и објаснувам во трејлерот сум јас ВОЈО УШЕВСКИ па за тоа искажувајте се јасно на забелешките да можеме да разговараме по достоинствено.
Ама НИКОЈ не коментира ни за твојот филм, ни за трејлерот, ни за машината. :pos::pos::pos:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Еве трејлер од Македонски долгометражен документарен филм што се снима. https://www.youtube.com/watch?v=gkHwo9X-R-s&fbclid=IwAR3WfnZKH7bA8mKeOZHizWF2rjCB-r95VazxcgiqkLyUmR8XjXLJBTnPdrc
Некое полесно име да му дадевте на филмот, да можеме да го препорачаме на пријатели без да го запишуваме името на ливче.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
867
Поени од реакции
79
Ама НИКОЈ не коментира ни за твојот филм, ни за трејлерот, ни за машината. :pos::pos::pos:
Добро и јас се извинувам ако сум погрешил спрема некој но сватив дека критиката е за нашиот трејлер https://forum.kajgana.com/threads/Македонски-филмови.25485/reply?quote=8595477:confused: :smirce: :confused:[DOUBLEPOST=1549813451][/DOUBLEPOST]
Некое полесно име да му дадевте на филмот, да можеме да го препорачаме на пријатели без да го запишуваме името на ливче.
Не им се мешав на режисерите оставив на нив и они си одлучија така да се вика но мислам дека е добар називот на филмот бидејќи многу кажува тој наслов или преку насловот најдобро се отсликува иднината.Истиот наслов е регистриран како авторско дело и дава насоки како да се гради идното уредување бидејќи Енергијата го движи светот а за нејзе секако ќе се надоврзе материјата и информацијата.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Почнав да капирам, добро е. :D[DOUBLEPOST=1549835333][/DOUBLEPOST]Петрунија:
Screenshot_20190210-224713_Chrome.jpg
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.523
Јас очекувам „Петрунија...“ да земе награда на фестивалот. На ист принцип како и овој со медот.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Петрунија со две престижни награди на Berlinale!
“Ecumenical Jury Award” и “Guild Film Prize” во рацете на #Петрунија!
Ги стегаме палците и вечер, на доделувањето на главните награди на Berlinale - Berlin International Film Festival! - од екипата
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom