Македонска фудбалска репрезентација

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Lian sport (Fali Ramadani) go zede pod svoi zakrilja i go prodade vo Francija ..ama nemase sreka vo Nimes, pa i sega vo poslednoplasiranata ekipa vo Vtorata Liga (pozajmen)...se nadevam deka ke mu trgne!
Зошто таму не игра, не следам толку фудбал ама во таква екипа мислам дека треба да игра, само 2 утакмици го пишува дека играл/влегол.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Зошто таму не игра, не следам толку фудбал ама во таква екипа мислам дека треба да игра, само 2 утакмици го пишува дека играл/влегол.
Ne znam, go sledam na sekoja utakmica vo livescore, i stvarno sakam da uspee, bidejki mi e simpaticen igrac...ama non stop nesto kako rezerva , ili ne cela utakmica...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Aко е паметен да бара трансфер, Фаљи е јак агент плус после оној гол против Естонија сигурно ке му најде подобар ангажман.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
Lian sport (Fali Ramadani) go zede pod svoi zakrilja i go prodade vo Francija ..ama nemase sreka vo Nimes, pa i sega vo poslednoplasiranata ekipa vo Vtorata Liga (pozajmen)...se nadevam deka ke mu trgne!

Ne znam, go sledam na sekoja utakmica vo livescore, i stvarno sakam da uspee, bidejki mi e simpaticen igrac...ama non stop nesto kako rezerva , ili ne cela utakmica...
А реално има дечкото потенцијал, јас го знам уште од тогаш коа беше у Ренова и као шо викаше нсан и ја се чудев као барем Шкенди не го загледала коа им беше во рака шо се вика. На репрезентација од тоа шо сум го гледал ми оставил впечаток на паметен играч, очекував барем на позајмицата да се разигра.

Само да не му се појавил македонскиот менталитет на неуспех, носталгијата, итн, се е до тоа како размислува.
Автоматски споено мислење:

Aко е паметен да бара трансфер, Фаљи е јак агент плус после оној гол против Естонија сигурно ке му најде подобар ангажман.
Ќе стагнира вака, барем во Италија нека замине, таму ќе игра добие мислам и повеќе шанси и минутажа а и ќе му легне тој стил на игра.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
А реално има дечкото потенцијал, јас го знам уште од тогаш коа беше у Ренова и као шо викаше нсан и ја се чудев као барем Шкенди не го загледала коа им беше во рака шо се вика. На репрезентација од тоа шо сум го гледал ми оставил впечаток на паметен играч, очекував барем на позајмицата да се разигра.

Само да не му се појавил македонскиот менталитет на неуспех, носталгијата, итн, се е до тоа како размислува.
Автоматски споено мислење:


Ќе стагнира вака, барем во Италија нека замине, таму ќе игра добие мислам и повеќе шанси и минутажа а и ќе му легне тој стил на игра.
Шкендија не го зеде, оти има скаути кои се прецизно објаснети од @nsan
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Шишковски
Бејтулаи - Зајков - Муслиу - Ристовски
Велковски - Мицевски
Трајковски - Стојановски - Тричковски
Несторовски

Без паники.
Не заебавај, вака имаме 5-0-5 формација. Ќе мора Костадинов да одигра на средина заедно со Велковски и Тотре најверојатно, пред нив ваљда и Тричковски Стојановски и Трајковски.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Важно е првото место. Не за СП туку најмногу за наредното ЕП. Следната ЛН ќе бидеме во Лига Б каде ќе играме со поозбилни репрезентации. Таа ЛН ќе носи баражи за Евро 2024. Дури и да не направиме ништо, повеќето земји од Лига Б ќе се пласираат преку редовните квалификации, па големи се шансите да дојдеме на ред да играме бараж.

Некој постираше слика на претходните страни. Северна Ирска беше последна во групата на претходната ЛН а пошто само четири земји од Лига Б не се пласираа преку квалификации играа бараж и за влакно ќе играа на ЕП.
Така беше минатиот циклус бидејќи во А и Б имаше вкупно 24 репрезентации, сите групи беа по 3 репрезентации. Форматот за оваа сезона, а и за следната ќе биде по 4 репрезентации во група, т.е. 16 од А и 16 од Б - 32 репрезентации вкупно од А и Б, така да само 20 ќе се веќе пласирани... шансите нема да се големи ако не бидеме први или втори во групата во лига Б.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Младиве против Црна Гора ќе даваат пренос? Кај може да се глеа?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Интересно, кај младиве на крај ќе ни се подобри гол разликата во таа табела каде што сите завршиле на 2 позиција, бидејќи Фарски нема да се последни а ги тепавме нив 7-1 ..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Штета што зезнаа работа со Израел ама

Секоја чест за второто место, мора да се респектира ова (y) Влегуваме во серија на добри резултати со младите, радува ова што полека се гради добар менталитет! (y)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Интересно, кај младиве на крај ќе ни се подобри гол разликата во таа табела каде што сите завршиле на 2 позиција, бидејќи Фарски нема да се последни а ги тепавме нив 7-1 ..
Да ама не прави никаква разлика оти и без тоа веќе бевме елиминирани.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Да ама не прави никаква разлика оти и без тоа веќе бевме елиминирани.
Ќе напреше разлика доколку барем една со Израел тепавме, ќе имавме подобра гол разлика бидејќи дуелите со Фарски Острови ќе ни се важеа место со Црна Гора фактички исто поени но поголема гол разлика, штета голема за ова генерација, искрено немавме ни многу среќа, заебавме чиста победа дома со Казахстан, 100 пропуштени шанси, со Шпанија имавме пенал за реми во последна минута сепак не го искористивме, најмногу потфрливме дома со Израел, рано примен гол, за потоа израелците да го паркираат автобусот пред гол цела утакмица, за на крај да извадиме реми.. тоа е тоа, се надевам дека барем 3-4 играчи минимум ќе промовираме во сениори, секако после европско 2021, веројатно ќе има некој рез со пензионирањето на Пандев, Тричко, Нестор?!, К.Велкоски, очекувам дека Чурлинов, Митровски, Атанасов, Антовски, Тодоровски и Здравковски ќе се први кој ќе тропнат на вратата на сениорите.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
заебавме чиста победа дома со Казахстан, 100 пропуштени шанси, со Шпанија имавме пенал за реми во последна минута сепак не го искористивме, најмногу потфрливме дома со Израел, рано примен гол, за потоа израелците да го паркираат автобусот пред гол цела утакмица, за на крај да извадиме реми..
И на гости против Израел исто утнавме пенал а после погодивме и статива. Промашениве пенали со Израел и Шпанија не коштаа вкупно 3 бода со кои најверојатно ќе имавме пласман на ЕУРО, ама тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom