Македонска фудбалска репрезентација

Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Normalno deka ke igrat i ke ginat za Makedonija,proizvod na Makedonija se, Blagoja Milevski i Mrme se edni od najsluznite za karierata koja sto ja napravija Elmas i Bardhi, tie mu vozvratija so toa sto prifatija da igrat za Makedonija, iako Elmas imase povik od Turcija a Bardi od Albanija.
Nie znaevme toa Ama vie ne znaevte Deka Dali ke go pustat ili Nema da go pustat
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.051
Поени од реакции
4.011
Несторовски вака одамна нема изиграно. Какви дуели доби, какви топки подели :bravobe:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.864
Поени од реакции
54.401
Еве го :pos: :pos: :pos: класична мрмажа

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Еве го :pos: :pos: :pos: класична мрмажа

zasluzuvas imunitet od Frose :D
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Значи, ако случајно идеме, или играме против FRA/GER/POR, или против AUT/UKR/HOL.
Мислам дека со AUT/UKR/HOL ќе сме во група. Некако зависеше од тоа дали Романија ќе се пласира ( не знам зошто...ваљда Букурешт беше еден од домаќините), а бидејќи они испаднаа, ние би иделе во оваа група
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе што луѓе сте да му се сневиди, имаме важен натпревар, го победуваме и ја оправате овде со селски провокации и тапа муабети. Еднаш ве опоменав, нареден глуп колку да се рече муабет резултира со бан
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.036
Поени од реакции
34.447
Јагода на шлагот. Зоран Видески-Видара се јавува од студио личен, дотеран во кошулче од Тудорс, очите светнати од некоја брља ракија, Мрме влага у терен ала Мурињо и Конте, Бејтулаи повреден. :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom