Македонска фудбалска репрезентација

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Има ли бе таков стварно?
Нема. Не ги бива за голмани. Најзиболно. :D

Инаку, имам пишано и претходно ама ќе пишам пак, Адеми е најдобриот играч што заиграл за Македонија после Пандев.

Братот е сува класа, сам може да држи цел среден ред, да не му беше оној скандал со допингот и да го заобиколеа повредите сега ќе беше клучна фигура во јак тим од топ 5 лигите без сумња.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Нема потреба од вакво славење. Ако не ја победиме Грузија oва ништо не значи.
Нека слават...тие да не победеа ќе урлаа со знамињата и со мерцедесите како индијанци....нека му кисни таму сега....сепак ова е слатка победа бидејќи е против комшијата

За со Грузија има време
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Јас ништо не коментирав пред натпреварот за тоа како ќе изиграат албанците од нашата репка, моето мислење се испостави точно, дека сепак ќе дадат се' од себе и ќе бидат професионалци.. Ниеден не направи клучна грешка од нив, сите играа со жар... Само нашиов голман не сакам да го смислам веќе, нека брани Шишковски боље голман е.. Дај боже корона да фати сега пред Грузија, пошто само така Мрме нема да го игра постава..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.211
Поени од реакции
78.774
Значи, ако случајно идеме, или играме против FRA/GER/POR, или против AUT/UKR/HOL.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.969
Поени од реакции
55.014
За албанец прашував. Захов е македонец.
Нема. Не ги бива за голмани. Најзиболно. :D

Инаку, имам пишано и претходно ама ќе пишам пак, Адеми е најдобриот играч што заиграл за Македонија после Пандев.

Братот е сува класа, сам може да држи цел среден ред, да не му беше оној скандал со допингот и да го заобиколеа повредите сега ќе беше клучна фигура во јак тим од топ 5 лигите без сумња.
Знам.
Кај е албанец за голман бе, сака да дрибла он, да дава голови, не е будала да седи на гол да го напуцаваат. :D

Ја освен Бериша и Стракоша други не познавам.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.623
Поени од реакции
5.595
Нека слават...тие да не победеа ќе урлаа со знамињата и со мерцедесите како индијанци....нека му кисни таму сега....сепак ова е слатка победа бидејќи е против комшијата

За со Грузија има време
Ич ништо не значи оваква победа ако не се победи Грузија. Ме заболе кој бил дали биле комшии или како они ќе славеле. Они ако се неандарталци и без грам мозок не значи дека и ние треба да сме. Топ прослави си нормално победа а не ко пехар да ти дале за тоа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.043
Поени од реакции
57.252
ЗАТВОРИ ИМ ГО И СИТИ МОЛ СЕГА!1!1!1
Брат затворен е. До 10 работи.
Така да ако планираа пост меч шопинг нека заборават. Кој испазари денес, испазари, другите автобусот и дома!
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Какво враќање во мечов имаше Велковски.:cuc:
По недоразбирањето за примениот гол, за до крај да изигра перфектно без грешка и според мене играч на натпреварот.

Со Елмас имаме друга димензија и раздвиженост на играта. Барди не смее да биде бочно поставен, туку чисто по средина.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.529
Поени од реакции
21.384
Време е за голман Албанец, pse jo?
На пример?
Шкендија нема голман албанец.
Катастрофа сме на таа позиција. Го имавме Дејан Стојановиќ ама он се одлучи за австриски пасош. Моментално брани за Middlesbrough. Оној Давид Митов Нилсон појма неам зашто Мрме не го вика, а го вика Шишковски као втор. И останатата опција е Илиев кој полека го снемува од мапата.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ne Albancite ke pustat, ne ja sakat drzavata, Nema da izigrat...

Samo da znaete bez Albancite, Nema Makedonija..
Normalno deka ke igrat i ke ginat za Makedonija,proizvod na Makedonija se, Blagoja Milevski i Mrme se edni od najsluznite za karierata koja sto ja napravija Elmas i Bardhi, tie mu vozvratija so toa sto prifatija da igrat za Makedonija, iako Elmas imase povik od Turcija a Bardi od Albanija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom