Македонска берза

Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Прегледај го приврзокот 219590


Јовка Димитрова, известува од Брисел за бугарските медиуми. Ова е вели заклучокот од средбата Макрон, Меркел во Тулуз попладнево



Дојче Веле:

https://www.dw.com/mk/макрон-прерано-е-за-преговори-со-северна-македонија/a-50861351?fbclid=IwAR38PZevO1s-e9LHy1rr0Qzu-rQsmGna0HFv9UTzfcBHj6qsT10psk_FD6Y

Baba Merkel mi e pomerodavna :)
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Јас одам по релевантност на медиумот. Ова на 24 е земеното од агенции, што го читаме цел ден. Дојче Веле, Телма и Канал 5 се со свои луѓе горе, додуша и Алсат но тие прво објавуваат на албански па после на македонски, па каснат. Така да мислам дека изборот ти е слаб, и каска.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Јас одам по релевантност на медиумот. Ова на 24 е земеното од агенции, што го читаме цел ден. Дојче Веле, Телма и Канал 5 се со свои луѓе горе, додуша и Алсат но тие прво објавуваат на албански па после на македонски, па каснат. Така да мислам дека изборот ти е слаб, и каска.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189

Телма многу конкретна без тупење, јасно и гласно:





 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Јасно е дека нема да се добие она што се посакуваше по денешниот прес на Макрон.

Она што за берзата е значајно ќе биде формулацијата по самитот во петок. Дали ќе се напише дека има изгледни шанси за датум во догледно време (2020та). Доколку изостане ваква забелешка ќе има силна корекција на индексот.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Јасно е дека нема да се добие она што се посакуваше по денешниот прес на Макрон.

Она што за берзата е значајно ќе биде формулацијата по самитот во петок. Дали ќе се напише дека има изгледни шанси за датум во догледно време (2020та). Доколку изостане ваква забелешка ќе има силна корекција на индексот.

Се сложувам дека дека би била мала амортизација, но не ми текнува на Самит, а да не е дадено такво ,,сигурно,, ветување, во смисла еве сега не, ама во Декември дефинитивно! Така да, не знам, колку и каква улога ќе одигра таква додавка..
 
Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
A be druze uzivas da go slusas babo jebacov, epa slusaj go.. mene Merkel mi e pomerodavna sto kaza.. deka nijansi se vo prasanje sto treba da gi usoglasat utre..
Далеку од тоа дека сакаме да го слушаме и јас и ти, но би требало да се согласиш со мене дека изјавата е конкретна, и дека со неа Макрон зазема ров, сака да каже џентлменски: Меркелице, олади. Многу студена изјава, после која барем мене се ми јасно, и ми се потврди теоријата дека ова веќе се знаело од нашите власти уште пред извесно време и затоа и почна предизборната кампања. Сега театарот на изненадени ќе помине само кај лаиците.
 
Член од
12 јули 2017
Мислења
109
Поени од реакции
100
Pred 2-3 decenii bevme svetlosna godina pred Albanija, a sega zaedno, slozno na samoto dno. Ne znam kakov datum ocekuvame, ne e samo da se smeni ime I prezime... Dlaboko zaglibeni vo kriminal I korupcija, prokockavme zlatna shansa da go fatime mozebi posledniot voz. Daleku sme uste od osnovnite evropskite vrednosti. Makron e najmalku vinoven za ne dobivanje datum.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Tocno od pocetok do kraj...

 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
238
Поени од реакции
189
Во целата изјава на Макрон, се добива уште појасна слика. Еве овие од 360 се потрудиле да ја преведат со што избива позицијата на Макрон во прв план, а тоа е: една земја ни заминува, значи нешто е труло меѓу нас, а не па да примаме уште земји??

 
Член од
20 април 2009
Мислења
123
Поени од реакции
67
Во целата изјава на Макрон, се добива уште појасна слика. Еве овие од 360 се потрудиле да ја преведат со што избива позицијата на Макрон во прв план, а тоа е: една земја ни заминува, значи нешто е труло меѓу нас, а не па да примаме уште земји??

Druze iskreno ti sakas da dobieme datum ili ne?

MORA DA IMA DATUM PA MAKAR USLOVEN .. PRITISOK IMA OD SITE STRANI.. MAKRON KUR GO ZABOLE ZA NAS, POGOLEMI INTERESI SE U PRASANJE..
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
155
Поени од реакции
189
Во целата изјава на Макрон, се добива уште појасна слика. Еве овие од 360 се потрудиле да ја преведат со што избива позицијата на Макрон во прв план, а тоа е: една земја ни заминува, значи нешто е труло меѓу нас, а не па да примаме уште земји??

Од погоре виденото, овој би ни ја укинал и визната либерализација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom