Каде и како се рекреирате во време на пандемија (Коронавирус)

Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Со оглед на тоа дека сега живееме во време на корона вирусот каде што поради заштита на нашето и здравјето на другите се препорачува да се избегнуваат блиски контакти и групирања ме интересира како се рекреирате и дали се дружи во групи?Водно,Парк и Кеј се опциите или пак сами се рекреирате?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
11.593
Гледам видеа на јутјуб от шарената револуција и митинзи на СДС по разни градови. Митинзите ги глеам пред спиење, вечерва ќе го гледам митингот во Кочани.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Со оглед на тоа дека сега живееме во време на корона вирусот каде што поради заштита на нашето и здравјето на другите се препорачува да се избегнуваат блиски контакти и групирања ме интересира како се рекреирате и дали се дружи во групи?Водно,Парк и Кеј се опциите или пак сами се рекреирате?
Буразерче ти очигледно си упаднал у дубока само-и-злоација. Излези малце надвор и види шо се дешава.
дома, дркам по еднаш на ден
Само по еднаш? :confused:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Буразерче ти очигледно си упаднал у дубока само-и-злоација. Излези малце надвор и види шо се дешава.
Фала за советот буразерче.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Време на коронавирус....мутаво нели?
Рекреација надвор од дома секако дека ДА....индивидуалните спортови на отворено секогаш се добредојдени..трчање, возење точак, планинарење. Групирање НЕ. Гости НЕ. Или сум сам или со домашните.
Во слободно време дома по некое филмче, музиче, добра книга.
Пријатели, роднини....на скајп.
Со еден збор се отиде некако наопаку.....но тоа е
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
дома, дркам по еднаш на ден
И на црвено слово го работиш тоа? :O

Инаку возам точак соло и вака, а и кога не е самоизолација. Ем чист воздух, ем подалеку од овие што шетаат по кеј/такви збирни места.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Пијам кафиња, одам до продавница, купувам зеленчук и правам салата.
Пешки до кафанчето во парк и нарачувам кафе.
Гледам луѓе како играат на Твич.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Па не е нешто поразлично, барем за мене. Пешачењето никој не може да го забрани. Така да или пешачам до езерото Градче или шетам покрај кејот на реката. Овие денови пијам кафе во паркот (има отворен Coffee to go) или по некоја лименка пиво со друштво.

Дома се знае - филмови, серии, документарци, YouTube...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.570
Поени од реакции
17.969
Станувам (или не легнувам до 5 најчесто) и излагам да трчам на кеј едно 7-8 километра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom