Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
20 ноември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
25
Поздрав,
Сопругата се префрла за прв пат од андроид на иос и е потребно да отвори apple id. Има 2 мејла од кои едниот на Yahoo и е главен, додека вториот на gmail пошто ретко го користи планира со него да го отвори Apple ID.
Прашањето е дали откако ќе се отвори Apple ID со gmail ќе може на Ајфонот да се повлечат телефонските контакти кои и се сихронизирани на Gmail?
Благодарам
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2016
Мислења
42
Поени од реакции
1
здраво, имам ајфон12 и пред еден месец престана да ми работи микрофон (претпоставувам дека е микрофон ама not sure). немам никаков звук при телефонски повици - ни јас слушам, ни они ме слушаат, ама бидејќи секако повеќе на слушалки зборам не брзав да го однесам на поправка да ми кажат шо е работата. Јас претпоставувам дека е нешто софтверски дека божем го чистев дома ама ништо не се подобри. На спикер исто така си работи како што треба. Што можам да направам или кај можам да го однесам во Скопје?
 

iDx

Член од
4 јули 2022
Мислења
3
Поени од реакции
2
Поздрав,
Сопругата се префрла за прв пат од андроид на иос и е потребно да отвори apple id. Има 2 мејла од кои едниот на Yahoo и е главен, додека вториот на gmail пошто ретко го користи планира со него да го отвори Apple ID.
Прашањето е дали откако ќе се отвори Apple ID со gmail ќе може на Ајфонот да се повлечат телефонските контакти кои и се сихронизирани на Gmail?
Благодарам
Da, moze.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.112
Поени од реакции
824
На другар на телефонот му се појавува ова:

IMG-04f21275ae13be342caa38a46c28fb0b-V.png

Некој да знае што е?
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Ми стигна ваков емаил:
IMG_0119.jpeg
и кога одам да го верифицирам во наредниот чекор ми дава да внесам податоци од адреса на живеење што е ОК, но ми бара да внесам и податоци за кредитна картичка? Совет??
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Ми стигна ваков емаил:
Прегледај го приврзокот 390054
и кога одам да го верифицирам во наредниот чекор ми дава да внесам податоци од адреса на живеење што е ОК, но ми бара да внесам и податоци за кредитна картичка? Совет??
Се зафркаваш... дали некогаш читате кој е испраќачот на маилот... не насловот туку маил адресата од каде ти е испратена оваа порака...

И после ми го хакираа акаунтот... не, вие им ги подарувате вашите податоци...
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
Ми стигна ваков емаил:
Прегледај го приврзокот 390054
и кога одам да го верифицирам во наредниот чекор ми дава да внесам податоци од адреса на живеење што е ОК, но ми бара да внесам и податоци за кредитна картичка? Совет??
SPAM и мене ми стигна ваков маил иако немам ајфон или нешто од јаболково..директ в канта ојде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom