Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Кога би се затворил Институтот за јавно здравје,едноставно да не постои таква дно од установа тоа би преставувало еден голем чекор напред за државава
Дијаметрално спротивно,Институтот за хистологија и ембриологија треба да добие награда за најдобра институција на сите времиња од кога постои државава.Да се прашувам јас и кога би можел,на сите вработени таму би им доделил месечни примања исти како на медицинските работници во една Шведска или Германија.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Зошто си ме спуштил бре штрку безобразен во малана земја во срцето на Балканот? Јас сум морско дете (кое дете човече имам 33) и мене душата ми е крај море и трпеза со маслиново масло, морски плодови и многу црвени сочни патлиџани. Еден ден ќе се пензионирам на ова парче земја!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.476
Поени од реакции
16.090
Имам колега, тежок алкохоличар, сабајлево дојде мотка пијан и ги пцуеше сите бидејќи му ја враќаа работата која не беше убаво завршена. Највеќе ја вреѓаше колешката која му ги враќаше најмногу, за после еден саат (ваљда се отрезнил малку) и пријде и и каже: "Кај си бе Буци, те немам видено цел ден." :pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.582
Поени од реакции
81.148
Еве веќе некое време секоја вечер пред легнување ја пуштам песнава неколку пати на рипит... One hit wonder од 80'те, добра ноќ Кајги :smirce:
Two years later, сеуште на рипит :smirce:
 
Член од
8 септември 2019
Мислења
51
Поени од реакции
118
Драга, денес погледите ни се сретнаа.
Јас ја погледнав и она мене. И одма се сетив на моментот кога таа направи облик на компир со рацете наместо срце и кажа "МакедоУнија".
Драга, ја видов Дунавка Трифуновска. :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
Драга кајг,
Кој стигна во аптека се вработи, една на пример од памет си вади триста измислици и ми кажува некои стручни поими како демек ќе ме збуни за да купам нешто за замена за тоа што го барам, а тие го немаат.
 
Член од
16 октомври 2016
Мислења
36
Поени од реакции
29
Драга,

Ве чекаме сите на собиранка на Пиволенд со Shorty, bebush, Serpico, ПараноиК и Magde.

Поздрав,
G@dHateUsAll
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.422
Поени од реакции
19.538
Драа

Сабајле га помрдна тепих у дневну за неколко сантима на едну страну,папагал полуде, измрда,скакаше по кафез.Којзнае што си помисли дека се десило, четфрта димензија,мрда се простор и време,интерстелар,отфара се портал ту анадр дименшн.Папагалски мозак. После тој пет минута здрвен глеаше накуде теписон, хипнотизиран такф фчудоневиден. Какф збор е фчудоневиден... до недоглед хаха
Чаки... мноо си гу сакам :X3:
Џенцко е, несе празни јаја чатпат.
Нимфа моја најубава!!!
F19D02F5-F9AC-466E-87FD-2E803C5EA82D.jpeg
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Драга К,

Ете ме пак во Дизелдорф, 3 пат во 5 месеци. Се навикнав некако на патувањава иако ми фали дома. Дури живеев Америка не ми фалеше дали дека помлад не знам, сега ми фали...Се менва чоек изгледа после се иако не вервам во истото. Него вчера играа Фортуна Дизелдорф - Волфсбург и јас манатиот со тренерка зелено-бела шетав и влегов во пабот да го гледам фудбалот, поминав и низ позагреани навивачи, сите ме гледаја крв до моментот до кога не го видоа логто - ПЕЛИСТЕР :icon_lol:, си го барам ама ај :)

Oдам Кајги убав ден..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom