Документарци

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Aj дајте предлог за некој добар документарец со природа, животни или некој со море риби :) Oние од BBC Planet Earth ги имам гледано.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Пред некој ден ги изгледав сите делови вреди да се погледне :)
Останатите делови ги имате од страна .
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Aj дајте предлог за некој добар документарец со природа, животни или некој со море риби :) Oние од BBC Planet Earth ги имам гледано.
Пред извесно веме ги гледав Wonders of Life со Brian Cox. Одличен серијал од 5 епизоди. Ако го немаш гледано... гледај.[DOUBLEPOST=1414236995][/DOUBLEPOST]
Пред некој ден ги изгледав сите делови вреди да се погледне :)
Останатите делови ги имате од страна .
Да добар документарец за спиралата на животот. И јас ги препорачувам.
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Излезен е нов документарец на BBC во пет епизоди со Brian Cox. Се вика Human Universe. Не ми е гледан али вака по имињата на епизодите изгледа интересно. Wonders of the Solar System и особено Wonders of the Universe беа одлични така да не се сомневам дека е квалитетен.

 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Излезен е нов документарец на BBC во пет епизоди со Brian Cox. Се вика Human Universe. Не ми е гледан али вака по имињата на епизодите изгледа интересно. Wonders of the Solar System и особено Wonders of the Universe беа одлични така да не се сомневам дека е квалитетен.

Добар е документарецот, но во споредба со Wonders of the Universe, Wonders of the Solar System, мислам дека помалку факти беа презентирани.
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Добар е документарецот, но во споредба со Wonders of the Universe, Wonders of the Solar System, мислам дека помалку факти беа презентирани.
Изгледав 2 епизоди. Вака естетски е одличен. Добра нарација на Cox, егзотични пејсажи и природа во HD. Саундтракот на рамниште на претходниве две. Содржински малку повеќе се разработуваат филозофски теми, кои сме, што сме, од каде сме. Не е во рамниште на Космос со Саган али онака добро освежување од глупостиве на тв.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Топло го препорачувам документарецот на сите оние кои сакаат да им се разјаснат работите околу гравитацијата.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кога сме кај документарци за универзумот. Вистинското нешто е ова ги имате првите 2 сезони во ХД слика на некои од торент сајтовите. Навистина е одличен документарец ако сакате да дознаете нешто + за нашиот универзум. Нема да ви биде досадно, верувајте :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Man on Wire
Каков човек :bravobe::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom