Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Без шминка си ми поубава, ти ида до израз зелените очи, ме исполнуваш и не ми се смеј кога се загледувам во тебе оти не можам да издржам.
Постелава ми мириса на твојот парфем, те сакам мајкеми
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Леле колку ме нервира песнава!
Мислам дека и ти иам кажано, заедно со Simply the best ми се дно-дна на иритирачки песни. И од Топ Ган е, познавајќи те го немаш гледано, а и да те натерам 2 саата да утепаш на филм некако (!), ќе заспиеш на првите 15 минути максимум. (n)
Батали тоа, си пуштив саундтрак од филмови, колку да ми свири нешто додека си ги листам задачкиве, чисто информативно во овие ситни саати, кој има памет сега да ги решава за озбилно ... И почнува оваа! Мрзата во мене беше поголема од желбата да сменам песна.
Кога уствари го слушнав и го профилозофирав тоа - Take my breath away ... Ми текна на моментите кога јас сум без здив и ... и ми недостигаат многу. :love:

Нијанса поподнослива ми е сега песнава. :cautious:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Кога ми текнува на изразот на твоето лице пред точно две години, ми иде да се згазам од смеење. Те сакав и тогаш, те сакам и денес, и ќе те сакам секогаш. :*
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
E kako da te vidam de? Doagas? 550 km se samo :P niso strasno;) a mi falis, koa si takov neodoliv :eek:
A sakam da te vidam... e da de, znam deka i ti sakas da me vidis... ama ajde de, od ovie obvrski rabotni nikako da se pogodime da se vidime... za posleden pat bar:(
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
И да се појавеше по 10 години, повторно би те избрала тебе.
Ти секогаш ќе бидеш мојот прв избор.
Се што беше, помина. Ова што се случи само ја зацврсти нашата врска.
И ми велат : Луда си што му прости..
Можеби, ама само ти знаеш да ме насмееш како никој досега.
Само ти знаеш да допреш во моето срце.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Не те заслужувам премногу си добар за мене, но и покрај се навистина ми значиш и не сакам да те изгубам заради глупости.
Само со тебе се чувствувам сигурно, само ти знаеш да ме насмееш, само со тебе можам да се замислам во иднина и никој друг.
Ти си ми другар, брат и љубовник и се во едно.
Ретки се таквите како тебе и ако те изгубам знам дека ќе патам.
Те сакам иако не ти го признавам тоа.
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Каде беше кога бев слободна касно е сега, не сакам проблеми да си правам.

На срцeто мое
Фала за прекрасниот ден.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom