Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.724 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.176
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.715


е па не е ова турски, кинески или индиски ростфрај туку вонземјански :cool:
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
redovno pratam ufoloski kanali i najnovo otkritie za nashi ushi i dokaz za edno pleme vo brazilskite prasumi koi so godini slavat eden den vo cest na nekoj sto dosol od neboto ,ziveel so niv i mal i deca i naednash se vratil posle neznam kolku g koga zele dvajca od plemeto i im pokazale skafander odgovorile da vo ova bese oblecen bese neprobojen za nasite strelki i kopija dojde i si zamina so letacko kanu stanuva zbor za BEP KOROROTI taka se prestavil imal molskavicen stap i skafander a vsusnos bil covek ,ima i video za ovoj nastan kako nekoi koj neznaat sto e skafander i ziveat primitivno vekovi nanazad da ja raskazuvaat ovaa slucka od koleno na koleno duri i da go slavat 4414289166_9727e16eac.jpg
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
redovno pratam ufoloski kanali i najnovo otkritie za nashi ushi i dokaz za edno pleme vo brazilskite prasumi koi so godini slavat eden den vo cest na nekoj sto dosol od neboto ,ziveel so niv i mal i deca i naednash se vratil posle neznam kolku g koga zele dvajca od plemeto i im pokazale skafander odgovorile da vo ova bese oblecen bese neprobojen za nasite strelki i kopija dojde i si zamina so letacko kanu stanuva zbor za BEP KOROROTI taka se prestavil imal molskavicen stap i skafander a vsusnos bil covek ,ima i video za ovoj nastan kako nekoi koj neznaat sto e skafander i ziveat primitivno vekovi nanazad da ja raskazuvaat ovaa slucka od koleno na koleno duri i da go slavat Прегледај го приврзокот 249722
interesna prica zapoznaen sum so ova od poodamna i ova e samo uste eden dokaz fakt deka oni postojat nasekade ima dokaazi samo nekoj se pravi slep
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
eve edno video za samo gore navedenata sredba od tret vid ,a gi ima polno sekade niz svet
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
eve edno video za samo gore navedenata sredba od tret vid ,a gi ima polno sekade niz svet
Батица има пар добри поенти, документирани содржини, ама знае длабоко да забега во теории на заговор. Пошто реално голем дел од работите кои ги презентира на каналот веќе имаат логичка експликација.

И..као, што ти е гаранција дека племево не било на индика 24/7? ;)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Не знам, ова со изванземаљциве ми личи на тешка превара. Кај мене у село дојдова двајца ептен чудни, ама после се испостави дека биле енглези, а едната женска, но не се познаваше пошто беа ружни и дебели. Но пошто изван Македонија, така ги викаа.
Али верувам дека некаде далеку, на друга планета, можда Марс или Венера, има марсовци и венерични изванземаљци, како на оние филмовите што ги има. Со бродови, светлосни мачеви што се тепаат, со скафандери, со роботи, со три цицки, ма со сфе.
Ипак е занимливо што се опседнати да шараат по америчките полиња и да дупат амерички шизофреничари у гз. Можда имаат чудна смисла за шала, а можда зад тоа е некоја скривена намера, али некако изглеа ептен педерски.
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
Официјално од Пентагон - ,,Постојат аеро објекти чие потекло не е од земјата". Вест, непосредно објавена по овогодинешното откритие дека во близина на соѕвездието Проксима Кентаури пронашле планета која се сомневаат дека е многу слична на нашата.


 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Официјално од Пентагон - ,,Постојат аеро објекти чие потекло не е од земјата". Вест, непосредно објавена по овогодинешното откритие дека во близина на соѕвездието Проксима Кентаури пронашле планета која се сомневаат дека е многу слична на нашата.


Се најавуваше одамна...иако не верувам у некои бомбастични објавувања.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
бомбастични или не, НЛО отсега се НЛО, не се балони или други работи со кои се вадеа официјалните лица.
Задоено со материјалистичко-редукционистички догми, под закрила на некаква скепса се е можно само не она што е можеби вистината хахахх
Она што е најинтересно е што се' ќе повлече декласификацијата во поглед на најбазичните сфаќања на природата на овој универзум. Ако не посетуваат цело време тогаш генетскиот инженеринг и не е така луда теорија, да не правиме муабет за нашата природа.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom