Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Do kade stignaa so tie na polozitelno od Oktomvri,dali barem pola mesec go potpisaa,inace otkoga Jotova pocna da potpisuva za 5 meseci celosno gi potpisa samo tie od Juni,Juli,Avgust i Septemvri,prebavno e.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
sozboras brat od 2014 cekas na polozitelno, nie od uste so ne sme na polozitelno, sho sme na zadolzitelno skoro godina, da se otepame .... mi go padna filmo gotovo da si zdrav i ziv me peplosa
Да не се разберете погрешно,човекот е со интервју 2014,а на положително од Октомври 2018.
Автоматски споено мислење:

Ne mart bev od 2014 na intervju od 2018 oktomvri potpis
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
25 мај 2019
Мислења
8
Поени од реакции
22
da pomogni nekoj kako da go najdam Jone od Ohrid ili kako se preziva ili kade zivee vo skopje ili nesto drugo ako znae. Imam 4 mobilni broevi na site e nedostapen fala vi unapred so srejka na site
Drugar, nie odevme preku Jone, posledno 2017 ni pobara dopolnitelni dokumenti za da gi dostavel vo bugarija, mu gi dadovme dokumentite, mu plativme, a toj ne gi dostav pa naednas go snema,go baravme pod drvo i pod kamen, srekja pa se javivme kaj drug posrednik, ajde od novo vadenje dokumenti, pa pisuvanje molbi za da gi prifatat nanovo posto veke bese istecen rokot za prilozuvanje na istite, se napravi pasosot istoriski zaradi takvite kako Jone. Ova ti go kazuvam za da si baras care ako si zapocnal procedura so Jone, baraj si nekoj drug posto ovoj iscezna.
 
Член од
22 август 2011
Мислења
28
Поени од реакции
16
Прегледај го приврзокот 215800
Drugari bidna i kaj mene pocnato avgust 2016 intervju septemvri 2017 od noemvri 2018 polozitelno deneska potpis (dokumenti od dedo mi voena kniska)
Site da si docekate !
Честитки и од мене! А од која година е воената книшка, јас поднесов врз основа на крштеница (го однесов оргиналот) од дедо 1940 г. Немам носено дополнително потврда од некој клуб, а како што прочитав на форумот за да се добие указ треба или потврда од некој струмички клуб или крштеница/воена книшка пред 1920г. Инаку сум на положително од почеток на декември 2018, интервју декември 2015 во амбасадата во Скопје. Какви ми се шансите за добивање на указ, дали некој има добиено со документ-крштеница после 1920г?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom