Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Jas prijatele so novive izmeni celata procedura treba da trae 9 meseci... mozda pred tebe kje ispadnam/..
Gladna kokoska proso sonuva.. samo ti nadevaj se deka ke uzbrzaat. Taka vikaa i za od Januar 2019, pa najdolgo u istorijata cekame od 2019
Автоматски споено мислење:

U sekoj slucaj po red odat, ne moze vie po nova procedura da dojdete pred nas :)
 

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Mislam deka treba uste edna deklaracija, so oznaka 4a.
taa e deklaracija na prebivavane? za kaj si bil prethodno drzavi?
Автоматски споено мислење:

Gladna kokoska proso sonuva.. samo ti nadevaj se deka ke uzbrzaat. Taka vikaa i za od Januar 2019, pa najdolgo u istorijata cekame od 2019
Автоматски споено мислење:

U sekoj slucaj po red odat, ne moze vie po nova procedura da dojdete pred nas :)
Ne veruvam deka kje sme vo ista kasha.. a ti ako imash inside informacii kazi, na primer gotov li e Konsultativniot Sovet ? go slozija?
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Jas prijatele so novive izmeni celata procedura treba da trae 9 meseci... mozda pred tebe kje ispadnam/..
Hahahaha Brate ispadnat sum jas uste Avgust 2020..... Mnogu po dobro od tebe znam sto kako odi :) Srcka si mi pozz... A Da P. S eve Edna fotka za tebe :)
Автоматски споено мислење:

Hahahaha Brate ispadnat sum jas uste Avgust 2020..... Mnogu po dobro od tebe znam sto kako odi :) Srcka si mi pozz... A Da P. S eve Edna fotka za tebe :)
Hahahaha Brate ispadnat sum jas uste Avgust 2020..... Mnogu po dobro od tebe znam sto kako odi :) Srcka si mi pozz... A Da P. S eve Edna fotka za tebe :)
 

Attachments

Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
@Aleksandar92
Zaglavivme nie druze!!!!
Dali imas denes vrteno vo opstina...
Не сум вртел од петокот, посредникот прашува директно на вибер кај една службеничка која работи таму па ми рече ќе ме израдува само да стигне.
Ќе ѕвонам деновиве пак да прашам па ќе пишам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom