Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
zdravo dokumenti podneseni sofija so potvrda od strumica 03.05.2017 proishod zemen 10.03.2018 istiot den zakazano int. na 10.06.2019 i ushte sum na zadolzitelna normalno e ova odvivanje i koga ke se smeni ovaj zadolzitelen pregled sho traj 14meseci i kolku me ceka ushte imal nekoj iskustvo mi na pobarano dopolnitelni dokumenti no dostaveni se so int fala vi odnapred
Автоматски споено мислење:


164xx/2018 brojche za proveruvanje ima nekoj blizu toa brojche so promena
Ja sum 173xx/2018 veke na polozitelno od juni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Izvinete edno prasanje nadvor od temata,za 5 mesecno bebe dali e potreben kovid test za vlez vo bugarija, ako nekoj e zapoznaen so ova prasanje da odgovori
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
zdravo na site
samo da informiram deka na brat mi mu izleze drzavjanstvoto, cekase od Oktomvri 2019 za potpis i sega pisuva deka dokimentot e ispraten vo konzulatot vo skopje.

fala vi na site na informciite sto gi spoduvavte do sega golema pomos bevte site. Na site da vi izlezat pasosite sto poskoro.
Od koj datum vo oktomvri bese na polozitelno ako moze da ni kazish za da znajme do kaj e oktomvri ivcisten
 
Член од
1 декември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
55
znaci nie sto sme polozitelno Februari 2020,da ocekuvame ukaz istiot mesec 2021 taka ?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Едно прашање..
Закажав за указ подигање на 10 фебруари..Подигање указ е уствари земање државјанство,така ли??
Поале тоа за пасош уште колку време,по брза постапка дали може?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
2
Zdravo na site ako moze pomos fala vi ako mi pomognete toj sto znae . Dokumentite mi se sredeni se prevedni na bugarski . Sega kako da zakazam intwrvju preki konzulat bitola ambasada pomos fala vi
 
Член од
24 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
34
Едно прашање..
Закажав за указ подигање на 10 фебруари..Подигање указ е уствари земање државјанство,така ли??
Поале тоа за пасош уште колку време,по брза постапка дали може?
Да, тоа е земање на дежавјанство, после поднасаш за матичен број, сите ми викаа дека излегува од 7 до 10 дена, јас на 13 сега го земав државјанството а веќе на 14 имав матичен и истиот ден можеш да се сликаш за пасош и лична. За 20 дена - 20-30 евра, за 6-7 дена 60-70 евра и за 2 часа да го земеш чини 160 евра, таа ти е најбрза опција.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
67
Поени од реакции
51
zdravo dokumenti podneseni sofija so potvrda od strumica 03.05.2017 proishod zemen 10.03.2018 istiot den zakazano int. na 10.06.2019 i ushte sum na zadolzitelna normalno e ova odvivanje i koga ke se smeni ovaj zadolzitelen pregled sho traj 14meseci i kolku me ceka ushte imal nekoj iskustvo mi na pobarano dopolnitelni dokumenti no dostaveni se so int fala vi odnapred
Автоматски споено мислење:


164xx/2018 brojche za proveruvanje ima nekoj blizu toa brojche so promena
isto i jas intervju 10.06.19 seuste na zadolzotelna.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Да, тоа е земање на дежавјанство, после поднасаш за матичен број, сите ми викаа дека излегува од 7 до 10 дена, јас на 13 сега го земав државјанството а веќе на 14 имав матичен и истиот ден можеш да се сликаш за пасош и лична. За 20 дена - 20-30 евра, за 6-7 дена 60-70 евра и за 2 часа да го земеш чини 160 евра, таа ти е најбрза опција.
Се сликаш истиот ден кога го земаш државјанството,или кога земаш поднесуваш за матичен па после 10 дена се сликаш ?
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
18
Поени од реакции
45
zdravo na site
samo da informiram deka na brat mi mu izleze drzavjanstvoto, cekase od Oktomvri 2019 za potpis i sega pisuva deka dokimentot e ispraten vo konzulatot vo skopje.

fala vi na site na informciite sto gi spoduvavte do sega golema pomos bevte site. Na site da vi izlezat pasosite sto poskoro.
Kade bese na intervju
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
13
Поени од реакции
30
Се сликаш истиот ден кога го земаш државјанството,или кога земаш поднесуваш за матичен па после 10 дена се сликаш ?
Зависи кога ти е часот за подигање на државлјанството дали ке имаш време истиот ден да завршиш работа за матичен, адреса и да се сликаш или ке мора да останиш да дозавршиш работа другиот ден не треба да чекаш 10 дена ,а за то поколку време ке го земиш пасошот зависи од тебе колку ке платиш . позз
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom