Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ако имаш бугарска лична карта можеш да влезеш во БГ со личната карта и негативен ПЦР тест и ќе се сликаш таму.
Да имам Бг лична карта и таа е истечена од мај незнам дали ке ме пустат на граница
 
Член од
20 јуни 2020
Мислења
12
Поени од реакции
61
I mene me interesira postapkata i kolku cini da se napravi taa privremena, ili kako i da se vika, licna karta i dali moze na primer kamion da se vozi so nea na bg tabli po evropa??
Moze bi ne e za tuka prasanjeto, izvinete
Jas imam licna karta za postojan prestoj i probav so nea za rabota vo EU, ne se lazi ne si gi frlaj parite za dzabe, ne biva. Edinstveno olesnitelno e so nea da aplicirash vo Germanska ambasada vo BG za viza, pobrzo izdavaat. Ete toa e prednosta na taa licna karta.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Zdr na koja strana bese objasneta cela procedura imase link?
Автоматски споено мислење:

Imase nekoj objaveno kako moze da se podigne pasos preku bitola
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
11
Dali nekoj znae kolku bese cenata za prodolzuvanje na bg pasos i licna karta, po redovna, brza postapka i taa vo istiot den??
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Што се дешава со издавањево пасоши? Коронава ја успори работата или? Ако се спореди пред Корона и сега, како оди статистички... секоја процедура трае подолго или?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom