Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281

Како е можно указ 137 да искочи кога последниот што излезе пред месец дена беше указ бр. 135 ??? Каде е указот бр. 136 ? По препискава што ја следам по конзулатски пат, нема искочено никаков указ сеуште
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Drustvo jas ve napustam denes sabajle ima promena kaj mene vklucena prepiska vo ukaz 137 . Daj boze kaj site da se smeni
Автоматски споено мислење:

Pale za kratko bese samo eden den. So sreka na site sto pobrzo da zemete.
 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Drustvo jas ve napustam denes sabajle ima promena kaj mene vklucena prepiska vo ukaz 137 . Daj boze kaj site da se smeni
Автоматски споено мислење:


Pale za kratko bese samo eden den. So sreka na site sto pobrzo da zemete.
Cestitkiii so zdravje da si go sluzis!!!!
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Некој дали знае до каде се стигнати, интервју 06 ноември 2018 година, образувана преписка истиот ден, со документи од татко, дедо, прадедо, сеуште ми стои Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Кога одприлика да очекувам промена во статус или има некој со промена на статус, а да бил одприлика тој период на интервју
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
307
Поени од реакции
294
Некој дали знае до каде се стигнати, интервју 06 ноември 2018 година, образувана преписка истиот ден, сеуште ми стои Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Кога одприлика да очекува промена во статус
Do nova godina
 
Член од
29 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
21
Како е можно указ 137 да искочи кога последниот што излезе пред месец дена беше указ бр. 135 ??? Каде е указот бр. 136 ? По препискава што ја следам по конзулатски пат, нема искочено никаков указ сеуште
Sledi kolku sakas sledaci kako tebe ima milion oladi bitnose potpisuva
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom