Резултати од барањето

 1. ACTION

  Кое време е најдобро за џогинг ?

  Како што кажува самиот наслов сакам да видам и ваше мислење за тоа кој термин во денот е најдобар за џогинг . Мое мислење е дека вечерниот е најдобар ако не грешам но оној утринскиот е многу стресен за самиот организам послем одморот кој го прави истиот во текот на ноќта. Па да слушнам и ваши...
 2. ACTION

  Инспектор понижува сиромашно дете .

  Градскиот инспектор во градот Виљаермоса понижува сиромашно детенце, кое што на улицата продава слатки и цигари. Се работи за десетгодишно сиромашно детенце кое неутешно плаче додека инспекторот од плетената кошница му ги вади цигарите и го тера самиот тој слатките да ги фрли на улица. Потоа...
 3. ACTION

  Хрватска од утре 28 членка на Европската Унија

  Од полноќ ЕУ ќе ја добие 28 та земја –членка Хрватска. По 10 годишно преговарање и исполнување на условите за прием, конечно се отвори вратата за влез на хрватите каде очигледно и припаѓат велат од европската комисија. Според Баросо за граѓаните ова нема да има поголемо значење и тие нема да...
 4. ACTION

  Противградни ракети

  Изреволтиран од денешното невреме кое мене лично ми нанесе голема штета , како уништени растенија и дрва така и оштетување на каросеријата на возилото и ред други штети врз имотот,па сакам да се постави прашањето. Зашто Македонија нема противградни ракети иако во минатото имаше одредени места...
 5. ACTION

  Бугарска работа :D

  На забавата на матурантие од Националната трговско-банкарска гимназија во Софија дошло до тепачка поради девојка. Погледнете го видеото :
 6. ACTION

  Се бараат луѓе за патување на Марс

  MISIJA BEZ POVRATKA Traže ljude koji će napustiti Zemlju i umrijeti na Marsu! Ako ste sanjali o putovanju u jednom smjeru na Mars, sada imate priliku prijaviti se za prvu posadu koja će 'kolonizirati' Crveni planet. Veličina slova: Mars (Foto: arhiva) Neprofitna organizacija iz Nizozemske...
 7. ACTION

  Улична тепачка во Куманово

  Дефинитивно овие од Куманово се луди , крв на сите страни и сеирџии од страна:D:tapp::pos: Ако постои ваква чда тема бришете!
 8. ACTION

  Како да го измерите вашиот пенис!

  Прочитајте ги овие интересни факти за човечкото тело. Некои од нив сте ги знаеле, но некои ќе ве изненадат. -Потребно е 7 секунди храната од устата да дојде до желудникот. -Човечката коса може да издржи тежина од 3 килограми. -Должината на пенисот е трипати поголема од должината на...
 9. ACTION

  Тргнал пеш од Франција до Израел - му откажало магарето во Куманово

  Францускиот свештеник 75 годишниот Лулу Конверсе, во март, годинава, тргнал пеш од Франција за да стигне на гробот на Исус во Ерусалим. Во Македонија заедно со своето магаре Исидор кое му го носи товарот, Конверсе влегол на граничниот премин Табановце, но бидејќи фатила зимата, магарето немало...
 10. ACTION

  Најсиромашниот претседател, живее на фарма и вози „буба“

  Политичките прилики во светот наметнуваат да ги гледаме политичарите како личности кои прилично добро живеат, додека народот одвај составува крај со крај. Меѓутоа, претседателот на Уругвај е жив доказ дека тоа не е случај со сите политичари во светот. Хосе Мухика важи за еден од најскромните...
 11. ACTION

  СРАМНО: Офицери на АРМ се поклонија на споменикот на УЧК

  Денеска делегација на Штабот на АРМ од пет офицери, министерот за одбрана Фатмир Бесими, министерот за правда Блерим Беџети, вицепремиерот Муса Џафери и заменик министерот за внатрешни работи Џелал Бајрами, во Слупчане, положија венци и цвеќе и се поклонија на споменикот на жртвите од конфликтот...
 12. ACTION

  and welcome to the Veselinova

  До сите нејзини фанови да и посакаме топла добродошлица на Весна Веселинова , која на 16-07-2012 год. во 17:30 h. ке пристигне на аеродромот Aleksandar the great.
 13. ACTION

  Палма (вашингтонија)

  Најубавата палма која може да вирее и кај нас ако се чува на температура не пониска од 0°C , со добра нега и редовно ѓубрење мозе да достигне и соодветна висина за кратко време;) Дали некој можеби одгледува и има вакви видови на дрва дома и која нега е потребна ? Мене оваа ми е фаворит .
 14. ACTION

  Отворено ново модуларно училиште во општина Илинден

  http://www.sitel.com.mk/video/makedonija/otvoreno-novo-modularno-uchilishte-vo-opshtina-ilinden Само едно големо БРАВО може да се каже за ова .
 15. ACTION

  Млеко и неговото место во исхраната

  Млекото е јако важно за нормално функционирање на нашиот организам , кој ги содржи витамините A , B , C , E калциум како и многу други минерали и протеини , млекото исто така позитивно влијае и на бавниот систем за варенје на храната.Позитивните ефекти од млекото се снижување на холестеролот во...
 16. ACTION

  Кој се грижи за малите дечиња-роми?

  Незнам дали ке му биде местото на ова што ке го напишам тука , ама морам да ја кажам мојата случка која многу ме трогна и ме потресе.. Утринава идејки накај работа слушнав детски плач и како се доближував кон улицата видов едно мало циганце кое едвај имаше 2 годинки се доближив до него а оно од...
 17. ACTION

  Сабина Тарот

 18. ACTION

  Преноќишта и хотели во Прилеп

  Би сакал да дознаам каде во Прилеп и за колку пари можам да најдам преноќиште или некој хотел ? Затоа ке ве замолам ако некој има некаква информација нека напише ;) .
На врв Bottom