Резултати од барањето

 1. SpiderWeb

  Коронавирус (COVID-19)

  На толку вратени од странство, и толку тестирања, барем нека пуштат по еден статистичар со овие од центарот за јавно здравје и попис нека напрат со „едно мање“, да не фрламе пари за џабе.
 2. SpiderWeb

  Најголемите PR фејлови на македонските партии

  Приказната на Диме Спасов кога избега од џандарите.
 3. SpiderWeb

  Добар бренд виски

  Има. Во Битола има специјализирана продавница за алкохол, таму сум 99% сигурен дека го има, а исто го има да го нарачаш во Pub Bourbon Street.
 4. SpiderWeb

  Добар бренд виски

  Glenfiddich 12 убедливо најдобро што имам пробано досега (value/money). 18-ка немам пробано, мада од брендовите што имаат „зреено“ виски со различни години, некако ми се исти по вкусот. Исто и Laphroaig е добро, ама има некој специфичен вкус што нема да му се допадне на секој.
 5. SpiderWeb

  Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

  Секој глас даден за партија што не е ВМРО или СДСМ (во македонскиот блок) е глас за трета опција. Која сака нека е, пак е подобра опција од овие двете „сестрински“ партии.
 6. SpiderWeb

  Господарки и робови

 7. SpiderWeb

  Какви патики носите?

 8. SpiderWeb

  Најекономично греење (затоплување)

  Битола, магла со лопата да ја риниш, прст пред око не се гледа.
 9. SpiderWeb

  Најекономично греење (затоплување)

  Еден дефрост во 6 саати, наместено на 23с дење-ноќе. Поздрав до хејтерите :)
 10. SpiderWeb

  Најекономично греење (затоплување)

  Прв ден со мерачот... по неколку осцилации, ја оставив климата на 22ц аутофан преку ноќ, (не дека не знаев ама) еве што ми покажа: 400 вати просечна потрошувачка за одржување на 22 степени. Добро или лошо? :)
 11. SpiderWeb

  Најекономично греење (затоплување)

  Дечки, малку оф топик, ама морам тука да прашам. Порачав Broadlink SP3s мерач, и денес ми стигна. Но, кога го отворив, на паковањето пиши дека е уствари SP3 (слики подолу). И на самата налепница на мерачот е деклариран како SP3. Но, кога го поврзав на апликацијата, ми покажува SP3S(16A). Дали е...
 12. SpiderWeb

  Софиja - импресии

  Дали може да се остави колата во плава зона и на човекот да му се плати за 5-6 саати однапред? Или нема таква опција? Муабетот ми е, доколку сакам да ја оставам колата некаде на повеќе време и да прошетам низ градот, каде би било најзгодно?
 13. SpiderWeb

  Гуми (пневматици)

  Stop&Go даваат една година гаранција TyrePlus на Hankook, било какво оштетување (дупка, банкина) кое не може да се санира со лепење, ќе ти ја заменат без пари. Затоа и јас се решив за Hankook.
 14. SpiderWeb

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Ако го пречекориш месечниот лимит или лимитот на тромесечје? Ова кај мене значи дека од јануари ќе почнам со 299 денари плус?
 15. SpiderWeb

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Тоа во ред, но во мојот случај, направив една поголема сметка, а не бев свесен дека сум при крај со лимитот за враќање пари, и со скенирањето на таа сметка го пречекорив лимитот. Планот ми беше да ја повлечам сметката и да ја скенирам од друг account, но откога ќе се повлече една сметка, повеќе...
 16. SpiderWeb

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Која е целта на опцијата за повлекување на сметка, ако таа сметка повеќе нема да може да се скенира од друго лице?
 17. SpiderWeb

  Пцовки

  Да те ебам за пример!
 18. SpiderWeb

  Најекономично греење (затоплување)

  А оти пример не викниш мајстори да го извадат кнауфот (рече дека се работи за мал дел од спалната), да си наместиш чоечки изолација и после да стават кнауф наново?
 19. SpiderWeb

  Брејнсторминг: Како би се справиле ВИЕ со загадувањето во Македонија?

  Што ќе кажете за ова? И јас се сложувам со генералната констатација дека загадувањето е алармантно и дека треба да се превземат мерки, но дали се претерува со пласирање на неточни и непроверени информации само за сензационализам и кликбејт? Дали има и скриена политичка агенда зад пласирањето на...
На врв Bottom