Резултати од барањето

 1. Scouser88

  Астероидот Апофис се приближува кон земјата..

  Астероидот Апофис продолжува со своето бегство и е се поблиску до Земјата. На 9 јануари, во 00:43, македонско време, астероидот ќе достигне минимално растојание од 15 милиони километри од нашата планета, но без било каков ризик од судир. “Тоа е безбедно растојание”, вели астрофизичарот Gianluca...
 2. Scouser88

  Алмако - Балканскиот “Бенелукс“

  Се поише моабети слушам околу формирање на некаков си ваков сојуз(Алмако) во стил на Бенелукс каде Албанија(Ал) Македонија(Ма) и Косово(Ко) ќе формирале нова држава на балканотo_O. Сево ова било план на Америте и Европејциве за конечно решавање на проблемите на балканот.Со еден удар ќе го решеле...
 3. Scouser88

  Kitty Cats

  Се работи за една серија(цртана серија) т.е и не е баш цртана ,нешто у стилот на Алф. Со 2-3 мачки и едно куче -Чарли. на Мтв ја даваа порано, целата серија(епизоди се у една куќа) .. Ако на некој му текне името на серијата нека пише. Фала
 4. Scouser88

  Албанија ги избриша Македонците!

  http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/albanija-im-zabrani-na-makedoncite-da-bidat-makedonci :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: Сеа што треба да направиме? Да влеземе со некакви воени структури и да бидеме борци...
 5. Scouser88

  НБА магазин од 90-тите?

  Дали некој памти како се викаше магазинот што излегуваше кај нас во тие години(90's) ,мислам еднаш месечно излегуваше ,многу беше популарен ,даваа постери од 2 метри од кошаркариве и нз имаше разни чуда...Ај ако на некој му текне нека пише .Фала
 6. Scouser88

  Медицинско истражување

  Како што разбрав на клиника на секој 3 месеци постои одредена група луѓе кој подлегнува на истражување со лекови.. Наводно земале некакво апче ,престојувале 2-3 дена на Фармакологија каде што им се земало крв за секој саат за да се види апсорбцијата на апчето во крвта и за тоа земале солидна...
 7. Scouser88

  Косово и Албанија се спојуваат..

  http://www.sitel.com.mk/dnevnik/balkan/kosovo-i-albanija-se-spojuvaat Иако се спојуваат само конзулатите сепак тоа значи заедничко функционирање како една држава. Што е следно??
 8. Scouser88

  Дали верувате во знаци?

  Дали верувате во знаци и дали сте имале такво искуство ,да побарате знак за да знаете дали нешто ќе биде добро или не и некако да ви се претскаже преку нешто дека се ќе биде во ред?? Пример мој личен .Пред 10-тина години нема да заборавам бидејки беше многу језиво ,бевме во Охрид на Плаушник со...
 9. Scouser88

  Информација околу печатење весник/неделник..

  Дали некој може да ми помогне ,да ми каже дали треба некоја дозвола за печатење или нешто и како идат тие работи ...Да ми предложи некоја печатница каде што печатат вакви ствари??... Ми треба за едно здружение па затоа прашувам..Фала однапред П.с Нигде не ми изгледаше соодветно каде да прашам...
 10. Scouser88

  Награди, зошто?

  Прашањето ми е зашто добиваме награди за се и сешто? Пример порано нашите мајки татковци,дедовци добивале награди ретко и ги добивале во посебна прилика за разлика од денес каде награда од родителите можеш да добиеш за било што,за добиена 5-ка ,за завршување на годината одличен,за положување на...
 11. Scouser88

  Распеани Скопјани

  Можда ја има темава негде ако ја има се извинувам али морам да прашам за распеаниве Скопјани. Што им е целта на тие 15-тина души ,за што се борат ,што сакаат да докажат?? Баш денес на ју-туб ги гледам и неможам да им се изначудам што им е поетава на нивново пеење..Пеат против Коце пеат пред...
На врв Bottom