Резултати од барањето

 1. MastaRasta

  3D Фудбалче за летниве горештини

  Едно убаво фубалче , ко ХаксБол али 3D e. Еве го линкот http://www.ball3d.com/. Може соба да се праи и да се игра. тЌ Едит ПјаФ : Учекерауц сум ја стаил темава /
 2. MastaRasta

  kVLт ФРЕСКА

  http://www.trojka.rs/zanimljivosti/3413-freska-za-ne-poverovati.html --- надополнето --- [/COLOR]
 3. MastaRasta

  Албански јазик и литература

  Затоа што немам големи познавања од темава, а верувам и голем број луѓе на форумов,тие кои се Албанци или кои имаат некакви познавања,нека напишат што знаат : историјат на литературата , поважни дела , познати писатели , граматика , специфичност на јазикот, сличности со други јазици.
 4. MastaRasta

  Crime Филмови

  Crime Филмови - филмови кои обработуваат теми од криминалниот живоt.Дали гледате ваков вид на филмови и зошто? Кој филм ви е омилен , кој ви оставил најголем впечаток? Ќе ставам анкета за најдобрите криминални филмови - гласајте , имате пенкало и зејтин!
 5. MastaRasta

  EPIC FAIL

  Уживајте :
 6. MastaRasta

  Pero Defformero

  Pero Defformero е група формирана во Нови Сад во 1993. Прават музика која е мешавина од турбо-фолк и хеви/прогресив метал. До сега издале 3 албума : Pero Defformero (mYUsic YUser, 1995) Pero Defformero II (also known as Nazovi drugi album or Napalm, Nitro, Turbo, Disko) (unreleased)...
 7. MastaRasta

  The Century Of The Self

  The Century Of The Self е документарен филм снимен во 2002 година,кој главната цел му е да ни прикаже како големите корпорации го формираат размислувањето на потрошувачите , преку теориите на Зигмунд Фројд и неговиот внук Едвард Бернез - човекот кој ја направил првата агенција за односи со...
 8. MastaRasta

  Album Covers

  Bez razlika na muzickiot zanr, stavete nekoj album cover koj vi se dopaga , ili e nevoobicaen , ili e grd , ili bilo sto , od bilo koj muzicki zanr.
 9. MastaRasta

  Одмазда

  Cruel World http://break.com/index/cute-girlfriend-gives-good-headache.html?matchid=NDc5MTg5 http://break.com/index/guy-gets-revenge-on-girlfriend-for-headache.html?matchid=NDgwNDc1
 10. MastaRasta

  Harlem Globetrotters во Скопје?

  Dogovoreno e na 22 maj koga ke bide otvaranjeto na salata "Boris Trajkovski" da nastapuvaat Harlem Globetrotters. http://www.vest.com.mk/default.asp?id=150257&idg=8&idb=2351&rubrika=Makedonija sve e toa okej samo sto jas na oficijalnata strana na harlem , ne najdov nisto okolu toa deka ke...
 11. MastaRasta

  Слики од забивања

  Za pocetok eve edna od mene
На врв Bottom