Резултати од барањето

 1. pcjodamaster

  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица.

  Продавам Nikon D5000 (со два објектива, 18-55 VR и 55-200 VR)/ Lowepro 250 ранец/ Lowepro торбица. Сите предмети се во супер состојба. Се продаваат одделно или доколку има заинтересирани, може и заедно. Никонот со двете тела и останатата опрема е целосно функционален и цената е 430 евра за...
 2. pcjodamaster

  Продавам објектив Никкор AF-S DX VR 55-200mm f/4-5.6G IF-ED

  Објективот е во перфектна состојба, го продавам бидејќи сакам AF-S DX 35mm F1.8. Можна е и замена за истиот објектив (по договор). Цената е 10.500 денари. Инаку објективот е купен во комплет со Никон Д5000, оптичкиот квалитет е без преседан за објективи од тој ранг, јас сум презадоволен од...
 3. pcjodamaster

  Run MK 007, 13 април 2013 - DJ Bailey (Metalheadz)

  Денес ја пуштивме најавата и евентот за настанот во Штип: Што да се каже за Бејли, постојан член на Metalheadz во последните 15 години, бивш водител на Bailey Inta Beats на BBC 1xtra (емисија која траеше 10 и кусур години) и еден од полудите промотори на музиката што се појавиле на...
 4. pcjodamaster

  Продавам FujiFilm Finepix S1000fd + 1 GB картица + Lowepro торба

  http://www.dpreview.com/news/0801/08012408fujifS1000fd.asp#specs Апаратот е во одлична состојба, стар е година и пол и не е многу користен. Цената е 8000 денари.
 5. pcjodamaster

  Архангел @Метрополис арена - 12.02.2011

  И ова вредеше да се дочека: Архангел ќе имаат од своите легендарни концерти каде се свири цела дискографија од почеток до крај. Групата за загревање не е уште најавена, ќе биде и тоа овие денови. Карти во претпродажба се 500 денара, на врата ќе бидат 600, а на балконот горе ќе има и...
 6. pcjodamaster

  RunMK - Macedonian DnB festival - 09.10.2010

  Дом на Млади, Штип - сабота, 09.10.2010 Гости се Hade, Active Rasta Selectors, Mafia Sound system (Don Jole + WackWacko), DJ Jelow. Почеток е од 22 часот, влез е 50 денари! :)
 7. pcjodamaster

  Jaya the Cat @ Дом на Млади - Штип - 17.04.2010

  www.myspace.com/jayathecat Дечкиве се од Амстердам, а потекнуваат од Бостон, и свират една интересна комбинација од реге/ска/панк и се стварно јак бенд, турнејата им е богами огромна, а знам дека освен во Штип ќе свират во Кастро ден подоцна :) Имаат издадено 4 албуми, еден видео-спот, и...
 8. pcjodamaster

  Локалните музички ѕвезди во Кочани

  Warning : Страната што ќе ја посетите рулз. Сега ќе ви ги претставам најголемите таленти кои постојат во земјава. Не знам дали овие во Кочани полуделе или има некоја епидемија на идиотизам таму ама странава си кажује све уште однапред. Печатни грешки колку сакаш, непознавање на англискиот...
 9. pcjodamaster

  Која ви е омилена хеви-метал/рок група?

  Sega slusam Best hits od Metallica pa da ve prasam koj mislite deka se najdobri i koj vi se omileni ? METALLICA ROCKS !!!!!!!!!!!!!! :music3::music3::music3::music3:
На врв Bottom