Резултати од барањето

 1. Мишелинка

  Струја - инсталација

  Ја отварам темава за да се информирам околу една тема за која не знам ама баш ништо:) Станот во кој што сум е во зграда од 60тите и електричниот уред (сигурносна табла, жици, чуда) никогаш не е реновиран. Немав голема престава за тоа што истото би претставувало се додека на менување на штекер...
 2. Мишелинка

  Празнично украсување

  Вчера гледав колку убаво изгледа целиот град во сијалички и Божикни декорации и како што пророси и снег - ептен ми се бендиса целата слика. Претежно интересен за децата, периодот на Божик и Нова Година и за возрасните е посебен и вреден да се одбележи како што треба. Малку понапред од нас...
 3. Мишелинка

  Чума во Кина

  Пред неколку часа излезе информацијата за третата жртва од чума во Кина. Град од 10 000 жители е под карантин во северо-источна Кина, каде најмалку деветмина се потврдено заразени. Светската здравствена организација известува дека се работи за бактерија идентична со бактеријата на Црната Чума...
 4. Мишелинка

  Citroen C3 vs. Grande Punto

  Hello! Јас барам (колку толку) стручно мислење околу овие две коли. Значи, станува збор за купување на ново, Ц3ката е дизел а Пунтото бензинец и цената ќе им дојде практично иста.. Би требало да претставува прва кола за неискусен возач (јас:)). Фала ви!
 5. Мишелинка

  Летен стаж за студенти

  Ја отварам темава зошто не најдов слична на неа, а ме интересира можноста за студенти да најдат летен стаж во институција која ги интерсира (јас лично барам во некоја банка). Значи, без амбиција за останување таму на работа, чисто, учење на работата и практична употреба на наученото на факултет...
 6. Мишелинка

  Потврда за неосудуван

  Кај се вади ова чудо? Како иде процедурата? Што документи се потребни? Хелп.
 7. Мишелинка

  Кафана

  Ми треба предлог за убава, цивилизирана кафана. Нешто како Сопотско, смирено, со убава храна и не со турбо фолк или нешто такво ретардирано... По можност да не е ептен далеку од град. Сите предлози ќе ми значат многу. Тенќу
 8. Мишелинка

  Кои двајца форумџии би направиле да се скљафтаат? :о)

  Има ваква тема? И да има, сеедно:) Кои двајца форумџии по вас си „одговараат“, физички, карактерно, по хумор, по вкусеви... Што и да е, ако имате некаква моќ - кои двајца би направиле да се спојат? Чисто за забава, без да се навреди некој форумџија или нечиј партнер:) edit: Јас заборавив да...
 9. Мишелинка

  Петок вечер...

  ... а ти си на Кајгана :) Зошто? п.с. Знам дека ќе иде во канта, ама сериозно ме интересира кој зошто е вечерва дома и на интернет...
 10. Мишелинка

  Дали мобилниот телефон ве потсетува на вашата љубов?

  О да! Злато, почнав да ги сакам поради тебе! Со сите нивни флешеви, чипови, отпорници и картички. Совршено непотребен од една страна - а полн со спомени од другата. Сите прекрасни пораки, јавувања, „Добра ноќ, сонувај ме!“, караници за глупости... Знаеш, порано мислев дека најефикасен начин да...
На врв Bottom