Резултати од барањето

 1. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Канзас испадна една класа да се подобри од Балтимор, Махомс со која леснотија изигра против блицевите на одбраната на Рејвенс. Од друга страна нападот на Балтимор неочекувано лош. Заслужена победа на Чифс, дефинитивно први фаворити за титула, ако не се случат некои повреди на клучните играчи.
 2. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Многу повреди ова коло, плус и Тајрод Тејлор од Чарџерс, игра рукито Херберт и солиден засега 2 ТД. Баркли изгледа скина лигаменти така да толку од ова сезона за него :(
 3. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  https://www.youtube.com/watch?v=7tHFCjS6byM&feature=emb_title&ab_channel=TampaBayBuccaneers
 4. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Иначе од најновите вести Деандре Хопкинс потпиша нов договор со Аризона на 2 години за $54.5M :несвест:
 5. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Важи понудата, ќе ти пратам ПП со детали.
 6. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Дечки ни фали еден играч во лигата на Yahoo, некој заинтересиран да се приклучи, драфтот е среда (утре) во 20:00. Линк од лигата: https://football.fantasysports.yahoo.com/league/nflmacedonia Лигата е составена исклучиво од макадонски играчи и постои од 2009 година, @dragonsky игра мислам од...
 7. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Лапај си прв пик догодина :ROFLMAO: Двата квотербека, Мат Рајан и Махомес ми се на трејд блок, ми треба ресивер, па ако има некој што да понуди да прајме бизнис.
 8. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Desert Eagles. Прашање за терминот за драфтот останва дефинитивно недела во 19:00? За да знам да си договорам за другите лиги да не ми се поколпат драфтовите во исто време.
 9. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  И јас играм
 10. Huddle

  UEFA Europa League

  Каков срамен пенал за Јунајтед, овие од ВАР собата изгледа со катаракта се
 11. Huddle

  "Заборавени" играчи

  Само да те поправам :ROFLMAO:
 12. Huddle

  Битола

  Конект?
 13. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Во право си за ова јака дефанзивна и офанзивна линија секако се клучни за успех, без пас раш и без заштита на квотербекот ништо, другите играчи и најдобрите да се во лигата, џабе е без овие две работи и секако јак квотербек. Пример јаки ресивери и ранин бекови се џабе ако офанзиваната линија е...
 14. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Во право си дека се премногу пари за таква позиција, ама ако е врвен играч како сејфти а по потенцијалот е во рангот на Ед Рид, Трој Поламалу и во поново време Ерл Томас вреди да добие солиден договор. Во последните години сејфти позицијата станува доста битна ете пример е баш Сиетл кога го имаа...
 15. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Вака на прв поглед многу изгледа дека даде Сиетл, ама Адамс е можеби и најдобрито сејфти во цела лига. Плус млад е 24 години. А на Сиетл му треба добра одбрана сега овие сезони дури го имаат Расел Вислон како квотербек, плус тие пиковите ќе бидат од 25 до 32 по претпоставка дека Сиетл секоја...
 16. Huddle

  Американски фудбал - NFL лига

  Засега одлука е дека ќе се играат само 2-то и 3-то коло од предсезоната, другите се откажани
 17. Huddle

  Левица - Политичка партија

  Супер резултат за Левица, баш вакво нешто требаше да има мало освежување во Македонскиот табор, се досега беше ВМРО и СДС, така да овие 2 пратеници се вредни како 20. Сега треба само да останат опозиција да не влегувват во коалиција ни со едните ни со другите и на наредните избори ќе имаат многу...
 18. Huddle

  Прозорци и столарија

  Јас мислам 15% е ако е во прашање само ПВЦ дограма ако купуваш плус комбинирано некој друг енергетски ефикасен производ пример соларен панел , клима уред, термо фасада... имаш 20%. Ги има во Шпаркасе банка сигурно, единствен предуслов е фирмата која ќе ти изработи и монтира ПВЦ, да поседува...
 19. Huddle

  Левица - Политичка партија

  Топ си е Апасиев, ќе биде супер ако влези во собранието има големи шанси според мене, на овие избори ќе има помала излезеност, така да ако порано пример во ИЕ1 потребни биле 6.000 гласови за пратеник сега ќе бидат доста 4.000 Барем ќе биди остар од говорницата во собрание и добро би дошла малце...
 20. Huddle

  СДСМ vs ВМРО-ДПМНЕ

  Очекувам на овие избори мала излезеност особено кај Македонците, дел поради истрошените партии, а голем дел и поради вирусот. ВМРО има поголеми шанси за победа поради катастрофалната политика на СДС. Овие се убедливо најлошата влада досега, реалзиација на проекти буквално 0. Ама поголеми шанси...
На врв Bottom