Резултати од барањето

 1. СрбоЛегенда

  Живот без тело (Руска работа)

  Ко во хорор филм :nesum:
 2. СрбоЛегенда

  Илинден во Прохор Пчињски

  СПЦ како домаќин и сопственик на манастирот свети Прохор Пчињски искрено, братски и без условувања и задни мисли одлучи да пружи гостопримство и повеќе од тоа, братски прием на висока делегација на Собранието на Македонија за 65 годишнината на АСНОМ, стои во соопштението потпишано од епископот...
 3. СрбоЛегенда

  Чак Норис во Србија(реформи)

  Svi znamo ko je i šta sve može Čak Noris !!! Čak Noris je preživeo abortus svoje majke, dobio je vozačku dozvolu sa 18 sekundi, pobedio je svoj lik u ogledalu u igri "ko trepne izgubio je", instalirao je "Vistu" još 1998. god., istrebio je Dinosauruse sa lica zemlje, on je postavio rok da se...
 4. СрбоЛегенда

  Филм ќе прават

  World of Wаrcraft на големото платно Најпопуларната MMORPG игра наскоро ќе добие и своја филмска варијанта, под режисерска палка на Сем Рејми, човекот кој е одговорен за филмските хитови како The Evil Dead, SpiderMan и најновиот хорор Drag me to Hell. Рејми прво треба да го заврши четвртото...
 5. СрбоЛегенда

  Кремљ го затвори протокот на земјен гас кон Украина

  Кремљ ја прекина испораката на гас за Украина Руската државна компанија „Гаспром“ вчера ја прекина испораката на гас за Украина, но соопшти дека ќе продолжи и понатаму да им испорачува гас на земјите од Европската Унија.Според Алексеј Олеиниченко, претставник на компанијата за пренос на гас...
На врв Bottom