Резултати од барањето

 1. Goddess of Chaos

  Пронаоѓачот на слаби точки

  Добро...вака. Имаме психологија. Имаме ситуација. Односно имаме една особа А.* Нашата особа А, е личност добро истренирана во играњето на животните игри. Не дека тоа е неискрена личност, напротив, навистина вложува во своите искрени чувства. Но, на луѓето кои ќе ги има околу себе, често и оние...
 2. Goddess of Chaos

  Чакри

  Како прво, не, немам појма што бара темава овде. Размислував дали да ја ставам во Религија, ама ми штрчи некако таму, бидејќи овде воопшто нема да се бара муабет поврзан со било какви религиски теми и религиозни концепти. Дали знаеме што се чакри? Чакри се центри на енергија низ човечкото тело...
 3. Goddess of Chaos

  Ладнокрвност

  Сите сме запознаени со неа, зар не. Или сме самите примероци на овој вид суштества, или го носиме потенцијалниот вирус. Дали нејзиното вкоренување го налага времето во кое живееме или не, оттуѓувањето на луѓето и пречесто кршените надежи и срца; или можеби старите трауми, најизразениот недостиг...
 4. Goddess of Chaos

  Дух и душа!

  Дух. Генералниот концепт вели дека опфаќа негова дефиниција како немерлива енергија индивидуално присутна во сите живи суштества. Душа. Генералниот концепт опфаќа вечност, и тоа преку присуство во претходни и наредни животи. Што мислите? Верувате дека постојат, едното, ниедно или и двете...
 5. Goddess of Chaos

  Слобода?

  Се мисли на човечката умствена, психичка, внатрешно изградена слобода од едната страна; и другата лична слобода, креативна и отсликувачка во надворешноста, слобода да се поминат границите доколку е потребно или слободно да се создава своето меѓу создаденото од другите (без разлика какво е...
 6. Goddess of Chaos

  I'd rather be...

  ...hated for who I am, than loved for who I am not. Не најдов ваква тема, а можда имаше пред "потопот". Има вакви луѓе бе? Ја колку што гледам наоколу, секој брза да го сакаат, да биде популарен (без разлика дали е негативец), луѓето да се воодушевуваат од неговите карактеристики и способности...
 7. Goddess of Chaos

  I'm a Gangsta

  http://video.google.com/videoplay?docid=-5203699993081126708 Невидена работаа.
 8. Goddess of Chaos

  Надмоќност

  Сигурно некогаш чувствувате надмоќност спрема другите, во смисла, знаете и чувствувате дека знаете подобро да расудувате, имате повеќе и покомплексни и креативни идеи, дека имате повеќе знаење, дека сте на тотално друг степен од тие околу вас, кои не го разбираат вашето? Дали кога ќе станете...
 9. Goddess of Chaos

  Gothic

  Бидејки постојано се мешаат прсти кај металците, даркерите и се ставаат у едно исто, оние кои го прават тоа овде конечно нека разграничат -> Шо е за вас даркер ( follower od goth subculture& bla?) А за оние шо за голема промена немаат проблем со ограничувања и стаф, Слушате ли goth rock...
 10. Goddess of Chaos

  Демек помоќен вокал...

  Layne Staley(Alice in Chains) vs. Kurt Cobain(Nirvana) Помоќен не се мисли у смисла кој повише може да се дере...
 11. Goddess of Chaos

  Alice in Chains

  Ок познати ви се на сите...влијателен (гранџ или алтернативен метал или сеедно у кој правец да ги стаате) бенд од Сиетл формиран од Layne Staley (1967-2002)...интроспективен имиџ и морбидни текстови. Законче за некој ко мене шо сеуште распределува стилови...:):):music3::cheeky1: А да. А...
 12. Goddess of Chaos

  Хаос.

  Помислив да го преведам текстот подоле (нешо додадено од мене) ама може ќе ја изгуби смислата пошто не сум многу талентирана за преведување. Значи. Што претставува за вас хаосот? Како гледате на него? Како безреден простор во кој не се опстојува затоа шо нема никакви правила и ограничувања...
 13. Goddess of Chaos

  ГоДиНи

  Сеа ми го пратија овоа.... http://www.mytempdir.com/339739
 14. Goddess of Chaos

  Music & Sleeping

  Едни далечни времиња вашата мајка ви пеела приспивни песнички со цел да престанете да кенкате и да ја оставите жената на мир да спие...А сега? Со каква музика заспивате??
 15. Goddess of Chaos

  Evanescence

  _Evanescence_ Се очекуваше дека ќе отворам ваква тема.... Amy Lee - Vocals Ben Moody - Lead Guitar John LeCompt - Guitar Rocky Gray - Drums Folks new to Evanescence fandom may be surprised to learn that Ben Moody and Amy Lee, the founding members of Evanescence, met at church camp. I...
 16. Goddess of Chaos

  Најдобар женски вокал

  And the winner is?
 17. Goddess of Chaos

  Што мислат вашите родители за музиката што ја слушате?

  Дали на вашите родители им се свиѓа музиката шо ја слушате? Шо мислат за неа? :icon_conf
 18. Goddess of Chaos

  Музиката & расположението

  Колку ви зависи расположението од музиката шо ја слушате? Пр. коа слушаш рок стануеш напнат и нервозен (превземено од моите законодавци -родители-:icon_conf),а класичната музика ве смирува и опушта или се си зависи од личноста?
 19. Goddess of Chaos

  Бермудски триаголник

  Kazete sto znaete za bermudskiot triagolnik i vase mislenje?
 20. Goddess of Chaos

  Ако ви е досадно, а сакате да бидете креативни

  ako se zanesete mozete i so saati da zaglavite na sajtov...razbivanje na dosada ili ako vi e potreben avatar itn... :) :arrow: http://elouai.com/
На врв Bottom