Резултати од барањето

 1. ManowaR

  ABBA

  Пребарувајќи по форум Музика, се разочарав кога видов дека нема тема за оваа шведска група. Верувам дека сите ги знаете и сте ги слушале, ABBA. ABBA беше четиричлена група од Шведска составена од Анета Фалтског, Бјорн Улваеус, Бени Андерсон и Ани-Фрид Лингстад (се извинувам ако неправилно сум...
 2. ManowaR

  Списокот на Тони Манџа

  По препорака на еден драг колега од Гевгелија, го изгледав документарниот филм за Тони Манџа, изработен од Марија Џиџева како дипломски труд во 2003 година. Филмот трае 30 минути, и нема да разоткривам ништо, туку топло ви го препорачувам да го изгледате. Повелете: Очекувам дискусија за...
 3. ManowaR

  Руска музика

  Не е дека го форсирам хор Александров :), туку само сметам дека овие се едни од најубавите песни воопшто. А најмногу ги слушам од хорот, и затоа со него ги постирам. Доколку имате некоја руска песна која ви се допаѓа, ве молам постирајте, може да е од било кој жанр.
 4. ManowaR

  Дан Колов

  Дан Колов (вистинско име Дончо Колев Данев), 1892 - 1940, е бугарски борец, кој на возраст од 17 години заминува во САД. Таму работи различни тешки физички работи, од каменоломи, до градење железнички пруги. Благодарение на својата неверојатна сила, виткал железни пруги на својот врат. Станал...
 5. ManowaR

  Среќен роденден the teddy bear

  Ај, среќен роденден, голема да порастеш, малце да се здебелеш, за да можеш крводарителка да бидеш! Многу среќа во животот и многу успеси!
 6. ManowaR

  А, бре македонче!

  Овој скеч го имам гледано на лента, а еве сега го најдов и на интернет, па би сакал да го споделам со вас:
 7. ManowaR

  Кафе и локум

  Па, ова е една од најубавите комбинации кои човекот некогаш ги измислил. Локум и горко турско кафе, прекрасно! Расположението моментално ми се поправа кога ќе се соочам со овие две нешта. Како вам ви се допаѓа една ваква комбинација?
 8. ManowaR

  Harley-Davidson

  Првиот модел од оваа супер-популарна марка е направен во 1903, годината кога Македонците востанаа против Отоманската Империја. Компанијата е основана од Вилијам С. Харли, и неговиот другар Артур Дејвидсон, по што го добила името Харли-Дејвидсон и е сместена во Милвоки. Моторите од оваа марка се...
 9. ManowaR

  Музика со раце

  Гери Филипс има чудна дарба, тој може да свири со раце. Во неговиот репертоар има песни од Ајрон Мејден, ГНР, Џејмс Браун, Битлси, Сантана... Ќе предочам само три примера, кои верувам дека ќе ви се допаднат: *за сите негови видеа, кликни го името :)
 10. ManowaR

  Volkswagen ќе ја купува Застава?

  Германскиот весник Handelsblattвели дека Volkswagen ќе го купува србскиот производител на автомобили Zastava и дека информацијата доаѓа директно од Волфсбург. Наскоро се очекува Volkswаgen да купи 99.9 проценти од акциите на Zastava кој е во сто процентна сопственост на Република Србија...
 11. ManowaR

  Фристајло!

  После глобалниот успех на `Кен Ли`, на сцената се појави уште еден мајстор, и тоа од Казакстан!
 12. ManowaR

  Пивтија

  За верскиот празник Водици се прави пивтија, јадење кои некои го нарекуваат и пача. Како ви се допаѓа вам? Јас едвај дочекав да мине полноќ за да и писнам.:)
 13. ManowaR

  Македонските Su-25

  Македонската авијација стана побогата за 4 авиони SU-25 во 2001 година. По неколку години авионите повеќе не полетаа. Некои велат дека се во хангарите на Петровец (сега Александар Македонски), а други велат дека се продадени. Она што мене ме збуни е википедија каде најдов дека 4 SU-25 се...
 14. ManowaR

  Is Europe, actually, a country?

  Еве уште еден репрезентативен примерок на американска глупавост: http://www.tocka.com.mk/vest.php?vest=6325 Јужњачки акцент, плавуша, и резултат е неопишлива глупоќа. А детето знаеше...
 15. ManowaR

  Македонско-турски речник

  Еве неколку зборови на македонски преведени на турски: близнаци=сарадан чоџук групен секс=буљук фукара, а може и калабалак ебалак бинго=ќелепур к`смет распуштеница=сиктер анама премиер=далаверџи чауш министер=резил чауш саксофон=тенеќе зурла војска=чифте сурија брак=ујгун јарем весник=абер...
 16. ManowaR

  Малиџан

  Сега видов оти има тема за ајвар па си викам ај да има и за малиџан. п.с. за понеупатените (ако ги има) малиџан ти е исто шо и ајвар само има повеќе модри патлиџани и бојата е различна (потемна ради модрите патлиџани).
 17. ManowaR

  NANOWAR

  Италијанска група која се иако се подебава со ManowaR(најмногу) и IRON MAIDEN сепак имаат некои интересни песни. Иако се добри и можат да бидат во тема Музика сепак посоодветни се за во Чек Дис Аут (по мое мислење:)) Еве нешто од нив:
 18. ManowaR

  Шабан Салиу vs Амди Бајрам

  Абе го гледал некој дуелов? Баш сега иде на Сител и стварно ја прават ``циганската``. П.С. Мислам дека темата е соодветна за тука, ако не преместите ја.
 19. ManowaR

  Хеликоптер во доцноримски период?

  Во вторникот во весникот ``Време`` се појави следната статија ИСТРАЖУВАЊЕТО НА ПЛАОШНИК И ПОНАТАМУ ВОЗБУДЛИВО Хеликоптер на доцноримски мозаик Раскошни мозаични подови од доцноримски царски период се откриени во објектот за кој археолозите сметаат дека е храм на Дионизиј на Плаошник. -...
 20. ManowaR

  Некој сајт за симнување клипови?

  Има нешто вакво?
На врв Bottom