Резултати од барањето

 1. S

  И/му зготвивте вечера - не дава комплимент (кој е следен чекор?)

  Сте ја викнале на вечера, сте се потрудиле да зготвите добро јадење, но се случува следново. Превземав иницијатива и идев на ризик, решив да одам малце подлабоко од СМС порака, па ја викнав на ручек, онака во домашна атмосфера решив да ја поканам на вечера, го зготвив нејзиното омилено јадење...
 2. S

  WWYD - What Would You Do?

  What Would You Do е американско шоу кое што вклучува скриена камера за време на некаков конфликт кој што е добро испланиран и одглумен од страна на професионални актери пред случајни минувачи. Шоуто се фокусира на реакциите на случајните минувачи кога пред нив се случуваат несекојдневни...
 3. Никола

  Соја, корисна или штетна за здравјето на човекот?

  Сојата влијае штетно врз продукцијата на тестостеронот, затоа се препорачува да не се применува во големи количини кај машките.
 4. S

  Васка во "Се или нешто"

  Васка the boss...:pos: Шта речи, коју тангу обучи...:icon_mrgr:
 5. S

  Фан клуб: Кристал Палас

  Кристал Палас е професионален англиски фудбалски клуб кој има седиште во Јужен Норвуд, Лондон. Сезоната 2012/2013 успешно се пласираа на петото место во Championship-от и со тоа добија шанса за учество во премиер лигата наречена Barclays League, во финалето на овој плеј оф тие усепаа да ја...
 6. S

  Hugh Laurie

  James Hugh Calum Laurie е роден во Јуни 1959 година, познат е како Hugh Laurie кој што е Англиски актер, комедичар, музичар и уште многу други професии. Повеќе луѓе го знаат по серијалот кој што го глумеше од 2004та па се до 2012та година со име House M.D глумејќи го главниот лик Gregory House...
 7. S

  The day when I found my peace

  The day when I found my peace или пак на македонски "Денот кога го пронајдов мојот мир" е еден многу интересен филм кој што се базира на еден млад карактер со име Ebi Veter (Gurdjieff Spiroski) кој што има потешкотии со неговата депресија која што се влошува. Тој добива шанса за нов почеток во...
 8. S

  Неправилноста во родниот крај

  Разгледувајќи ги неправилностите во Скопје решив да дојдам,во мојот роден крај Велес,да ВЕЛЕС! Успеав да избегам на 2,3 дена од моите внуки и внуци кои што ми се се во животот, но ги жртвувам нив за да ги прикажам овие ужасни случки и настани......... Најголем бодеж во срцево ми остави...
 9. S

  Voice Impressions

  Voice impressions или гласовно имитирање најчесто се изведува врз ликови од серии или филмови и познати актери, затоа и темата се наоѓа во овој подфорум. Некои од филмските ликови кои што се најчесто имитирани се: Сириус, Гандалф, Џек Спароу и др. додека пак од познатите глумци најчесто...
 10. S

  Панини сликички 2013 (Special Edition)

  Како што Панини успева да не изненади секоја година со нови сликички така реши и овој пат, во ова Special Edition издание албумот се состои само од 16 сликички кој што го прави овој серијал годинава уникатен и премногу возбудлив. Цената на едно пакетче сликички изнесува 30 денари, а во него има...
 11. S

  Кога... (World edition)

  Бидејќи има ваква тема која што е наменета само за случките во форумот, време е да има тема и за случките надвор од форумот. Се е исто како и на оваа тема тука само што тука можете да постирате за случките кај нас и во светот. За почеток: Кога ќе ми дојдат на врата и ќе ме прашаат дали ќе...
 12. S

  Свет каде што виолината е поскапа од куќата

  Потикнат од некои луѓе во Македонија кои што секојдневно кукаат за ситуацијата во Македонија, како тоа тие немале средства или поддршка за да ги остварат нивните сонови, желби и сл. Точно е тоа дека не можете секогаш да го добиете тоа што го посакувате, но тоа не значи дека не треба да пробате и...
 13. S

  Крај на серија, what next?

  Како што гласи насловот, сите имаме изгледано барем една серија до крај каде што сме се разочарале од нејзиниот крај, без разлика дали бил лош или добар, не сме сакале да заврши бидејќи со текот на времето таа станувала дел од нашиот живот и нашата дневна активност. Еве јас ќе почнам прв и...
 14. S

  Помош при купување на облека онлајн

  Голем дел од нас кога ќе слушнат за порачување на облека од интернет строго негираат и не сакаат да ризикуваат, и сосема се во право, да ја погодиш точната големина која што ќе ти одговара тебе е тешко доколку не си упатен во таа работа. Темава ќе биде за помош при одбирање на облека, како да...
 15. S

  Free Solo Climbing

  Free solo climbing или познато како слободно искачување е вид на алпинарство каде што алпинистите не користат јажиња, прицврстувачи и други заштитни механизми. Алпинистите се потпираат на нивните психички, физички способности. Ова е стварно интересен спорт, но само 1% од луѓето го имаат пробано...
 16. S

  Инспиративни музички спотови

  Јасен е насловот на темава, тука објавувајте ги вашите омилени инспиративни музички спотови. Еве некои од мене...:)
 17. S

  U zdrav mozak

  Не знам дали има тема за легендава...Воа мора да се види и слушне. :pos: Официјална страна на фејсбук: https://www.facebook.com/uzdravmozak Мора да го гледате тоа со микровалната за "Чили пен"! :pos:
 18. S

  Еден век Зографски мерат точно време на велешани

  Еден век семејството Зографски за велешани го мери точното време, ги поправа рачните часовници и будилници. Тие се мијаци, доселени пред век и половина од Папрадиште во Велес. Неколку генерации од ова семејство се бават со овој занает, иако нивните предци биле познати фреско цртачи, не само...
 19. S

  Аеродромот Александар Велики најдобар во Европа

  Наградата ја додели Меѓународниот аеродромски совет. Самите посетители дале највисоки оценки за квалитетот на услугите. . Александар Велики е најдобар во Европа. Скопскиот ја доби првата награда меѓу 275 аеродроми во категоријата помали од два милиона патници годишно кои ги анализирал...
 20. S

  Трикови со пенкало туториал.

  Ако некој нема хоби, или не спортува еве шанса за нешто плус, кој е заинтересиран нека проба да научи некои од овие 100 трика, ако има заинтересираност и желба за учење, може да направиме и мало видео каде што ќе прикажеме што знаеме. Не е тешко колку што мислите, за усовршување потребни се две...
На врв Bottom