Резултати од барањето

 1. stojkovskimarjan984

  Храна за мачки

  Мислење за Matisse од Farmina?
 2. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  За да нема недоумици.....Тosot е бренд на Gree и ги увезува Гри мак, а ги продава клими.мк. Така @Strelec ? Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 3. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Не те разбрав......"ти ако одговараш стапот ти ке го јадеш" Ако издејствуваш 10% може да размислам за Fairy [emoji6] Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 4. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  За 20 м2 канцеларија скуп викаш а? Колку е скап? *Инаку скуп е собир [emoji846] Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 5. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Gree mk не ги носи Tosot? Tosot е бренд на Gree. Инаку не сум од вчера, ама не сум ги прател климиве последните неколку години. Сега ми треба клима за канцеларија, не ми треба нешто посебно скапо, се работи за 20 м2, со висина 3 м. Твој предлог? Ја гледав Fairy, ама сега не е на акција и не...
 6. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Сега ништо не те разбрав [emoji846] Климата Gree Muse, на која клима кај нас што се продава е пандан? Зашто во Србија е Gree Muse, кај нас Muse model има Tosot. Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 7. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  @Strelec линкот што го постирав од српскиот сајт Gree Muse, кај нас пандан за неа е Tosot Muse lclh? Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 8. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  https://www.energynet.rs/3-klimatizacija-i-ventilacija/klima-uredaji-split/klima-uredaji-inverter/gree-muse-profi-inverter-wifi-klima-r32-12k-set-za-instalaciju?sku=42571 Зашто во Србија ја има како Gree Muse, а кај нас доаѓа со подбренд Tosot, и оваа од линкот дали е иста како Tosot Muse...
 9. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Strelec ти која би ја одбрал од горенаведените освен Tosot и Neo? Haier Tundra Vivax Aeri https://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10169_10170_10172&product_id=72897&mfp=manufacturers%5B149%5D Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 10. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Која е best buy? [emoji846] И дали игра голема улога ако биде наместена на јужна страна наместо на северна? Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 11. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Дали овие две, Тosot и Haier Tundra се подобра опција од Vivax AERI, и NEO од Tehnomarket? https://m.tehnomarket.com.mk/product/5010116/neo-smart-wifi-g12r32-inverter-12000btu Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 12. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Ги гледав сите што си ги навел, плус https://klimi.mk/product/406 https://klimi.mk/product/357 Мислење околу овие две? Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 13. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Мислење за http://www.hidroset.mk/mk/14-arielli/35-arielli-12-r32 Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 14. stojkovskimarjan984

  Ножеви

  VICTORINOX ИМА СО ШТО ДА СЕ ПОФАЛИ https://hiconsumption.com/victorinox-outdoor-master-mic-knife-collection/ https://www.swissarmy.com/us/en/Products/Swiss-Army-Knives/Large-Pocket-Knives/Outdoor-Master-Mic-S/p/4.2262...
 15. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Дали има есап за клима од Грција поевтина од тука за некои 30%,со тоа што ќе немаш гаранција? Без разлика дека се топ клими, се може да се случи. Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 16. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Го има и тука 900€ [emoji5] Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 17. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Ako e na juzna strana i direktno izlozena na sonce, normalno deka poslabo ke ladi.Na sonce e 55 °C, a povekjeto od klimite se deklarirani do 43°C. Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 18. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Само ноќеска работеше цело време, и тоа со пола снага...минатите денови од кај 23h го исклучуваа скроз. Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 19. stojkovskimarjan984

  Најекономично греење (затоплување)

  Добро утро Како климите...греат ли на -20°C? Sent from my SM-A310F using Tapatalk
На врв Bottom