Резултати од барањето

 1. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Кин мајко мила, Мората vol.2 Што напаѓачи имаме у пичку матер.
 2. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Не би сакал нешто тенденциозно, ама сериозно би размислил за истрагава/скандалот како и да е, да се отвори нова посебна тема. @Io Sono Interista главен си, одлучи :bance: Ова очигледно не е нешто што ќе трае кратко, а ќе има еден милион шпекулации, точни и неточни информации и особено глупи...
 3. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Има некои информации за истрагата, што, како, дека? Секако од релеватни извори, не од гол мк.
 4. Mondonico

  Биро за вработување

  https://av.gov.mk/paricen-nadomestok.nspx Повели, овде имаш информации. Времето на добивање на надоместокот зависи од твојот работен стаж, а висината е определена на 50% од просечно исплатената плата која ти е исплаќана во последните 24 месеци.
 5. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Таман почнува лесен распоред, Киеза ни отиде у курац. Се што можеше наопаку отиде.
 6. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Не пратам и немам намера да читам медиумите што пишуваат за вакви сериозни работи, единствено кога ќе има нешто официјално ќе видиме сите. Кога веќе се споменува false accounting, тоа си повлекува и евентуална кривична одговорност која мора да се тера по регуларен суд, оној "нормалниот", а не...
 7. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  На нероден Петко, капа му кроите :D Полека малку со лицитирањето со евентуална казна, кога сме во фаза каде што пред 1-2 дена најавија дека започнува истрага. Тоа е првиот меѓу првите чекори, може уште во оваа фаза да кажат дека нема ништо спорно. Дури и да продолжи понатаму, ептен сме далеку...
 8. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Не бе, добар е. 9 години поминаа откако со Конте изгубивме убедливо од Баерн во двомеч 2013 година и овде уште има луѓе кои ќе ти кажат дека им излегол со смакнати гаќи, дека вака, така, онака, можело подобро. Баерн кој тогаш беше најквалитетниот тим во Европа. Овој сега излезе за да изгуби...
 9. Mondonico

  UEFA Champions League - Season 2021/22

  Секоја чест за Челзи, честитки до фановите, особено до @RATM. На Донев не му честитам, предосаден лик е. Најсмешно од се ќе биде и покрај резултатов вчера, Челзи да се лизне последно коло против Зенит. Не дека игра улога нешто, објективно Јувентус си заврши работа со пласманот понатаму, се...
 10. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Алегри си го покажува вистинскиот лик. Крајно неспособен тренер кога нема квалитет во тимот, безидеен лик заталкан во неговиот свет на ригиден фудбал.
 11. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Посебно ќеиф ми прави сезонава што темата ја доминира онаа пластичната на Премиер лигата.
 12. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Подобро да ги чува Дибала и Киеза против Челзи и онака не ни е битен резултатот. Не би сакал да ризикуваме повреди за ЛШ, каде што знаеме кој е максимумот. Дури мислам дека ни одговара и пораз со 1 гол. Имаме подобра гол разлика, а дополнително во последно коло играме со Малме дома, а тие...
 13. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Заслужена победа за Интер, доста подобри во првите 80 минути. Срамота е она што му го направи Инзаги на тимот со измените. Издоминиран меч го доведе до тресење со две колосални шанси на Наполи. Наполи, освен индивидуален квалитет не покажа ништо суштински. Типично за нив, од небо се гледа...
 14. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  @Джонтра Вохохолта еве брат, Валери донесе одлука на теренот (со гестикулација дека рацете му се до телото), па потоа го повикаа од ВАР, виде и си досуди правилно пенал. Инаку, овој Инзаги многу тенок со живци, не знам што кур се буни кога судијата јасно покажа дека слуша во слушалките.
 15. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Воопшто не сум изненаден од поразот на Милан, дури и за почит е што пак покажале карактер на 3-0 резултат. Она што сега треба да го направат е да си ги скратат маките во Европа. Иако гледам дека групата им е ептен тесна, сепак одење во ЛЕ ќе им донесе многу повеќе проблеми, отколку решенија...
 16. Mondonico

  Фан Клуб: Јувентус

  Дури мораше ВАР да гледа судијата, не знае ниту кога е фаулиран да падне.
 17. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Не биди ваков очај.
 18. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Играта во одбрана. 4 гола имаат примено, научија да се бранат и имаат убиствен пристап со малите екипи. Милан мислам дека го нема тоа. А за дерби мечевите се согласувам дека Наполи има потежок распоред, ама верувај дека тие многу полесно може да се справат на дерби меч во споредба со Милан. И...
 19. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Ако ме прашаш од денешна перспектива, Наполи и Интер имаат најголеми и еднакви шанси за Скудето. После нив е Милан. Друг тим мислам дека нема. Аталанта со тој мајндсет и ура пристап не може да бидат први, иако имаат квалитет и супер игра со која растураат се пред себе, Јувентус игра ужасно и...
 20. Mondonico

  Serie A 2021/2022

  Јувентус да ти бил на 9 бода од зона за испаѓање, а на 14 од Милан и Наполи. А јас се залажав за форца нерешено. Не знам зошто, ама некако се мислам дека Милан не може до титула. Колку и да имаат многу бодови, колку и досега со леснотија да ја истуркаа сезонава, едноставно го гледам Пиоли на...
На врв Bottom