Резултати од барањето

 1. OMG!!

  Прашање за чешки круни

  Дали некој знае каде во Скопје можам да сменам чашки круни во денари? Пробав во еден куп менувачници и никој не менува. Обично ми викаа да пробам во менувачниците во чаршија, ама ништо конкретно. Се молат админите да не го преместуваат мислењето во друга тема, бидејки ми е итно.
 2. OMG!!

  Дали е чудно и невообичаено тоа што не можам и не сакам да слушам музика?

  Знам дека повеќето ќе ми одговорите со „идиот“, „ти си нездрав бе“ и „музиката е суштината на животот“, но сепак решен сум да ја отворам темата. Додека повеќето или сите луѓе кога слушаат музика се опуштаат и развеселуваат, кај мене е сосема спротивно. Значи колку и да е музиката тивка, песната...
 3. OMG!!

  Blue screen/син екран

  Не најдов ваква тема, па затоа решив да отворам. Во последните неколку дена пречесто ми се појавува синиот екран, а немам во последно време чепкано нешто па да се сомневам во тоа. Еве ви слика: Ќе има чаре? И ќе заборавев, имам Виндовс 7.
 4. OMG!!

  Азбука на спортисти(со слики)

  Пишуваме спортисти од сите спортови, од фудбал, па се до автомобилизам и шах. Битно е името или презимето да почнуваат на соодветната буква. Почнувам јас: Фернандо Алонсо :)
 5. OMG!!

  Со која песна/филм би можеле да ги опишете емоциите кон вашата кола?

  Насловот кажува се, напишете кој песна или филм ќе ја опише љубовта кон вашето возило. Нема да биде лошо да пишете и што модел е колата и која е приказната поради која мислите дека песната/филмот ја опишува љубовта и другите емоции кон колата. Знам дека ќе ме осудите зашто не сум пишал прв, ама...
 6. OMG!!

  Чаир, ду ју спик инглиш?

  Ова ми се дешава во Чаир(за тие што не знаат скопска населба во која живеат предежно албанци, но има и македонци, босанци идр.), во маркетот ергрос: Јас: Две кутии Палмал 100с црвено. Продавачот: Ду ју спик инглиш? Јас: А ти енглез си или албанец(со она другото име, од кое се вреѓаат, не го...
 7. OMG!!

  Машки фризер

  Да ми препорачате добар фризер во Скопје кој што може да ми направи суканици?
 8. OMG!!

  Игри на локал диск (Д:)

  Бидејки локал диск (Ц: )ми е полн дали има опција игри да се инсталираат на Д, и ако може како зашто во Д нема програм фајлс х86? Ако трескам глупости ве молам да не ме ругате дека не сум многу запознаен со компјутериве:D
 9. OMG!!

  Дали смеам да работам?

  Здраво, имам 15 години и сакам за летниот распуст да фатам работа, шанкер, миење чаши и сл. Дали е ова законско дозволено и доколку е дали би можел навистина да бидам примен на работа по кафичите низ Скопје?
 10. OMG!!

  UEFA Super Cup 2017 - Real Madrid vs. Manchester United

  Иако сеуште не се знаат учесниците мислам дека со оглед на тоа што се игра на Градски е крајно време темата да се отвори. 42ро издание на Уефа Супер купот ќе биде колку што јас знам ќе биде прво вакво случување на наш терен. Пред некое време слушнав дека имало делегати од Уефа, за да проверат до...
На врв Bottom