Резултати од барањето

 1. N

  Автобуска несреќа во Бугарија

  Нафтата во Турција е околу 26 денари поевтина. Со 1000 литри имаш 26.000 денари профит... на 4 автобуси се 104 илјади денари... И тоа само една тура. Бензинот е уште поевтин (скоро 33 денари поевтин) и лесно запаллив.
 2. N

  Семеен проблем

  На работа си имал проблем (сите имаме) грешка што си кренал рака врз твоите ни криви ни должни. Веќе се сторило, извини им се кажи им дека си згрешил, дека се каеш многу и дека никогаш не би го повторил. Барај прошка. Или ќе го прифатат извинувањето или не, во секој случај посвети се на нив и...
 3. N

  Тргување со валути-FOREX

  Направив некоја добивка на iqoption сега не знам како да ги подигнам (кој се надевал дека ова ќе биде проблем :icon_lol:). Која од понудениве опции е најдобра? Не ми е за провизијата туку која е најсигурна. Дали Skrill i Neteller имаат опција да ги повлечам на картичка или на трансакциска? Некој...
 4. N

  Skrill account помош

  Дали може од Skrill на Visa да се повлечат пари? Во Withdraw како опции ми ги дава само банкарски трансфер и Neteller. Инаку акаунтот ми е во процес на верификација, можеби после верификацијата ќе има опција и за Visa. Има некој искуства со банкарскиов трансфер? Имам сметка во НЛБ банка.
 5. N

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Предложете некој оџа што куша против малери
 6. N

  Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

  Што треба за некој кандидат да стане градоначалник во прв круг? Барав во изборниот законик пишува услов е да излезат една третина од регистрираните гласачи од општината и кандидатот да го освои потребното мнозинство. Колку е тоа потребно мнозинство?
 7. N

  На некој што ќе разбере оставете порака

  Јајца од петел
 8. N

  Lycamobile Македонија

  Како да направам да не се обновува? Го активирав преку СМС.
 9. N

  Сакам да извршам самоубиство

  Луѓе изгубиле милиони па никому ништо ти за неколку илјади евра ќе се убиваш. Твојот живот нема цена. Опушти се, ќе се најде некое решение.
 10. N

  Сериски убијци...

  Да речеме дека Владо е убиецот и немал потреба од соучесник (стари, немоќни жени се жртвите), "Самоубиството" на Владо е чудно. Некој има вмешано прсти во неговото "самоубиство" Сам човек во кофа со вода не може да се самоубие. Некој го држел во најмала рака.
 11. N

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Мислење за VIVAX SMART Fly 6? 6.3" 4/128GB, 16+5+16+5/16MP, 4150mAh 7000 денари.
 12. N

  Пиво

  После напорен ден во маалска продавница земам 2 Крали од по 1.5 Л. Продавачката: Хехе, гости имаш? Ја: Да, да, гости...
 13. N

  Како да се откажете од цигарите?

  Преку ноќ ги оставив едноставно ја завршив кутијата и си дадов "заклетва" дека нема да купувам, нема да се гребам, нема да земам кога некој ќе ме понуди. Еве сум, година и 5 месеци без ниту една цигара ни електронска ни виткана ни регуларна. Ако запалам една ќе си купам кутија, таков сум. Без...
 14. N

  Почнување фудбал на 20 години со цел да играш профи?

  Ја имам 25 и планирам уште 5 години да густирам алкохол, цигари, забави до 05:00, нездрав живот па после 30 да почнам сериозно да тренирам фудбал за некој клуб во елитна лига.
 15. N

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Ја светот го разбирам ко поле кај што има ладно пиво.
 16. N

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Евровизија белец против црнец ќе победи црнецот. Стрејт против педер - абе не сакаат да го чујат стрејтот педерот победува. Просечен човек против инвалид ќе победи инвалидот. Да е реално што и да е секоја чест ама со сила да го форсираш станува одбивно. Некој црн педер инвалид се превртува в...
 17. N

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драконски казни за сите продавници што продаваат топло пиво. Партија ќе направам под ова мото 65 пратеници ќе освоиме.
 18. N

  Колку често мастурбирате?

  После 23 дена спермата беше чудна како гел. Се исплашив па читав нормално било, се среди за 2-3 дена. Од сега редовно чистење пиштолот - не ризикувам.
 19. N

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Финциве имале збор "kalsarikännit" што значи да пиеш алкохол дома, сам, во долна облека. Финска најсреќна држава - коинциденција?
 20. N

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Сакам и кучиња и бебиња ама не можев да не обрнам внимание:
На врв Bottom