Резултати од барањето

 1. Zoki Lou

  Берлин почна да го користи терминот „Македонија“?

  Во официјално известување на германскиот Бундестаг/парламент за прв пат приметувам дека не се користи привремената референца, но и не се ни користи терминот „Република Македонија“ туку само „Македонија“. Дипломатија? Лапсус? Шамар за грците? Грешка? Deutsch-Südosteuropäische...
 2. Zoki Lou

  ШТРАЈК СО ГЛАД ЗА НЕ МЕНУВАЊЕ НА НАШЕТО ИМЕ МАКЕДОНИЈА

  Јас, Филев Ѓорги, поради непочитување на моите основни човекови права за самоопределување од страна на меѓународните организации, се одлучив на штрајк со глад. Јас сум Македонец, сите мои предци биле Македонци, мојата држава - татковина се вика Македонија, тоа е факт којшто не може и не смее...
 3. Zoki Lou

  Грција отстапува од име за севкупна употреба

  Грција отстапува од име за севкупна употреба Атина, 14 септември - Република Вардарска Македонија, но не за севкупна употреба – ова се точките за кои се согласила грчката влада, пишува весникот„Парон“. Грчкиот весник пишува дека Папандреу ги напушта цврстите позиции „ ќе му дадеме се на...
 4. Zoki Lou

  Македонското знаме до белата кула во Солун!

  се нервират гејциве што на Гугл Ерт до белата кула во Солун вее вистинското знаме: МАКЕДОНСКОТО http://www.sigmalive.com/news/greece/288541
 5. Zoki Lou

  „Несаканото дете“ го присвојуваат Грците!?

  http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5706478,00.html Прв пат слушам за Маркова карпа на Шар Планина и „Карпестите слики“ , мор информејшн плис....
 6. Zoki Lou

  Промотивна сторија за Охрид во холандски „Телеграф“

  Промотивна сторија за Охрид во холандски „Телеграф“ Автор: Редакција ФОРУМ 08:53 | 13 април 2010 Високотиражниот и влијателен холандски весник „Телеграф“ неодамна објави промотивна сторија за туристичките потенцијали на Охрид Во сторијата се поместени историски факти за земјата и Охрид...
 7. Zoki Lou

  Грција од вчера пред Комитетот на ОН заради кршење на човекови права!

  Another Report on Discriminations United Nations Committee on the Elimination of Racial Discrimination (UN CERD) review on Greece's compliance (or non-compliance) with the International Convention on the Elimination of All Forms of Racial Discrimination (ICERD). This will occur from August...
 8. Zoki Lou

  Дојди веслај 3 во Струга, од 05-07.08.2009

 9. Zoki Lou

  Night Wolves-int. bike Festival @ Кале,12-13.06.2009

  http://www.nightwolves.com.mk/index_mk.htm
 10. Zoki Lou

  Tribute to Marley на Школка - 11.05.2009

  11 Мај – спој на младите, хуманоста и реге-музиката Голем реге-концерт ќе се одржи на 11. мај 2009. година во периодот од 11-23 часот во Градскиот парк - Школка, каде посетителите ќе бидат сведоци на создавањето на еден прекрасен спој помеѓу младите, хуманоста и музиката. Со подршка на Црвен...
 11. Zoki Lou

  Дали ги сфаќате текстовите?

  мене ме интересира, ако више сте љубител на музика (МУЗИКА капиш!!) и можда ве интересират “пораките-месеџ“ на песните, и мене ме интересира дали ги сфаќате ете тие пораки и дајте пример на некоја песна.......
 12. Zoki Lou

  NIHILIST - EXTOURSION IN HATE od sab.!!

  UPDATE!!!NIHILIST - EXTOURSION IN HATE od sab.!! UPDATE SVIRKATA VO STRUGA SE ODLOZUVA, I KE BIDE VO PRILEP....ni ja otkazaa lokacijata(:tapp:) SORRY i ne najdovme alternativa..... NIHILIST ke ja cepat nivnata prva turneja EXTOURSION IN HATE. Site metalci i forumdzii moze da bidat svedoci na...
 13. Zoki Lou

  НАЈЗНАЧАЈНИ METAL АЛБУМИ

  кој се најзначајните metal албуми за вас..... SLAYER - reign in blood 1986 METALLICA - killem all 1983 SUICIDIAL TENDENCIES - join the army 1987 ANTHRAX - among the living 1987 METAL CHURCH - s/t 1984 OVERKILL - the years of decay 1989 BATHORY - hammerheart 1990 IRON MAIDEN - s/t 1980...
 14. Zoki Lou

  ФУДБАЛ - PLAYSTATION2 ТУРНИР ВО DOWNUNDER!!!

  Во недела ќе се организира во DOWNUNDER фудбал турнир!!! Ќе се игра на видео бим,ќе има награди,пехерче за победникот.... Учество ќе ви чине 150ден.....со кој имате една кригла и ппобедникот собира све пари......ехехеххее Пријавување тука....до сабота!!!! ако има прашања пишете...
 15. Zoki Lou

  Колку ви е важна музиката

  ...колку ви е музиката важна.... не само по стилот,гласот,певаљки...бла,бла
 16. Zoki Lou

  Најомилен музичар

  ......кој ви е најомилен музичар....мислам теми за гитаристи,басисти,вокали ги исцрпивме ама има многу повише низ музиката.... така да кажете го вашиот најомилен музичар,компонист,пејачка или ватевер..........
 17. Zoki Lou

  the AMERICAN WAY OF

  THINKING......:raz: amerikancite mislat use nemame struja noseme vlakna namesto obleka znam od licno iskustvo.....samiot sum usa.........:pos: :pos: :pos:
 18. Zoki Lou

  DOWNUNDER!

  Луѓе, чујте и почујте. Во аеродром (бившиот локал тонфуљ) во петок ќе има неофицијална кајгана собиранка, односно сите кајганџии се поканети на отварањето на мојот кафич DOWNUNDER!!! Дојдете, убава атмосвера, згодни келнерки и добра музика.......
 19. Zoki Lou

  Странски видео спотови

  Кој ви е омилен спот?? Кој спот ви е нај бош?? А кој спот и ако не е ваш стајл ви се свиѓа??? Имали спотови каде мислете,е ова треба да се забрани???
 20. Zoki Lou

  Најлоши бендови/соло артисти

  koj se spored vas naj bos grupi,pejaci,pejacki............ i ja da pocnam......... KELLY FAMILY.......... :pov: BACKSTREET BOYS.... :pov: DJ BOBO......... :pov: NATURAL........ :pov: MICHAEL JACKSON....... :pov: DJ ÖTZI.......... :pov: MILLI VANILLI........ :pov: drugive ne...
На врв Bottom